Кагарлицький районний суд Київської області
07.07.2021 Справа №: 375/657/21
провадження 3/368/309/21
07.07.2021 рокум. Кагарлик
Суддя Кагарлицького районного суду Київської області Шевченко І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, гр. ОСОБА_1 допустив не сплату аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів більше шести місяців, що станом на 01.06.2021 року складає 152777 грн. 06 коп., за що передбачено адміністративну відповідальність за ч. 1 статтею 183-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився з причин, невідомих суду, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про що стверджуються поштове повідомлення про отримання судової повістки. Клопотання про відкладення розгляду справи не заявляв. Відповідно до ст. 268 КУпАП вважаю можливим розглянути справу за відсутності правопорушника на підставі наявних у справі доказів.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступного.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
30 вересня 2013 року згідно рішення Рокитнянського районного суду Київської області було стягнуто з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання на утримання дітей: сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.10.2013 року і до досягнення старшою дитиною вісімнадцятирічного віку.
Згідно довідки-розрахунку про стан заборгованості по аліментах, виданої Рокитнянським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області заборгованість станом на 01.06.2019 року складає 152777 грн. 06 коп.
Гр. ОСОБА_1 допустив не сплату аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів більше шести місяців, що станом на 01.06.2021 року складає 152777 грн. 06 коп., за що передбачено адміністративну відповідальність за ч. 1 статтею 183-1 КУпАП.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, у тому числі протоколом про адміністративне правопорушення № 408714421/18 від 28.05.2021 року, виконавчим листом № 375/1643/2013 від 21.10.2013 року, довідкою-розрахунком про стан заборгованості, а також копіями документів з матеріалів виконавчого провадження.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП- несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
При накладенні стягнення, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
У відповідності зі ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП, з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 454 грн.00 коп.
Керуючись ст.ст.183-1,283,284,294 КУпАП, п. 5 ч.2ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт строком у 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Строк звернення до виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Кагарлицький районний суду Київської області.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя: І.І. Шевченко