Рішення від 30.06.2021 по справі 380/6602/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2021 року м. Львів справа №380/6602/20

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Карп'як О.О.,

секретар судового засідання Винник В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про скасування постанови, -

встановив:

До суду надійшла позовна заява Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області , у якій позивач просить:

- постанову Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про застосування адміністративно- господарського штрафу 193758 від 20.07.2020 визнати незаконною та скасувати;

- судові витрати покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постанова містить твердження про допущення позивачем ч.1 абз.16 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», яка регулює порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. Однак позивач вважає, що така постанова належних та допустимих доказів таких порушень не містить, не вказано які саме порушення вчинено позивачем. Тому позивач вважає, що порушення ним законодавства відповідачем не доведено, а тому постанова є незаконною та підлягає скасуванню.

У поданій позивачем відповіді на відзив вказує, що матеріали відзиву не містять документів, які були у розпорядженні осіб, які складали акт. Окрім того, матеріали справи не містять інформації щодо підстав здійснення рейдової перевірки та підстав зупинки транспортного засобу. Зазначає, що матеріали фото та відео у матеріалах справи відсутні, що виключає можливість встановити відповідність даних актів та фактичним станом транспортних засобів та вантажу.

Позиція відповідача викладена у відзиві. Вказує, що 30.10.2020 контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області на автомобільній дорозі Львів - Краківець 48 км проводилась рейдова перевірка у пункті габаритно вагового контролю транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів. За результатами габаритно - вагового контролю транспортного засобу марки MERSEDES-BENZ номерний знак НОМЕР_1 було встановлено, що попри допустиму ширину транспортного засобу 2,6 м, фактична ширина становила 3,3 м що на 26,9% перевищує нормативне допустиме значення. Зважування проводилось приладом автоматичним для зважування дорожніх транспортних засобів у русі заводський номер НОМЕР_2 . Зважування проводилось на автомобільній дорозі Київ - Одеса 210 км, +450 м де розміщена площадка для проведення габаритно - вагового контролю, яка відповідає розділу ІІ. Вимоги до пересувного пункту габаритно - вагового контролю, затверджені наказом МІ України №255 від 28.07.2016. Постанова про застосування адміністративно - господарського штрафу №163758 від 20.07.2016 винесена за перевищення встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу- штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Як убачається із квитанції Укрпошти позивач належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи про порушення, не забезпечив присутності на розгляді справи жодних заперечень та клопотань, пояснень не надав. Вважає, що зазначене вище та надані відповідачем докази в повній мірі спростовують твердження позивача. Тому, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою від 19.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою від 29.10.2020 призначено у справі судове засідання.

Ухвалою від 22.12.2020 витребувано у відповідача докази.

16.03.2021 подано представником позивача клопотання про виклик свідків. Однак, вказане клопотання не обґрунтовано стосовно необхідності виклику таких осіб та обставин, які вони можуть повідомити суду. Окрім того у клопотання не зазначено ім'я та по батькові таких осіб, їх адреси. Відтак, вказане клопотання є необґрунтованим.

Сторони в судове засідання не з'явились, причин неявки не повідомили, хоч були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до ч.5, 9 ст.205 КАС України, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив неступне.

20.05.2020 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області на автомобільній дорозі Львів - Краківець 48 км проводилась рейдова перевірка у пункті габаритно - вагового контролю транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, направлення на перевірку від 15.05.2020 №011420.

За результатами габаритно - вагового контролю транспортного засобу марки MERSEDES-BENZ номерний знак НОМЕР_1 було встановлено, що попри допустиму ширину транспортного засобу 2,6 м, фактична ширина становила 3,3 м що на 26,9% перевищує нормативне допустиме значення. Зважування проводилось приладом автоматичним для зважування дорожніх транспортних засобів у русі заводський номер НОМЕР_2 . Зважування проводилось на автомобільній дорозі Київ - Одеса 210 км, +450 м де розміщена площадка для проведення габаритно - вагового контролю, яка відповідає розділу ІІ. Вимоги до пересувного пункту габаритно - вагового контролю, затверджені наказом МІ України №255 від 28.07.2016.

Вказане порушення зафіксовано актом №201968 від 20.05.2020 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та актом №0003395 від 20.05.2020 про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів. Як вказано у акті перевірки, під час перевірки виявлено порушення ОСОБА_1 ст.34, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» при перевезенні перевізник не забезпечив водія документами, на підставі яких виконується перевезення, а саме ТТН або інший визначений документ на вантаж законодавством та відсутній дозвіл, який дає право на рух дорогами України з перевищенням габаритних параметрів (ширина транспортного засобу становить 3,3 м від встановленої норми2,65м), у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ч.1 абз.16 Перевищення встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу.

Листом від 28.05.2020 відповідач повідомив ДФОП Демчину Р.І. про короткі відомості щодо справи про порушення, роз'яснено право знайомитись з матеріалами, надавати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, отримувати юридичну допомогу, виступати рідною мовою, оскаржити рішення по справі. Також повідомлено про дату, час та місце проведення розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та запрошено прибути.

Листом від 06.07.2020 повторно повідомлено вищенаведені обставини з датою, часом та місцем проведення розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та запрошено прибути.

На підтвердження отримання позивачем вказаних листів подано фіскальні чеки №7902004216031, №7902004190288.

20.07.2020 начальником управління Укртрансбезпеки у Львівській області І. Гаргоц винесено постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу №193758, згідно якої за перевищення встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.16. ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», постановлено стягнути з ФОП ОСОБА_1 адміністративно - господарський штраф у сумі 34000 грн.

Не погоджуючись з постановою управління Укртрансбезпеки у Львівській області позивач оскаржив її до суду.

Надаючи правову оцінку матеріалам та обставинам справи, а також наданим додатковим поясненням та запереченням сторін, суд зазначає наступне.

Частиною 2 ст.29 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що з метою забезпечення автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові та габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, регулювалася Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок №1567).

Відповідно до п. 3 Порядку №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. При цьому згідно п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті правонаступником майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідується, є Державна служба з безпеки на транспорті.

Пунктом 4 Порядку №1567 визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Згідно з п. 13 Порядку №1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.

Щотижневий графік складається з урахуванням проведення рейдових перевірок не частіше ніж один раз на квартал.

Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту (п.14 Порядку №1567).

Згідно з абз. 2 п. 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки суб'єкта господарювання перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Відповідно до п. 16 Порядку №1567 рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи. Під час проведення такої перевірки можливе застосування спеціалізованих автомобілів, на яких розміщений напис «Укртрансінспекція», та використання спеціального обладнання, призначеного для перевірки дотримання водіями Європейської угоди, здійснення габаритно-вагового контролю.

Рейдова перевірка проводиться із зупиненням транспортних засобів або без їх зупинення (п. 17 Порядку №1567).

Постановою КМ України №879 від 27.06.2007 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно - вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок №879).

Відповідно до п.3 Порядку №879, габаритно - ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Під час судового розгляду справи судом встановлено, що 20.05.2020 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Львівській області на автомобільній дорозі Львів - Краківець 48 км проводилась рейдова перевірка у пункті габаритно - вагового контролю транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, направлення на перевірку від 15.05.2020 №011420.

Відповідно до п.3,4 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затвердженого Постановою КМ України №422 від 20.05.2013 (далі - Порядок №422), був зупинений транспортний засіб MERSEDES-BENZ номерний знак НОМЕР_1 .

Відповідно до п.22.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КМ України від 10.10.2001 №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

За результатами габаритно - вагового контролю транспортного засобу марки MERSEDES-BENZ номерний знак НОМЕР_1 було встановлено, що попри допустиму ширину транспортного засобу 2,6 м, фактична ширина становила 3,3 м що на 26,9% перевищує нормативне допустиме значення.

Вказане порушення зафіксовано актом №201968 від 20.05.2020 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та актом №0003395 від 20.05.2020 про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних параметрів.

Дослідження матеріалів наявних у справі, а також аналіз положень чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, дає суду підстави зробити висновок про відсутність зі сторони службових осіб управління Укртрансбезпеки у Львівській області порушень Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки позивача 20.05.2020.

Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених Постановою КМ України №198 від 30.03.1994 (далі Постанова №198), перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначаються окремими актами законодавства.

Пунктом 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою КМ України №30 від 18.01.2001, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Відповідно до ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Пунктом 21 Порядку №1567 вказано, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документу про внесення плати за проїзд великовагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством, що є порушенням п.22.5 Правил дорожнього руху, зафіксовані в акті перевірки від 20.05.2020 №201968.

Відповідно до пп.5 п.4 Постанови КМ України «Про затвердження Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування» №1007/1207, посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30 - 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю.

Відповідно до п.30 Порядку №879, плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою

П = (Рзм + Рнв + Рг) х В,

де П - розмір плати за проїзд;

Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;

В - відстань перевезення, кілометрів.

Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

Відповідно до п. 31-1. Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків - у подвійному розмірі;

на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

20.07.2020 начальником управління Укртрансбезпеки у Львівській області І. Гаргоц винесено постанову про застосування адміністративно - господарського штрафу №193758, згідно якої за перевищення встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.16. ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», постановлено стягнути з ФОП ОСОБА_1 адміністративно - господарський штраф у сумі 34000 грн.

Позивачем не подано жодних доказів у спростування вчинення вказаного порушення.

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що оскільки відповідачем в ході перевірки встановлено факт перевищення позивачем встановлених законодавством габаритно - вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, то оскаржувана постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт є правомірною та не підлягає скасуванню.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити в повному обсязі.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З врахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до ст.139 КАС України, оскільки суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні позовну, судові витрати стягненню не підлягають.

Керуючись статтями 72-77, 90, 94, 139, 241, 243, 244, 246, 250, 255, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

вирішив:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 05.07.2021 року.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна