ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/11218/21
провадження № 3/753/5084/21
"01" липня 2021 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду м. Києва О.В. Домарєв, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 177-2 КУпАП,
До Дарницького районного суду м. Києва від Дарницького УП ГУНП у м. Києві надійшов протокол відносно ОСОБА_1 . В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 30.04.2021 р. о 16-10 год. по АДРЕСА_2 здійснила реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, чим порушила Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що 29.04.2021 р. вона влаштувалась на роботу продавцем в магазин по АДРЕСА_2 . В її обов'язки серед іншого входило реалізація алкогольних напоїв. Щодо походження алкогольних напоїв їй нічого не відомо, оскільки вона не здійснювала господарську діяльність у вказаному магазині, а власником цього магазину є інша особа.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Під час розгляду справ необхідно встановлювати наявність у діях особи, яку притягнено до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, тобто об'єкта, суб'єкта, об'єктивної та суб'єктивної сторони. Необхідно враховувати, що обов'язковим є наявність вини особи в здійсненні адміністративного правопорушення.
З матеріалів справи, зокрема з письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що власником кафе за адресою: АДРЕСА_2 є особа на ім'я ОСОБА_2 та зазначений телефон цієї особи.
У зв'язку з тим, що протокол відносно ОСОБА_1 був складений без врахування вказаної інформації, та не містить пояснень власника кафе за адресою: АДРЕСА_2 стосовно обставин, зафіксованих в протоколі, зазначений протокол має бути повернутий для доопрацювання до органу, який його склав для встановлення власника магазину по АДРЕСА_2 та відібрання у нього пояснень з приводу реалізації фальсифікованої алкогольної продукції.
Крім того, дослідженням матеріалів справи встановлено відсутність висновку експертизи, на підставі якого орган, який склав протокол про адміністративне правопорушення, прийшов до висновку про те, що реалізована в магазині алкогольна продукція є фальсифікованою.
Таким чином, з огляду на те, що вищезазначені відомості необхідні для правильного вирішення справи, зазначений протокол підлягає повторному поверненню органу, який його склав для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, суд -
Направити протокол про адміністративне правопорушення № 56 від 30.04.2021 р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 177-2 КУпАП до ГУ ДФС у м. Києві для перевірки вказаних у постанові обставин з послідуючим направленням справи на новий судовий розгляд.
Враховуючи встановлений трьохмісячний строк з дня вчинення правопорушення, протягом якого на особу може бути накладено адміністративне стягнення, перевірка зазначених в постанові обставин має бути проведена в найкоротші строки.
Суддя О.В. Домарєв