про залишення позовної заяви без руху
05 липня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3322/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до ОСОБА_1 про припинення права на виконання будівельних робіт та скасування реєстрації декларації про готовність до експлуатації об'єкта,
29 червня 2021 до Луганського окружного адміністративного суду року надійшов адміністративний позов Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- припинити право на виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (CCI) «Реконструкція нежитлового приміщення, групи приміщень № 113, під офісне приміщення з влаштуванням вхідної групи, по АДРЕСА_1 » від 24.03.2021 № КВ 051210323371 та скасувати реєстрацію декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками (CCI) «Реконструкція нежитлового приміщення, групи приміщень № 113, під офісне приміщення з влаштуванням вхідної групи, по АДРЕСА_1 » від 07.05.2021 № КВ 101210506957, замовник будівництва - ОСОБА_1 .
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
У відповідності до частини першої статті 26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина четверта статті 161 КАС України).
Оглядом позовної вбачається, що позивача зазначає відносно відповідача зареєстроване місце мешкання та фактичне місце мешкання, однак жодних доказів на підтвердження зазначених відомостей позивачем (паспорту, довідки про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи) до матеріалів позовної заяви не додано.
Таким чином, з метою дотримання правил територіальної підсудності, що визначені статтею 26 КАС України, представнику позивача слід надати докази зареєстрованого та фактичного місця мешкання ОСОБА_1 .
Крім того, позивачем в позовній заяві зазначений паспорт та ідентифікаційний код відповідача, однак в порушення частини четвертої статті 161 КАС України позивачем до матеріалів позовної заяви не додано належним чином засвідченої копії паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.
Суд, звертає увагу позивача, що вимоги про надання паспорту, довідки про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду відповідача не є формальними, оскільки зазначене унеможливлює дотримання судом вимог частини першої статті 26 КАС України щодо з'ясування чи подано дану позовну заяву з дотримання правил територіальної підсудності та виконання судом приписів частини третьої статті 171 КАС України.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2270,00 грн.
Оглядом матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем до суду надано платіжне доручення від 21 травня 21021 року № 244 у розмірі 2270,00 грн, в призначені платежу зазначено: *; 101;40224921; 2800; 22030101; Суд. зб. за позовом ДОБК м. Києва ВОКМР (КМДА до ОСОБА_1 , Луганський окружний адміністративний суд).
При цьому, під час перевірки зарахування судового збору, судом отримано інформацію, що судовий збір, сплачений за платіжним дорученням від 21 травня 21021 року № 244 у розмірі 2270,00 грн, врахований по справі № 360/3089/21.
Ухвалою суду від 17 червня 2021 року адміністративний позов Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва до ОСОБА_1 про припинення права на виконання будівельних робіт повернуто позивачу.
Згідно зі статтею 2 Закону України № 3674-VI платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотання особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на викладене, застосовуючи аналогію закону, суд дійшов висновку, що судовий збір, сплачений за позовною заявою, що була раніше повернута, не вважається його сплатою за повторно поданою позовною заявою.
Таким чином, судом встановлено, що у справі № 360/2724/21 судовий збір у визначеному законодавством порядку не сплачений.
У відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 2270,00 грн.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог статті 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовна заява Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до ОСОБА_1 належить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- належним чином засвідчені докази на підтвердження зареєстрованого та фактичного місця перебування відповідача (копію паспорта громадянина України ОСОБА_1 , довідки про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи, тощо);
- належним чином засвідченої копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_1 ;
- документу про сплату судового збору в розмірі 2270,00 грн, сплаченого за такими реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./МТГ м.Сєвєр/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37991110;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Код банку отримувача (МФО): 899998;
Рахунок отримувача: UA288999980313101206084012499;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу - *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);Судовий збір, за позовом ____ (назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяО.В. Захарова