Рішення від 05.07.2021 по справі 380/4628/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/4628/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хоми О.П., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомтех» про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Львівській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Львівській області) звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомтех» (далі - відповідач, ТзОВ «Галкомтех»), в якому просить стягнути з відповідача до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 104 402 грн 91 к.

Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно до карток особових рахунків та довідки про заборгованість від 12.03.2021 №3138/5/13-01-13-04 заборгованість товариства складає 104 402 грн 91 к. Вказана сума податкового боргу складається з: 1) податку на додану вартість - 103 382 грн 91 к., з яких 101 704 грн 07 к. - штрафні санкції, 1 678 грн 84 к. - пеня; 2) податку на прибуток - 1 020 грн, які є штрафними санкціями. Відповідно до вимог Податкового кодексу України відповідачу виставлено податкову вимогу від 06.04.2018 №44257-17. Несплата відповідачем заборгованості до бюджету у добровільному порядку зумовила звернення контролюючого органу в суд з даною позовною заявою.

Ухвалою від 29.03.2021 позовна заява, подана без додержання вимог, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України), залишалася без руху, позивачу надавався час на усунення недоліків.

Ухвалою від 19.04.2021 позивачу продовжувався процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви.

Вимоги ухвали від 29.03.2021 позивачем виконано.

Ухвалою від 29.04.2021 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.

Відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву.

Надіслана рекомендованою кореспонденцією відповідачу судова повістка на вказану у позовній заяві адресу, повернулася з відміткою поштового відділення «адресат відсутній за вказаною адресою». Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача є: вул. Володимира Великого, буд. 2, м. Львів, 79026.

Відповідно до положень статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідач вважається таким, що його повідомлено про дату, час і місце судового розгляду.

На виконання вимог частини першої статті 130 КАС України відповідача викликано в суд через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до положень частини п'ятої статті 262 КАС України судом вирішено справу на підставі наявних у ній доказів.

Суд, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

ТзОВ «Галкомтех» зареєстроване як юридична особа за № 14151020000029014, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до наданої контролюючим органом інформації у ТзОВ «Галкомтех» (код ЄДРПОУ 38626775) наявні відкриті рахунки в установах банків.

Згідно з довідкою ГУ ДПС у Львівській області від 12.03.2021 №3138/5/13-01-13-04 заборгованість товариства станом на 12.03.2021 складає 104 402 грн 91 к.

Структура податкового боргу складається з:

1) податку на додану вартість - 103 382 грн 91 к., з яких 101 704 грн 07 к. - штрафні санкції, 1 678 грн 84 к. - пеня;

2) податок на прибуток - 1 020 грн, які є штрафними санкціями.

Щодо підстав виникнення податкового боргу ТзОВ «Галкомтех», судом встановлено таке.

Заборгованість з податку на додану вартість ТзОВ «Галкомтех» виникла у зв'язку із застосуванням до товариства адміністративних штрафів та штрафних санкцій, а також пені за порушення закону щодо сплати податку на додану вартість.

Так, ГУ ДФС у Львівській області 23.01.2018 проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних ТзОВ «Галкомтех'в ЄРПН за 2015, 2017 роки.

За результатами перевірки складено акт від 23.01.2018 №000143/13-01-12-11/38626775.

Як видно із змісту акту, ТзОВ «Галкомтех» порушено граничні строки реєстрації податкових накладних за 2015, 2017 роки в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДФС у Львівській області 23.01.2018 прийнято податкове повідомлення-рішення №0020001211, яким до ТзОВ «Галкомтех» застосовано штраф у розмірі 103 806 грн 63 к. (підлягає стягненню 98 577 грн 87 к.).

ГУ ДФС у Львівській області 21.01.2019 проведено камеральну перевірку ТзОВ «Галкомтех» з питання своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень, листопад 2018 року.

За результатами перевірки складено акт від 21.01.2019 № 000051/13-01-51-12/38626775.

Як вказано у акті, дані камеральної перевірки свідчать про неподання ТзОВ «Галкомтех» податкової звітності за жовтень, листопад 2018 року.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДФС у Львівській області 21.01.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0003385112, яким до ТзОВ «Галкомтех» застосовано штрафну санкцію у розмірі 2 040 грн.

ГУ ДФС у Львівській області 18.04.2019 проведено камеральну перевірку ТзОВ «Галкомтех» з питання своєчасності сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складено акт від 18.04.2019 № 000947/13-01-51-12/38626775.

Як вказано у акті, дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату ТзОВ «Галкомтех» узгодженої суми податкового зобов'язання в зв'язку з несвоєчасним поданням платіжного доручення до установи банку.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДФС у Львівській області 18.04.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0028815112, яким до ТзОВ «Галкомтех» застосовано штраф у розмірі 44 грн 60 к.

ГУ ДФС у Львівській області 18.04.2019 проведено камеральну перевірку ТзОВ «Галкомтех» з питання своєчасності сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складено акт від 18.04.2019 № 000948/13-01-51-12/38626775.

Як вказано у акті, дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату ТзОВ «Галкомтех» узгодженої суми податкового зобов'язання в зв'язку з несвоєчасним поданням платіжного доручення до установи банку.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДФС у Львівській області 18.04.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0028825112, яким до ТзОВ «Галкомтех» застосовано штраф у розмірі 21 грн 60 к.

ГУ ДФС у Львівській області 12.07.2019 проведено камеральну перевірку ТзОВ «Галкомтех» з питання своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2019 року.

За результатами перевірки складено акт від 12.07.2019 № 002171/13-01-51-12/38626775.

Як вказано у акті, дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасне подання ТзОВ «Галкомтех» податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2019 року.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДФС у Львівській області 12.07.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0054205112, яким до ТзОВ «Галкомтех» застосовано штрафну санкцію у розмірі 1 020 грн.

Окрім цього, у зв'язку з несплатою позивачем у встановлені законодавством строки грошового зобов'язання, контролюючим органом нарахована пеня у сумі 1 678 грн 84 к.

Заборгованість з податку на прибуток ТзОВ «Галкомтех» виникла у зв'язку із застосуванням до товариства штрафних санкцій за порушення закону щодо сплати податку на прибуток приватних підприємств.

Так, ГУ ДФС у Львівській області 02.04.2019 проведено камеральну перевірку ТзОВ «Галкомтех» з питання своєчасності подання декларації з податку на прибуток за 2018 рік.

За результатами перевірки складено акт від 02.04.2019 № 627/51.12-04/38626775.

Як вказано у акті, дані камеральної перевірки свідчать про неподання ТзОВ «Галкомтех» податкової декларації з податку на прибуток за 2018 рік.

На підставі вказаних висновків акта перевірки ГУ ДФС у Львівській області 02.04.2019 прийнято податкове повідомлення-рішення №0023365112, яким до ТзОВ «Галкомтех» застосовано штрафну санкцію у розмірі 1 020 грн.

Контролюючий орган сформував та направив на адресу відповідача податкову вимога форми «Ю» від 06.04.2018 №44257-17 на суму 103 801 грн 87 к.

Докази погашення ТзОВ «Галкомтех» податкового боргу на загальну суму 104 402 грн 91 к. в матеріалах справи відсутні.

Наявність податкового боргу зумовила звернення податкового органу до суду з даним позовом.

При вирішення справи суд керувався таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Відповідно до пункту 41.1 цієї статті, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Судом не здобуто доказів оскарження ТзОВ «Галкомтех» в адміністративному та судовому порядку податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом на загальну суму 104 402 грн 91 к., а саме податкових повідомлень-рішень від 23.01.2018 №0020001211, від 21.01.2019 №0003385112, від 18.04.2019 №0028815112, від 18.04.2019 №0028825112, від 12.07.2019 №0054205112, від 02.04.2019 №0023365112 та пені.

Вказане свідчить, що сума податкового зобов'язання ТзОВ «Галкомтех» на загальну суму 104 402 грн 91 к. є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених вказаним Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному вказаним Кодексом.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган, у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Тобто податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів.

На виконання вказаних положень Податкового кодексу податковим органом надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 06.04.2018 №44257-17 усього на суму 103 801 грн 87 к.

Погашення податкового боргу платників податків регулюється главою 9 Податкового кодексу.

Згідно з пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95).

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Матеріалами справи підтверджується наявність податкового боргу ТзОВ «Галкомтех» у розмірі 104 402 грн 91 к.

Позивачем дотримано вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу щодо строку звернення до суду з позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Докази вжиття ТзОВ «Галкомтех» заходів щодо погашення податкової заборгованості в сумі 104 402 грн 91 к. в матеріалах справи відсутні.

Оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ГУ ДПС у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.

Відповідно до положень статті 139 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ ВП 43968090) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомтех» (вул. Володимира Великого, буд. 2, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 38626775) про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Галкомтех» (вул. Володимира Великого, буд. 2, м. Львів, 79026, код ЄДРПОУ 38626775) до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 104 402 (сто чотири тисячі чотириста дві) грн 91 к.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.П. Хома