Справа № 946/3951/21 Провадження № 3/946/1484/21
01 липня 2021 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Смокіна Г.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса) відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ізмаїл Одеської області, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
10.05.2021 року у відношенні ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 16, згідно якого ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які зобов'язаний сплачувати відповідно до рішення Любашівського районного суду Одеської області від 13.11.2010 року по справі № 2-344-10, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів у дев'ять місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, а саме до заборгованості у розмірі 8955,05 грн, що підтверджується розрахунком заборгованості по аліментам, який складено державним виконавцем 04.05.2021 року, за що передбачена адміністративна відповідальність ч. 1 ст. 183-1 КУпАп.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення від 10.05.2021 року та інші матеріали, суддя дійшов висновку, що справа про адміністративне правопорушення не може бути розглянута та має бути повернута до Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса) з таких підстав.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
У протоколі про адміністративне правопорушення адреса мешкання ОСОБА_1 вказана: АДРЕСА_1 , проте у виконавчому листі № 2-344-10 від 13.05.2010 року адреса боржника вказана: АДРЕСА_2 .
Вимога державного виконавця направлена на адресу: АДРЕСА_1 .
Даних про місце реєстрації або проживання боржника за адресою: АДРЕСА_1 матеріали справи не містять.
У протоколі про адміністративне правопорушення також відсутні пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, її підпис або запис про відмову від підписання, а також обізнаності боржника про наявність зобов'язань.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, був викликаний до суду за адресою, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення, до суду повернувся конверт із зазначенням причини повернення «адресат відсутній за вказаною адресою».
Крім того, протокол про адміністративне правопорушення складено у відсутність особи, що притягується до адміністративної відповідальності, що позбавило останню права ознайомитися з протоколом, подати свої зауваження щодо його змісту, у разі відмови від його підписання викласти свої мотиви.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, суддя вважає, що справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 неможливо розглянути по суті, у зв'язку з чим матеріали необхідно повернути для належного оформлення до Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса).
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 183-1, 251, 256, 278 КУпАП, суддя,
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 183-1 КУпАП, повернути до Ізмаїльського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управляння Міністерства юстиції (м. Одеса) для належного оформлення, в ході якого усунути недоліки, зазначені в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Г.І.Смокіна