Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/1450/21
Провадження № 2-а/935/16/21
31 травня 2021 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Янчук В.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коростишівської міської ради в особі відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності,-
27.05.2021 позивач ОСОБА_1 звернувся до Коростишівського районного суду Житомирської області з позовом до відповідача - Коростишівської міської ради в особі відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю, в якому просить : скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 17.05.2021 р. № 001/07-12/041/21, прийняту начальником відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Коростишівської міської ради Костюченком О.Л. про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500,00 грн; скасувати припис № 07-15/002/21 від 05.05.2021 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданого начальником відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Коростишівської міської ради Костюченком О.Л. відносно ОСОБА_1 .
Згідно автоматизованої системи документообігу суду головуючим у даній справі визначено суддю Янчук В.В.
Вивчивши матеріали адміністративної справи встановлено, що предметом даного адміністративного позову є оскаржувана постанова від 17.05.2021 р. № 001/07-12/041/21 та припис № 07-15/002/21 від 05.05.2021, яка постановлені начальником відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Коростишівської міської ради Костюченком О.Л.
Савченко Л.В., яка працює на посаді провідного спеціаліста вищевказаного відділу є рідною сестрою судді Янчук В.В.
Згідно п. 4 ч. 1 ст.36 КАС України суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо існують інші обставини, які викликають сумніви в об'єктивності та неупередженості судді.
Відповідно до частини першої статті шостої Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків.
Згідно пункту 12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Європи «Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів» - незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів.
Так, при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв'язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що можуть впливати на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватись довірою не тільки з боку сторін в конкретному розгляді, але й з боку суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв'язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
З аналізу наявної практики ЄСПЛ, можна констатувати, що він визначивши концептуальні підходи до тлумачення статті 6 ЄКПЛ, представив не лише змістовні характеристики неупередженості, але й її суб'єктивні та об'єктивні компоненти.
Стосовно об'єктивної неупередженості у справі «Фей проти Австрії» ЄСПЛ вказав, що вона полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що її забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об'єктивну неупередженість слід визначити, чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості.
Норма про самовідвід гарантує неупередженість та об'єктивність здійснення правосуддя.
З наведеного вбачається, що є обставини, які можуть викликати сумніви в об'єктивності та неупередженості судді, вважаю за необхідне заявити у даній справі собі самовідвід.
За даних обставин, з метою унеможливлення виникнення різного роду сумнівів у об'єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, у відповідності до правил суддівської етики, з урахуванням процесуальної економії, яка дає можливість вирішити питання про самовідвід на даній стадії, самовідвід підлягає задоволенню.
Інші обставини, які б викликали сумнів в об'єктивності та неупередженості судді, відсутні.
На підставі викладеного та керуючись п. 4 ч. 1 ст. 36, 39,40 КАС України, суддя -
Задовольнити самовідвід у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Коростишівської міської ради в особі відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та припису про с усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Адміністративну справу передати до канцелярії Коростишівського районного суду Житомирської області для розгляду іншим суддею, який визначається в порядку встановленому ст. 31 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Янчук.