про залишення позовної заяви без руху
30 червня 2021 року м. Рівне№460/8499/21
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Щербаков В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ФОП ОСОБА_1
доГоловне управління ДПС у Рівненській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
та перевіривши на предмет відповідності позовної заяви вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України,
Пунктами 1-3 та 6 частини 1 статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Так, перевіряючи на виконання положень ч. 1 ст. 171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст.160 - 161 КАС України з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається ціна позову, що не було дотримано позивачем при поданні позову.
Крім того, відповідно до ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено в Законі України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674).
Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 № 1082-IX, установлено з 01.01.2021 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2270,00 на одну особу.
Статтею 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом встановлено, що позивачем заявлені вимоги майнового характеру (про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень).
При цьому, загальна оспорювана сума (ціна позову) за майнові вимоги у справі становить суму нарахованих податкових зобов'язань та інших загальнообов'язкових платежів.
Всупереч ч. 3 ст. 161 КАС України позивачем не додано до адміністративного позову документу про сплату судового збору або доказів звільнення від його сплати.
Разом з тим, у зв'язку з недотриманням позивачем вимог щодо зазначення ціни позову, - передчасним є зазначення судом належного до сплату розміру судового збору за пред'явлення позовних вимог майнового характеру, оскільки такий судовий збір визначається у відсотковому співвідношенні саме до ціни позову.
Відтак, позивачу належить сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру у відповідності до діючих ставок, які передбачені статтею 4 Закону №3674-VI та з урахуванням Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік".
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання нового примірнику адміністративного позову (для суду та для відповідача) із зазначенням у ньому ціни позову, а також надання суду доказів сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру з урахуванням викладеного в цій ухвалі або доказів звільнення від його сплати.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головне управління ДПС у Рівненській області ( вул.Відінська,12,м.Рівне,33023 ) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної зави протягом десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суддя В.В. Щербаков