Справа № 677/918/21
07 липня 2021 року м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Кускова Т.В., ознайомившись із клопотанням представника відповідача Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області на предмет передачі справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Герасимчука Руслана Володимировича про визнання протиправною та такою, що має ознаки бездіяльності відповіді від 27.05.2021 року начальника Красилівського РВ Національної поліції України в Хмельницькій області ВПД № 2 (м.Красилів) Дихтяра Олександра Григоровича,-
На розгляді в Красилівському районному суді Хмельницької області перебуває вказаний вище адміністративний позов.
До суду надійшло клопотання представника відповідача про передачу даного позову за предметною підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Вивчивши подане клопотання, суд приходить до наступного висновку.
Стаття 20 КАС України встановлює розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів. Частиною першою вказаної статті передбачено вичерпний перелік справ, які підсудні місцем загальним судам як адміністративним судам.
Так, ч. 1-3 ст. 20 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
У даній справі представник відповідача просить передати матеріали даної справи до Хмельницького окружного адміністративного суду, оскільки даний спір не відноситься до категорій, передбачених пп.1-3 ч. 2 ст. 20 КАС України, а отже і не може бути розглянутий місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою даної статті.
Статтею 171 ч.5 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст.29 КАС України.
Пунктом 2 ч.1 ст.29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи з наведеного, беручи до уваги, що інститут предметної юрисдикції розмежовує підсудність справ між місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами, суд приходить до висновку, що матеріали справи слід передати на розгляд за підсудністю до належного суду.
Керуючись ст.ст.20, 29, 171, 294 КАС України, суддя,
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Герасимчука Руслана Володимировича про визнання протиправною та такою, що має ознаки бездіяльності відповідь від 27.05.2021 року начальника Красилівського РВ Національної поліції України в Хмельницькій області ВПД № 2 (м.Красилів) Дихтяра Олександра Григоровича передати до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Т.В. Кускова