Справа №293/1202/21
Провадження № 3/293/1639/2021
05 липня 2021 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Збаражський Олег Миколайович, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Державної екологічної інспекції Поліського округу Державної екологічної інспекції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
27.05.2021 до Черняхівського районного cуду Житомирської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП по справі № 293/1202/21, який передано на розгляд судді Збаражському О.М.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №009698 від 18.05.2021 вбачається, що 18.05.2021 о 20 год. 40 хвилин, ОСОБА_1 за межами с. Стирти Житомирського району, на водному об'єкті, порушив правила використання об'єктів тваринного світу, а саме порушив правила рибальства із використанням заборонених знарядь лову, в даному місці і в даний час (сітками), водні ресурси (риби) не спіймав, що є порушенням п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.
З норми ст. 278 КУпАП вбачається, що при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд вирішує ряд питань, одним з яких є правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст.255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається, зокрема, на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції).
Згідно вимог ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Вивчивши матеріали справи, встановив, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме протокол не підписано особою, яка його склала. При цьому, в графі “підписи: посадової особи, яка склала протокол, особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, прізвище, ініціали,” стоять підписи та зазначено прізвище та ініціали особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Відповідно до п.12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», роз'яснено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
Вказані порушення при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не дозволяють здійснити всебічне, повне і об'єктивне дослідження всіх обставин справи у їх сукупності та прийняти законне і обґрунтоване рішення по справі у відповідності з КУпАП.
Враховуючи, те, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення, недотримання при його складанні вимог ст. 256 КУпАП позбавляє суд можливості належним чином всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу по суті та винести законне і обґрунтоване рішення, тому протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та додані матеріали підлягають поверненню для належного оформлення.
Після доопрацювання матеріали належить повернути на розгляд до суду в межах строків визначених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 256, 278, 283 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення №009698 від 18.05.2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 4 ст.85 КУпАП, повернути до Державної екологічної інспекції Поліського округу Державної екологічної інспекції України, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Збаражський