05 липня 2021 р. № 400/4964/20
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гордієнко Т. О. розглянув заяву по справі
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача:Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, вул. Мала Морська, 19, м. Миколаїв, 54001,
про:визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 10.03.2021 року по справі № 400/4964/20 позов ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради задоволено: визнано протиправною бездіяльність Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щодо непроведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 як особі з інвалідністю ІІІ групи внаслідок війни разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, виходячи з вимог ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; зобов'язано Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради провести перерахунок ОСОБА_1 , як особі з інвалідністю ІІІ групи внаслідок війни, грошової допомоги до травня за 2020 рік відповідно до ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та здійснити виплату недоплаченої частини разової грошової допомоги в розмірі 8306,00 грн. (вісім тисяч триста шість гривень).
22.04.2021 на виконання рішення суду видано виконавчий лист.
01.07.2021 від відповідача по справі (боржника) до суду надійшла заява про відстрочення виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Ст. 167 КАС України встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
За приписами вказаної статті до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
До поданої заяви не додано доказів її надіслання позивачу.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Доказів наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, відповідачем до заяви не додано.
У постанові від 06.12.2019 р. по справі № 2а/0570/6531/2011 Верховний Суд дійшов висновку, що відстрочення є відкладенням чи перенесенням дати виконання рішення на новий строк, який визначається адміністративним судом, та допускається у виняткових випадках, залежно від обставин справи. Підставою для відстрочення можуть бути конкретні існуючі, об'єктивні, виключні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення у встановлений строк або фактично унеможливлюють таке. Як зазначив Верховний Суд у постанові від 30.01.2020 р. по справі № 819/150/17, наявність підстав для відтермінування має бути доведена боржником. Строки відтермінування залежать і від обставин, що викликають необхідність надання додаткового строку для повного виконання рішення суду. Надання відстрочення не може створювати занадто або безпідставно привілейовані умови для боржника, натомість повинне базуватися на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувачів і боржників. Оцінюючи доводи заяв про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, суди повинні враховувати, що ці заходи не повинні створювати боржнику можливість ухилятися від виконання судового рішення. До уваги повинні братися наміри боржника, що свідчать про його бажання виконати рішення.
За таких обставин, заява підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись ст. 167, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про відстрочення виконання судового рішення - повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко