Справа № 135/705/21
Провадження № 3/135/408/21
іменем України
06.07.2021 м. Ладижин Вінницької області
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Корнієнко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП,
Згідно протоколу серії ДПР18 №222790 про адміністративне правопорушення від 27.06.2021, зазначено, що 27.06.2021 о 20 год. 00 хв. на автодорозі Т 02-05 на 3 км+200м, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ, д.н.з НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, що було кваліфіковано за ч.1 ст. 130 КУпАП.
Крім того, 27.06.2021 о 20 год. 00 хв. на автодорозі Т 02-05 на 3 км+200м, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ, д.н.з НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості та допустив зіткнення з іншим транспортним засобом, що було кваліфіковано за ст. 124 КУпАП.
Дослідивши матеріали, вважаю, що даний протокол необхідно повернути з таких підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ст. 276 КУпАП, та згідно з положеннями п.1 Постанови Пленуму Верхового суду України «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 КУпАП» № 11 від 11.06.2004 справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Справи про адміністративні правопорушення, зокрема передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, розглядаються за місцем їх вчинення.
Стаття 276 КУпАП не передбачає можливості розгляду такої справи за місцем проживання порушника.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення зазначено, що місцем вчинення правопорушення є автодорога Т 02-05, яка не проходить через м. Ладижин Вінницької області та території Ладижинської територіальної громади, а знаходиться в Гайсинському районі, що за підсудністю не відноситься до Ладижинського міського суду Вінницької області.
При цьому суд враховує, що відповідно до п.8 Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку із утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах закріпленої за ними до утворення (ліквідації) районів територіальної юрисдикції, але не пізніше 01.01.2022 р.
Відповідно до статті 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Частиною першою статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» також передбачено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Відповідно до статті 19 цього ж Закону суд утворюється і ліквідовується законом.
Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Наведені норми слід розуміти таким чином, що система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави.
Таким чином, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є автодорога Т 02-05, яка входить до складу Гайсинського району Вінницької області до 19.07.2020 року, то дана справа про адміністративне правопорушення за діючими правилами територіальної підсудності (юрисдикції), є підсудною Гайсинському районному суду Вінницької області.
За таких обставин справа про адміністративне правопорушення не підсудна Ладижинському міському суду, та матеріали справи підлягають поверненню до Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для подачі до належного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись Постановою Пленуму Верхового суду України «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 КУпАП» № 11 від 11.06.2004, ст.ст. 256, 268, 276, 283 КУпАП,
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повернути Гайсинському РУП ГУНП у Вінницькій області для подачі до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя