Справа№ 953/10801/21
н/п 3/953/2733/21
"02" липня 2021 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Бородіна Н.М., розглянувши в залі судових засідань Київського районного суду м. Харкова про порушення митних правил у відношенні: громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження с.Кузьмівна, Сарницького району, Рівненської області, проживає за адресою (зі слів): АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон: НОМЕР_1 , виданий 23.01.2019 орган видачі № 1214, код ДРФО НОМЕР_2
за порушення митних правил, передбачених ч. 6 ст. 481 МК України, -
встановив:
23.04.2021 року до відділу митного оформлення “Барабашово” митного поста “Вантажний” Слобожанської митниці Держмитслужби, для митного контролю та оформлення було подано електронну митну декларацію № ІІА807200/2021/006024 від 23.04.2021. За результатами застосування автоматизованої системи управління ризиками були згенеровані профілі ризику щодо орієнтування по фізичній особі “ ОСОБА_1 паспорт НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ”, згідно якого було встановлено, що громадянином ввезено вантажний транспортний засіб комерційного призначення реєстраційний номер НОМЕР_4 / НОМЕР_5 , країна реєстрації Республіка Польща, VIN НОМЕР_6 / НОМЕР_7 , через міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Краківець-Корчова» митного поста «Яворів» Галицької митниці Держмитслужби) та на даний час перебуває на митній території України з порушенням строку ввезення.
Згідно з даними ЄАІС Держмитслужби та АСМО «Інспектор», автомобіль з державним реєстраційним номером ( НОМЕР_8 / НОМЕР_5 , кузов:VIN НОМЕР_6 / НОМЕР_7 , був ввезений на митну територію України 14.08.2020 через пункт пропуску «Краківець-Корчова» митного поста «Яворів» Галицької митниці Держмитслужби громадянином ОСОБА_2 у митному режимі “тимчасове ввезення до 20 днів” з метою комерційного призначення.
Представник Слобожанської Митниці Держмитслужби в судовому засіданні обставини викладені в протоколі підтримала.
Представник ОСОБА_1 зазначив, що в діях ОСОБА_1 відсутні порушення ч.6 ст.481 МК України.
Суд, заслухавши думку сторін та дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Судом встановлено, що автомобіль з державним реєстраційним номером( НОМЕР_8 / НОМЕР_5 , кузов:VIN НОМЕР_6 / НОМЕР_7 , був ввезений на митну територію України 14.08.2020 через пункт пропуску «Краківець-Корчова» митного поста «Яворів» Галицької митниці Держмитслужби громадянином ОСОБА_2 у митному режимі “тимчасове ввезення до 20 днів” з метою комерційного призначення.
Розділом VIII Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 657, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2012 року за № 1669/21981, визначено наступне - особа, відповідальна за виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, повинна звернутись до митного органу, в зоні діяльності якого перебувають ці товари, транспортні засоби, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати товари, транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили; - документальне підтвердження - надання митному органу відповідних документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили; аварія - небезпечна подія техногенного характеру, у зв'язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи;- обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов'язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події;- факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем;- залежно від характеру аварії чи обставин непереборної сили документи, що підтверджують їх наявність і тривалість дії, можуть видаватися державними органами, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, іншими спеціально вповноваженими на це державними органами, а також уповноваженими на це підприємствами, установами та організаціями відповідно до їх компетенції.
Відповідно до даних програмно-інформаційного комплексу «Облік транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення» ЄАІС Держмитслужби України станом на 23.04.2021 не зареєстровано факту перетину вищезазначеним транспортним засобом комерційного призначення митного кордону України в напрямку виїзду за межі митної території України. Згідно з наявними формами обліку та базами даних функціонального модулю «Заяви підприємств та осіб» АСМО «Інспектор» громадянин ОСОБА_1 не звертався до митних органів щодо продовження терміну тимчасового ввезення у зв'язку з аварією чи настанням дії обставин непереборної сили та під час складання протоколу про порушення митних правил документального підтвердження факту аварії або настання дії обставин непереборної сили у відношенні вищезазначеного транспортного засобу не надавав. Відповідно до письмових пояснень від 23.04.2021 гр. ОСОБА_1 об'єктивних причин перевищення строку тимчасового ввезення транспортного засобу комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб не вказав.
Відповідно до ч. 2 ст. 108 Митного кодексу України строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється органом доходів і зборів з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути вивезені за межі митної території України після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені.
Відповідно до ч. З ст. 108 Митного кодексу України з урахуванням мети ввезення товарів та/або транспортних засобів комерційного призначення, особливостей транспортних операцій та інших обставин попередньо встановлений строк тимчасового ввезення товарів відповідно до частини першої цієї статті та/або транспортних засобів комерційного призначення відповідно до частини другої цієї статті за письмовою заявою власника цих товарів, транспортних засобів комерційного призначення або уповноваженої ним особи може бути продовжений відповідним органом доходів і зборів. У разі відмови у продовженні строку тимчасового ввезення орган доходів і зборів зобов'язаний невідкладно письмово або в електронній формі повідомити особі, яка звернулася із заявою про продовження строку тимчасового ввезення, про причини та підстави такої відмови.
Факт перевищення гр-м ОСОБА_1 строку доставки транспортного засобу більше ніж на тридцять днів підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про порушення митних правил №0248/80700/21 від 23.04.2021, доповідною запискою головного державного інспектора відділу ОР УПМПК Слобожанської митниці Держмитслужби Сучілов Є.О. від 23.04.2021, електронною митною декларацією, витягами з електронних баз даних.
Суд зазначає, що, статтею 460 МК України визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.
Однак матеріали справи не містять документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, в наслідок чого, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в скоєні митного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України, тобто останній перевищив строк тимчасового ввезення транспортного засобу комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини і майновий стан, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 накласти стягнення у вигляді штрафу в межах встановлених санкцією ч. 6 ст. 481 МК України, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП України з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 454 грн.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП України, ст.ст. 481, 489, 495, 520, п. 2 ч. 1 ст. 527, 541 МК України, суд, -
постановив:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за ч. 6 ст. 481 МК України у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 170 000 (сто сімдесят тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,на користь держави судовий збір в розмірі 454 грн.
Постанову може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Н.М. Бородіна