ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2021 року м. Київ № 759/5093/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1
до третя особа заступника директора департаменту - начальника управління контролю та розгляду звернень громадян Мастюгіної Галини Іванівни Івано-Франківська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія Івано-Франківське обласне бюро медико-соціальної експертизи
про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,
У березні 2021 року до Святошинського районного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до заступника директора департаменту - начальника Управління контролю та розгляду звернень громадян, третя особа: Івано-Франківська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія, Івано-Франківське обласне бюро медико-соціальної експертизи про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Святошинського районного суду міста Києва від 18.03.2021 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до заступника директора департаменту - начальника Управління контролю та розгляду звернень громадян, третя особа: Івано-Франківська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія, Івано-Франківське обласне бюро медико-соціальної експертизи про зобов'язання вчинити дії- передано на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва (вул.Петра Болбочана, 8, корпус 1, Київ, 01051).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.06.2021 судову справу № 759/5093/21 передано на розгляд судді Арсірію Р.О.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суддя приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Як вбачається з позовної заяви, сторони, зокрема, відповідач вказано - Мастюгіна Галина Іванівна заступник директора департаменту - начальник управління контролю та розгляду звернень громадян.
В той же час, в прохальній частині позовної заяви позивач просить зобов'язати управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області та Рогатинському районі зарахувати 9 років трудового стажу та перерахувати пенсію збільшивши її. Виплату пенсії починаючи з 15 грудня 2020 року нараховувати, як інваліду II групи з дитинства, а не III групи.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись із суб'єктним складом сторін у даній адміністративній справі, зазначивши належного відповідача та уточнити позовні вимоги, враховуючи викладені правові висновки в даній справі та надати примірники позовної заяви для суду та для учасників справи.
За таких обставин, суддя доходить висновку, що позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, встановлених статею 160 Кодексу адміністративного судочинства України та потребує уточнення.
Згідно частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням вищевикладеного, суддя вважає за необхідне адміністративний позов залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом пяти днів з моменту отримання копії ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 169, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати позивачу пятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху для усунення недоліків позовної заяви та надати до канцелярії суду уточнену позовну заяву (примірник для суду та інших учасників справи) з уточненим суб'єктним складом сторін у справі, виклавши позовні вимоги до належного відповідача відповідно п. 4 ч. 5 ст. 161 КАС України та з урахуванням висновків суду.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2, частини 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст. ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.О. Арсірій