Ухвала від 05.07.2021 по справі 809/757/16

УХВАЛА

05 липня 2021 року

Київ

справа №809/757/16

адміністративне провадження №К/9901/37551/18

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., в порядку підготовки справи до касаційного розгляду розглянувши касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017 у справі №876/8064/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька торгова компанія» до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про скасування податкових повідомлень - рішень та рішення про застосування фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Галицька торгова компанія» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просило суд скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області від 30.03.2016 № 0001672207, № 0001682207 та рішення про застосування фінансових санкцій № 120/09-19-22-01-20/34535868.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2016 в позові відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017 постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2016 у справі № 809/757/16 скасовано в частині відмови в задоволенні адміністративного позову щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ГУ ДФС в Івано-Франківській області від 30.03.2016 № 0001672207, № 0001682207 та прийнято нову постанову в цій частині, якою адміністративний позов ТОВ «Галицька торгова компанія» задоволено повністю.

Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС в Івано-Франківській області від 30.03.2016 № 0001672207 та № 0001682207.

В решті постанову суду першої інстанції залишено без змін.

Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанцій, Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області оскаржила його у касаційному порядку.

У касаційній скарзі відповідач просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017 в частині задоволення позову та залишити в силі постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.09.2016.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.03.2017 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2017 у справі №876/8064/16.

На виконання вимог закону особам, які беруть участь у справі, надіслані копії ухвали про відкриття касаційного провадження та інформація про їхні права та обов'язки, надано строк для подачі заперечень на касаційну скаргу.

З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII з Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали касаційної скарги по справі № 2а/1570/8347/2011 за правилами підпункту 4 частини першої Розділу VІІ «Перехідні положення» цього кодексу.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду суддею-доповідачем у даній справі визначено Хохуляка В.В. й ухвалою від 23.03.2018 прийнято до провадження.

Відповідно до підпункту 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно зі статтею 344 Кодексу адміністративного судочинства України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, з урахуванням положень статті 341 цього Кодексу.

Статтею 343 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено можливість попереднього розгляду справи.

Під час проведення підготовки справи до касаційного розгляду в порядку, передбаченому статтею 340 Кодексу адміністративного судочинства України, з'ясовано склад учасників справи та зроблено висновок про можливість попереднього розгляду справи.

Керуючись статтею 340, підпунктом 4 частини першої Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Визнати за можливе проведення попереднього розгляду справи № 876/8064/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька торгова компанія» до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про скасування податкових повідомлень - рішень та рішення про застосування фінансових санкцій та призначити попередній розгляд справи на 06.07.2021.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.

...........................

В.В. Хохуляк,

Суддя Верховного Суду