Справа № 743/776/21
Провадження №3/743/302/21
01 липня 2021 року суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Яхно Ю.Л., у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ріпки під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , молодшого інспектора прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби Чернігівського прикордонного загону (в/ч 2253) відділу прикордонної служби "Добрянка", проживаючого за адресою:
АДРЕСА_1 :
01.07.2021 від Відділу прикордонної служби "Добрянка" Чернігівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України до Ріпкинського районного суду Чернігівської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, щодо ОСОБА_1 .
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЧЦП № 171815 від 01.07.2021, який міститься у вказаній справі, ОСОБА_1 17.05.2021, в період часу з 02 год. 00 хв. по 03 год. 00 хв., перебуваючи на території Добрянської ОТГ Чернігівського району Чернігівської області, ліворуч пункту пропуску «Нові Яриловичі» в межах інформаційно-попереджувальних табличок (ІПТ) № 1002-1010, недбало ставлячись до військової служби в умовах особливого періоду, під час несення служби у прикордонному наряді "Прикордонний патруль" по прикриттю пункту пропуску «Нові Яриловичі», змінив маршрут руху, не перевірив загороджувальний паркан з кольочого дроту в районі ІПТ № 1005 та допустив незаконне перетинання державного кордону з України в Республіку Білорусь однією особою (громадянином Туреччини), чим порушив п. 7, 11 глави 2 розділу 2 Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ, затвердженої наказом МВС від 19.10.2015 № 1261.
Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Також матеріали справи містять пояснення ОСОБА_1 , датовані 11.06.2021, щодо обставин вчинення ним адміністративного правопорушення.
У судове засіданні ОСОБА_1 не з'явився.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшла наступного висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
У відповідності до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення ЧЦП № 171815 вбачається, що його складено 01.07.2021, тоді як начальник відділу прикордонної служби "Добрянка" ОСОБА_2 , який склав зазначений протокол, вказав у ньому дату вчинення ОСОБА_1 правопорушення - 17.05.2021, в свою чергу, ОСОБА_1 було виявлено як особу-правопорушника 11.06.2021, що підтверджується його поясненнями від 11.06.2021.
Таким чином, вищезазначений протокол було складено начальником відділу прикордонної служби "Добрянка" Бойко В.С. поза межами встановлених ч. 2 ст. 254 КУпАП двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
У свою чергу, протокол про адміністративне правопорушення, який, крім іншого, є документом в межах якого розглядається справа про адміністративне правопорушення, складений без дотримання вимог, встановлених КУпАП, позбавляє суддю можливості розглянути справу у відповідності до вимог закону та, водночас, не може прийматися суддею як доказ, що фіксує подію адміністративного правопорушення.
Згідно зі ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, виходячи із змісту процесуальних норм КУпАП, якими врегульовано порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, суддя не наділений обов'язком здобувати у справі докази, однак зобов'язаний дослідити вже здобуті та надати їм належну правову оцінку.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Так, якщо під час розгляду справи про адміністративне правопорушення вина у його вчиненні не була доведена належними та допустимими доказами, це має прирівнюватись до доведеної невинуватості.
Враховуючи вищенаведене, суддя дійшла висновку про не доведення належними та допустимими доказами вини ОСОБА_1 у вчиненні ним 17.05.2021 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 245, 247, 252, 280, 283, 284, 294 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання на неї апеляційної скарги до Чернігівського апеляційного суду, через Ріпкинський районний суд Чернігівської області.
Суддя Ю.Л. Яхно