Рішення від 05.07.2021 по справі 140/3157/21

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2021 року ЛуцькСправа № 140/3157/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі - ГУ НП у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення від 03 квітня 2020 року №382/01/29-2020 про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги та зобов'язання призначати та виплати одноразову грошову допомогу у зв'язку із встановленням ступеня втрати працездатності 25% без установлення інвалідності з 22 жовтня 2019 року на підставі заяви про виплату одноразової грошової допомоги та відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року №4 (а.с.26-29).

В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказав, що проходив службу в органах внутрішніх справ України, в Національній поліції України, звідки через хворобу 21 червня 2019 року і був звільнений. Згідно із довідкою Волинського обласного бюро медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) серії 12 ААА №026020 від 22 жовтня 2019 року позивачу визначено ступінь втрати професійної працездатності 25% і встановлено причинно-наслідковий зв'язок захворювання з проходженням служби в поліції.

Як стверджує позивач, у березні 2020 року він звернувся до ГУ НП у Волинській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із частковою втратою працездатності, передбаченої статтею 97 Закону України «Про Національну поліцію», та оскільки рішення (відповіді) і грошової допомоги він не отримав, то у грудні 2020 року повторно звернувся до відповідача із заявою повідомити про прийняте рішення за результатами розгляду звернення про призначення одноразової грошової допомоги. 17 грудня 2020 року листом №1439/04/29-2020 ГУ НП у Волинській області повідомило про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги з тих підстав, що діагноз, вказаний у довідці до акту огляду МСЕК від 22 жовтня 2019 року серії 12 ААА №026020 та в свідоцтві про хворобу від 18 червня 2019 року №134 («захворювання, так, пов'язане з проходженням служби в поліції»), не відповідає тлумаченню згідно з пунктом 6 частини першої статті 97 Закону «Про Національну поліцію».

Із таким рішенням ОСОБА_1 не погоджується та вважає, що він має право на отримання одноразової грошової допомоги відповідно пункту 6 частини першої статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» в розмірі, встановленому пунктом 6 частиною першою статті 99 цього Закону.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).

У відзиві на позов відповідач позовні вимоги вважає безпідставними (а.с.50-53). В обґрунтування цієї позиції вказав, що у поданих ОСОБА_1 матеріалах, а саме в довідці про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12ААА №026020 від 22 жовтня 2019 року та в свідоцтві про хворобу від 18 червня 2019 року №134, виданому військово-лікарською комісією Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області», вказано причину встановлення ступеня втрати працездатності як «захворювання, так, пов'язане з виконанням службових обов'язків». Подані позивачем документи та зазначений діагноз не відповідає вимогам статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», за яких призначається та виплачується одноразова грошова допомога (зокрема, пункту 6 частини першої означеної статті), тому ГУ НП у Волинській області правомірно прийнято рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 . Позивачу 03 квітня 2020 року та 17 грудня 2020 року надіслано листи з повідомленнями про відмову у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги.

З урахуванням наведеного відповідач вважає, що діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, не порушуючи прав та інтересів позивача, а тому в задоволенні позову просив відмовити.

Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Наказом ГУ НП у Волинській області від 21 червня 2019 року №199 о/с «По особову складу» капітана поліції ОСОБА_1 , інспектора сектору реагування патрульної поліції №1 Ківерцівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області з 21 червня 2019 року звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу) (а.с.13).

Як вбачається із свідоцтва про хворобу від 18 червня 2019 року №134, виданого військово-лікарською комісією Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Волинській області», причинний зв'язок захворювання ОСОБА_1 зазначено як «захворювання, так, пов'язане з проходженням служби в поліції» та позивача визнано непридатним до служби в поліції (а.с.17, 59).

Відповідно до довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12ААА №026020 від 22 жовтня 2019 року, ОСОБА_1 встановлено ступінь втрати професійної працездатності 25% внаслідок захворювання, щодо якого встановлено причинний зв'язок із проходженням служби в поліції (а.с.15-16, 58).

28 лютого 2020 року ОСОБА_1 звернувся до ГУНП у Волинській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням втрати професійної працездатності 25% внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції (а.с.55).

За результатом розгляду заяви (рапорту) начальником ГУ НП у Волинській області 02 квітня 2020 року затверджено висновок про відмову у призначенні позивачу одноразової грошової допомоги на підставі статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» (а.с.56).

У листі від 03 квітня 2020 року №382/01/29-2020, адресованого ОСОБА_1 , зазначено про відмову у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги (а.с.20, 57). На звернення позивача від 10 грудня 2020 року про результати розгляду заяви про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 інформовано про відмову у виплаті такої допомоги листом від 03 квітня 2020 року №382/01/29-2020 (а.с.19).

Незгода позивача із відмовою в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги стала причиною звернення до суду із цим позовом.

На думку суду, оскільки відповідач не надав суду належних та допустимих доказів про направлення позивачу листа від 03 квітня 2020 року №382/01/29-2020 (сам по собі супровідний лист без доказів його направлення та вручення не свідчить про належне повідомлення позивача про результати розгляду заяви про виплату одноразової грошової допомоги), то слід погодитися із позивачем про дотримання ним строку звернення до суду із цим позовом після отримання ним листа від 17 грудня 2020 року №1439/04/29-2020.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується такими нормативно-правовими актами.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України, соціальний захист поліцейських визначено Законом України від 02 липня 2015 року №580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон №580-VIII).

Згідно з частиною першою статті 97 Закону №580-VIII одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі:

1) загибелі поліцейського, що настала внаслідок протиправних дій третіх осіб, або під час учинення дій, спрямованих на рятування життя людей або усунення загрози їхньому життю, чи в ході участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або смерті поліцейського внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого за зазначених обставин;

2) смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції;

3) визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності;

6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності.

Пунктами 1 - 6 частини першої статті 97 Закону №580-VIII встановлено вичерпний та такий, що не підлягає розширеному тлумаченню, перелік підстав для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, до яких належать: смерть (загибель) поліцейського (пункти 1, 2); визначення поліцейському інвалідності (пункти 3, 4), часткова втрата поліцейським працездатності без визначення інвалідності (пункти 5, 6).

Наведені положення Закону №580-VIII свідчать про те, що у частині першій статті 97 цього Закону застосовано диференційний підхід щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги, який враховує не лише тяжкість наслідків соціального ризику, що настав для поліцейського та членів його сім'ї, а й те, наскільки тісно пов'язаний соціальний ризик, що настав, із виконанням поліцейським найважливіших завдань, які покладаються на Національну поліцію України. У зв'язку із цим іншими є також порядок для нарахування відповідних соціальних виплат та їх розмір, який підлягає призначенню та виплаті.

Частиною першою статті 99 Закону №580-VIII встановлено, що розміри одноразової грошової допомоги поліцейським, а в разі їх загибелі (смерті) - особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату:

1) загибелі (смерті) поліцейського (пункт 1) - 750 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

2) смерті поліцейського (пункт 2) - 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

3) визначення поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 3, інвалідності: а) I групи - 400 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату; б) II групи - 300 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату; в) III групи - 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

4) визначення поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 4, інвалідності: а) I групи - 120 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату; б) II групи - 90 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату; в) III групи - 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) унаслідок причин, зазначених у пункті 5, - у розмірі 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) унаслідок причин, зазначених у пункті 6, - залежно від ступеня втрати працездатності у відповідних відсотках від 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.

Закріплення у пунктах 5, 6 частини першої статті 97 Закону №580-VIII порядку реалізації особою права на отримання одноразової грошової допомоги потребує встановлення причино-наслідкового зв'язку між наявністю у поліцейського часткової втрати працездатності без визначення йому інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних: 1) з виконанням службових обов'язків, обов'язків із здійснення повноважень та основних завдань поліції відповідно до цього Закону, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України; 2) з проходженням служби в поліції. Формулювання у пунктах 5, 6 частини першої статті 97 Закону №580-VIII пов'язано з отримання поліцейським часткової втрати працездатності без визначення інвалідності із пораненням (травмою, контузією, каліцтвом).

За змістом частини першої статті 100 Закону №580-VIII визначення інвалідності та ступеня втрати працездатності без визначення інвалідності поліцейським здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до закону та інших нормативно-правових актів.

Статтею 101 Закону № 580-VІІІ встановлені підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, а саме: якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком: а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням; б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом); г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.

Відповідно до статей 97 - 101 Закону №580-VIII та з метою врегулювання питання щодо порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ від 11 січня 2016 року №4 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21 вересня 2017 року №788; зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за №163/28293; далі - Порядок №4).

Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку №4 днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата видачі довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках.

Заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського (пункт 3 розділу ІІІ Порядку №4).

Приписами пункту 5 розділу III цього Порядку визначено, що для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає: 1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; 2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках); 3) довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати); 4) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; 5) копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; 6) копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; 7) копію посвідчення інваліда війни (за наявності); 8) копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; 9) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

За правилами пункту 1 розділу IV Порядку №4 у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 5 розділу ІІІ, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2). У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення ОГД, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту. Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.

Висновок про призначення ОГД затверджує/відмовляє у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій (пункт 2 розділу IV Порядку №4).

Відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку №4 рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.

Затвердженим 02 квітня 2020 року начальником ГУ НП у Волинській області висновком ОСОБА_1 відмовлено у призначенні одноразової грошової допомоги на підставі статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» (а.с.56).

Доводи відповідача зводяться до того, що формулювання, наведене у свідоцтві про хворобу №143 та довідці про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА №026020 від 22 жовтня 2020 року («захворювання, так, пов'язане з проходженням служби в поліції»), не відповідає формулюванню у пункті 6 частини першої статті 97 Закону №580-VIII («поранення (контузія, травма або каліцтво), пов'язані з проходженням служби в поліції»).

Як визначено підпунктом 6 пункту 9 розділу VІІ Положення про діяльність медичної (військово-лікарської) комісії МВС, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03 квітня 2017 року №285 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2017 року за №559/30427, далі - Положення №285), постанови військово-лікарських комісій (ВЛК) про причинний зв'язок поранень (контузій, травм, каліцтв) та захворювань поліцейських, колишніх осіб рядового і начальницького складу приймаються з такими формулюваннями: «Захворювання, ТАК, пов'язане з проходженням служби в поліції» - якщо воно діагностовано в період проходження служби в поліції та/або органах внутрішніх справ (міліції) або коли захворювання було діагностовано до служби, а в період служби досягло такого розвитку, що призводить до прийняття рішення про непридатність.

Відповідно до пунктів 12, 14, 16 розділу VІІ Положення №285 при медичному огляді ВЛК поліцейських, у яких разом із захворюваннями діагностовано наслідки поранень (контузій, травм, каліцтв), постанови про їх причинний зв'язок комісія приймає в окремих формулюваннях, передбачених цим Положенням. Якщо в особи, що проходить медичний огляд, виявлено декілька захворювань чи поранень (контузій, травм, каліцтв) та їх наслідків, що отримані за різних обставин, то постанови про їх причинний зв'язок приймаються ВЛК в окремих формулюваннях залежно від обставин виникнення патології. У Свідоцтві про хворобу (додаток 15), складеному щодо поліцейського чи військовослужбовця, у яких за результатами медичного огляду діагностовано наслідки поранення (контузії, травми, каліцтва), вказуються обставини їх отримання з обов'язковим зазначенням документів, на підставі яких зроблено запис, зазначаються дані об'єктивного обстеження щодо цих наслідків, повністю вказується їх діагноз.

Матеріали справи не містять доказів отримання позивачем часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності внаслідок поранення (травми, контузії або каліцтва), пов'язаних із проходження служби в поліції, як обов'язкової умови виплати поліцейському одноразової грошової допомоги відповідно до пункту 6 частини першої статті 97 Закону №580-VIII.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач у цій справі, відмовляючи ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги, не порушив прав позивача, оскільки формулювання причин часткової втрати працездатності «захворювання, так, пов'язане із проходженням служби в поліції» в свідоцтві про хворобу №134 та в довідці про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА №026020 від 22 жовтня 2020 року, не відповідає обставині, яка визначена у пункті 6 частини першої статті 97 Закону №580-VIII «поранення (контузія, травма або каліцтво), пов'язані з проходженням служби в поліції».

Суд наголошує, що держава гарантує поліцейському (за певних умов та обставин) одноразову грошову допомогу, яка відповідно до абзацу першого частини першої статті 97 Закону №580-VIII є соціальною виплатою.

З огляду на встановлені у цій справі обставини та аналіз положень чинного законодавства, що врегульовує спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що правові підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції у Волинській області (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Винниченка, будинок 11, ідентифікаційний код юридичної особи 40108604) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ж.В. Каленюк