Справа № 147/476/21
Провадження № 3/147/256/21
01 липня 2021 року смт.Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 04 (09) квітня 2021 року о 16.20 год. ОСОБА_1 знаходився в смт. Тростянець на вул. Соборній в магазині «Наша Ряба» без засобів індивідуального захисту та документів, які засвідчують особу даного громадянина України, чим порушив п.3 п.п.2 Постанови КМУ.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
За змістом ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідальність за ст. 44-3 КУпАП настає у випадку порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами (ч.1 ст. 44-3 КУпАП); перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно (ч.2 ст. 44-3 КУпАП).
Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
В свою чергу у протоколі про адміністративне правопорушення у вину ОСОБА_1 постановлено також діяння, яке кваліфікується за ч.2 ст. 44-3 КУпАП - перебування в магазині без засобів індивідуального захисту.
Відповідно до ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
Частиною 1 статті 222 КУпАП (в редакції Закону України від 06 листопада 2020 року № 1000-ІХ) визначено, що органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема частиною другою статті 44-3 цього Кодексу.
Оскільки інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення в частині перебування в магазині без засобів індивідуального захисту підпадає під кваліфікацію ч.2 ст. 44-3 КУпАП й відповідно розгляд цієї справи не відноситься до компетенції суду та згідно з ст. 222 КУпАП віднесено до компетенції органу Національної поліції.
Щодо поставлення у вину ОСОБА_1 того, що він 04 (09) квітня 2021 року о 16.40 год. знаходився в смт. Тростянець на вул. Соборній в магазині «Наша Ряба» без документів, які засвідчують особу даного громадянина України, чим порушив п.п.2 п.3 Постанови КМУ №104 від 17.02.2021, суд звертає увагу на наступне.
Згідно з п.п.2 п.3 від 17 лютого 2021 р. № 104 Постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Також протокол про адміністративне правопорушення містить виправлення дати його складення 4(9).04.2021, дати вчинення інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення та дати отримання другого примірника протоколу, що є недопустимим й такі виправлення не засвідчені належним чином.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути до відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 268, 277, 278, 283 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №723074 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути до відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак