№336/3238/21
пр.№3/336/1468/2021
18 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Щаслива Олена Володимирівна розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої продавцем, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
18.04.2021 року о 17 год. 10 хв., ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою: м. Запоріжжя, вул. Бочарова, 14-г, приймала відвідувачів, проводила діяльність у сфері громадського харчування, яка не пов'язана із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос із закладів громадського харчування, чим. Порушила п.п. 3 п. 1 Постанови КМУ № 1236.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, від її представника адвоката Мудрака Д.В. надійшло клопотання про закриття провадження у справі з підстав п. 1 ст. 247 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, якою передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, беручи до уваги пояснення ОСОБА_1 , клопотання її представника адвоката Мудрака Д.В., суддя доходить висновку про необхідність закриття провадження в справі у зв'язку з відсутністю в діях особи ознак правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об'єктом правопорушення, за ознаками якого складений протокол, є суспільні відносини у сфері регулювання господарської діяльності.
Відповідно до п.п. 4 п. 3 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється: приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.
Під господарською діяльністю згідно з ч.ч. 1, 2 ст.3 ГК України, розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва підприємцями.
Відповідно дост.42 ГК України, підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Згідно зі ст. 55 ч.ч. 1, 2 ГК України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Суб'єктами господарювання є громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці і саме ці особи є суб'єктами правопорушення, за ознаками якого складений протокол.
Виходячи з наведених норм, об'єктивною стороною господарська діяльність є будь-яка діяльність особи, спрямована на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.
Між тим особа, що притягується до адміністративної відповідальності, не є суб'єктом господарювання в розумінні ст. 55 Господарського кодексу України.
Згідно ст.62 Конституції України вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Як випливає із змісту ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З урахуванням викладеного суддя доходить висновку, що ОСОБА_1 не є суб'єктом вказаного складу адміністративного правопорушення, що виключає її відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, суддя вбачає всі підстави для закриття провадження у справі через відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення, за ознаками якого складений протокол.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 283-285 КУпАП, суддя
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Щаслива
Постанова набрала законної чинності " "__________20___р.
Постанову видано " "______________20___р.
Строк пред'явлення постанови до виконання " "___________20___р.