05 липня 2021 р. Справа № 440/3486/19
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Перцової Т.С.,
Суддів: Жигилія С.П. , Русанової В.Б. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019, головуючий суддя І інстанції: О.В. Гіглава, м. Полтава, по справі № 440/3486/19
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
16 вересня 2019 року ОСОБА_1 (далі по тексту - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі по тексту - ГУПФУ в Полтавській області, відповідач), в якій просив суд :
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у нарахуванні та перерахунку пенсії ОСОБА_1 , як особі, яка має статус інваліда війни 2 групи, учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при виконанні обов'язків військової служби відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та згідно пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити нарахування та перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 26.04.2019, з врахуванням проведених виплат, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та згідно пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, із виплатою різниці між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією за період з 26.04.2019.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі № 440/3486/19, прийнятим в порядку письмового провадження, позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та нарахуванні пенсії на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 28 травня 2019 року.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати, нарахувати та виплатити пенсію з урахуванням раніше виплачених сум ОСОБА_1 на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 28 травня 2019 року.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Позивач, не погодившись із вказаним рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення норм матеріального права, просить суд апеляційної інстанції рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі № 440/3486/19 скасувати в частині відмови у задоволенні позову про зобов'язання ГУПФУ в Полтавській області перерахувати, нарахувати та виплатити пенсію позивачу з урахуванням раніше виплачених сум ОСОБА_1 на підставі частини 3 статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за період з 26.04.2019 по 27.05.2019, та ухвалити нове рішення в цій частині, яким повністю задовольнити позовні вимоги.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що судом першої інстанції помилково визначено дату, з якої пенсія ОСОБА_1 підлягає перерахунку відповідно до ч.3 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зокрема, судом першої інстанції не було враховано, що ОСОБА_1 звертався до відповідача із заявою про перерахунок пенсії ще в березні 2018 року, а тому позивач з прийняттям рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 № 1-р(ІІ)/2019, обґрунтовано очікував, що його пенсія буде перерахована хоча б з 26.04.2019. Отже, висновок суду першої інстанції про те, що позивачем в період з 26.04.2019 по 28.05.2019 не було вчинено активних дій, направлених на перерахунок пенсії згідно з ч.3 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", є помилковим.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 20.01.2021 зупинено провадження у справі № 440/3486/19 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі № 440/3486/19 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі № 520/12609/19 (Пз/9901/22/19).
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 05.07.2021 поновлено провадження у справі № 440/3486/19 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі № 440/3486/19.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Згідно з ч. 4 ст.229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в пенсійному органі та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
28.05.2019 позивач звернувся до Карлівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою, за змістом якої враховуючи рішення Конституційного Суду України №1-р(ІІ)2019 від 25.04.2019 та те, що частина третя статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо призначення ОСОБА_1 пенсії з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2019 розповсюджується на позивача, просив пенсійний орган обчислювати та виплачувати йому, починаючи з 26.04.2019, пенсію по інвалідності, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до вимог частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відповідні виплати провести з урахуванням раніше виплачених сум /а.с. 36-38/.
Листом Карлівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 10.06.2019 №Д-6 повідомлено позивача про розгляд його звернення та зазначено, що рішення Другого сенату Конституційного Суду України за №І-р(ІІ)/2019 від 25.04.2019 не містить положень щодо порядку його виконання, в зв'язку з чим Пенсійний орган звернувся до Міністерства соціальної політики України за роз'ясненнями щодо застосування положень частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; про можливість перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням вище зазначеного рішення Конституційного Суду останнього буде повідомлено додатково, після надходження відповідних роз'яснень /а.с. 39/.
У подальшому, листом Карлівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 01.07.2019 №Д-6 в додаток до відповіді від 10.06.2019 №Д-6 на заяву позивача від 28.05.2019 останнього також проінформовано, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543, яка набрала законної сили з 01.07.2019, були внесені відповідні зміни до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам. З огляду на це, перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно вказаних змін проведено з 01.07.2019. В результаті перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 склав 10467,37 грн, а саме: - основний розмір пенсії від середнього заробітку - 9412,17 грн; - додаткова пенсія інвалідам 2-ї групи з числа ліквідаторів ЧАЕС - 379,60 грн; - цільова допомога інвалідам війни 2-ї групи - 50,00 грн; - підвищення інвалідам армії, прирівняним до інвалідів війни - 625,60 грн /а.с. 40-41/.
Вважаючи протиправними дії пенсійного органу щодо відмови у нарахуванні та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 26.04.2019 виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, останній звернувся до суду з даним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що внаслідок визнання прийняття рішення Конституційним Судом України за №І-р(ІІ)/2019, відповідно до якого з 25.04.2019 норма частини третьої статті 59 Закону №796-XII має застосовуватись у такій редакції: "Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року", позивач має право на перерахунок та виплату пенсії з урахуванням раніше виплачених сум на підставі частини третьої статті 59 Закону №796-XII, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, лише з 28.05.2019 (після звернення з відповідною заявою),
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправними дії відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та нарахуванні пенсії на підставі вказаної норми за період з 26.04.2019 по 27.05.2019, суд першої інстанції виходив з того, що для захисту порушеного права позивач в цей період не вчинив активних дій щодо звернення до органу ПФУ, що зумовлює необізнаність суб'єкта владних повноважень щодо необхідності відновлення прав позивача.
Згідно з ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, отже, перегляду підлягає рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та доводам апеляційної скарги, а також виходячи з меж апеляційного перегляду справи, визначених статтею 308 КАС України, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За змістом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Статтею 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991 регламентовано, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Положеннями статті 15 вказаного Закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом Української РСР "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991 (далі по тексту - Закон №796-XII) визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Статтею 59 цього Закону встановлено порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Частиною третьою зазначеної статті (у редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" №2148-VIII від 03.10.2017) було передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Водночас 25.04.2019 Конституційним Судом України ухвалено рішення у справі №3-14/2019 (402/19, 1737/19) (№1-р(II)/2019), яким ухвалено:
1) визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю;
2) словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Аналогічна за змістом норма міститься у статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 13.07.2017 №2136-VIII.
Отже, обмеження, встановлені частиною третьою статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в частині наявності лише у осіб, які проходили дійсну строкову військову службу, права на обчислення пенсії по інвалідності з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, визначеного на 1 січня відповідного року, втратили чинність з 25.04.2019.
Разом з цим, колегія суддів вважає, що при визначенні дати, з якої позивачу повинна бути обчислена пенсія з 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, слід враховувати саме дату його звернення з відповідною заявою.
Такий висновок суду апеляційної інстанції відповідає правовій позиції, викладеній Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 21.04.2021 у справі №520/12609/19.
З матеріалів справи встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серії НОМЕР_2 (а.с. 5), копія якого наявна в матеріалах справи. Згідно з довідкою серія МСЕ № 0254710 від 29.01.2009 позивачу встановлено другу групу інвалідності, захворювання, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби по ЛНА на ЧАЕС (а.с. 24). Позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 03.08.1986 по 28.10.1986 (а.с. 21).
Як вбачається з матеріалів справи, вперше позивач звернувся до Карлівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року 27.03.2018 (тобто ще до прийняття Конституційним Судом України відповідного рішення).
Колегія суддів зауважує, що обчислення і призначення державної пенсії по інвалідності відповідно до вимог частини третьої статті 59 Закону № 796-XI здійснюється з дати звернення із відповідною заявою до пенсійного органу.
Оскільки, як зазначено вище позивач 27.03.2018 виявив бажання щодо виплати основної державної пенсії по інвалідності, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, подавши до відповідача 27.03.2018 відповідну заяву, відповідно до вимог ч. 3 ст. 59 Закону № 796-ХІІ, колегія суддів приходить до висновку, що обчислення основної державної пенсії по інвалідності позивача підлягає з дати його звернення із такою заявою.
Таким чином, враховуючи норми ч. 2 ст. 152 Конституції України, а також виходячи з меж апеляційного перегляду справи, колегія суддів вважає, що перерахунок пенсії позивачу відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, має бути здійснений з 26.04.2019, тобто в межах заявленого позивачем строку, відповідно до дати поданої ним до пенсійного органу заяви 27.03.2018, яка отримана відповідачем до прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.
При цьому колегія суддів зауважує, що повторне подання позивачем заяви до пенсійного органу про перерахунок пенсії позивачу відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року 28 травня 2019 року, тобто вже після прийняття вказаного вище рішення Конституційного Суду України, з огляду на дату отримання заяви ОСОБА_1 про перерахунок ще у 2018 році, не звільняє відповідача від обов'язку здійснити такий перерахунок пенсії позивача з 26.04.2019.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 817/1048/16 (постанова від 04.04.2018) зазначено: «Визначальним принципом здійснення правосуддя в адміністративних справах є принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі й обов'язок суб'єкта владних повноважень доказувати правомірність своїх дій чи рішень…»
Виходячи зі змісту принципу офіційного з'ясування всіх обставин у справі в адміністративному судочинстві саме на суд покладається обов'язок визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі позовних вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів, і вжити заходів для виявлення та витребування доказів.
Відповідно до п.п.1, 4 ч.1 ст.317 КАС України неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи є підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення.
Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи та змісту оскаржуваного рішення, суд першої інстанції, в порушення вказаного принципу, не з'ясував обставин щодо наявності у пенсійного органу інших заяв позивача про перерахунок пенсії на підставі ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, зокрема, шляхом витребування таких відомостей у відповідача, у зв'язку з чим дійшов помилкового висновку про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про перерахунок пенсії за період з 26.04.2019 по 27.05.2019, з посиланням на невчинення останнім активних дій щодо звернення до органу ПФУ, що призвело у свою чергу до неповного з'ясування обставин, що мають значення для справи.
Беручи до уваги вищенаведене, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі № 440/3486/19 в частині відмови в задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та нарахуванні пенсії на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, в період з 26.04.2019 по 27.05.2019 та зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити пенсію з урахуванням раніше виплачених сум ОСОБА_1 за вказаний період підлягає скасуванню з прийняттям в цій частині постанови про задоволення позову.
Керуючись ч.4 ст.229, ч.4 ст.241, ст.ст.243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 326-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.10.2019 по справі № 440/3486/19 - в частині відмови у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та нарахуванні пенсії на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за період з 26.04.2019 по 27.05.2019 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати, нарахувати та виплатити пенсію з урахуванням раніше виплачених сум ОСОБА_1 на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за період з 26.04.2019 по 27.05.2019 - скасувати.
Прийняти в цій частині постанову, якою задовольнити позовні вимоги.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та нарахуванні пенсії на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за період з 26.04.2019 по 27.05.2019.
Зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 13967927) перерахувати, нарахувати та виплатити пенсію з урахуванням раніше виплачених сум ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) на підставі частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за період з 26.04.2019 по 27.05.2019. .
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя Т.С. Перцова
Судді С.П. Жигилій В.Б. Русанова