ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
06 липня 2021 року м. Київ № 640/18383/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві
про визнання протиправною дію чи бездіяльність, зобов'язання вчинити дії
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Держгеокадастру у м. Києві, в якому просить суд:
- визнати протиправною дією та бездіяльністю Головного управління Держгеокадастру у м. Києві щодо відмови у наданні дозволу позивачу на розроблення документації із землеустрою, щодо відведення земельної ділянки;
- зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у у м. Києві надати ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення однієї земельної ділянки у власність для ведення садівництва в розмірі 0,10 га, що розташована на території ж/м Троєщина із кадастровими номерами: 8000000000:62:146:0730 та 8000000000:62:146:0733; або одну із земельних ділянок по 0,10 га розташовану на території ж/м Бортничі (тип власності: не визначено): 8000000000:90:283:0122, 8000000000:90:283:0099, 8000000000:90:283:0095.
Відповідно до ч. 1 і 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу.
Так, ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під «змістом позовних вимог» розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв'язку із змістом позовних вимог (з предметом позову). Виклад обставин підстав позову необхідний для визначення тотожності позову та визначення предмета доказування в спорі між сторонами.
У контексті з наведеним суд звертає увагу позивача на те, що позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформовані позовні вимоги.
Ознайомившись з текстом позовної заяви ОСОБА_1 суд дійшов висновку, що зміст позовної вимоги в п. 2 прохальної частини позову сформований позивачем нечітко. А саме позивач не визначився із тим, що саме він оскаржує протиправність дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень (відповідача). При цьому, в тексті свого позову ОСОБА_1 зазначає, що подана ним заява про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) однієї із земельних ділянок була розглянута Головного управління Держгеокадастру у м. Києві та у задоволенні такої заяви позивачем отримано відмову. Наведені обставини у свою чергу свідчать про те, що відповідачем по відношенню до позивача вчинені саме дії.
У зв'язку з наведеним суд пропонує позивачу уточнити зміст позовних вимог, пред'явлених ним до відповідача (а саме конкретизувати, що саме він оскаржує: дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, та відповідно в чому такі дії (або бездіяльність полягають).
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 160 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність ч. 5 ст. 160, з урахуванням зауважень суду, - у кількості примірників (для суду та відповідача).
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок