02 липня 2021 року м. Чернігів Справа № 620/7066/21
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Ткаченко О.Є. перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту охорони поліції про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Департаменту охорони поліції та просить:
визнати протиправною бездіяльність Департаменту поліції охорони щодо відмови ОСОБА_1 у незарахувуанні періоду служби з 02 листопада 1993 року по 20 листопада 1993 року на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей";
зобов'язати Департамент поліції охорони внести зміни до наказу № 129 о/с від 16.04.2014 про звільнення позивача зі служби, зарахувавши період служби з 02 листопада 1993 року по 20 листопада 1993 року на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці та направити відповідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява подана з порушенням вимог частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки:
- до позову не додано заяву про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску.
Так, згідно з ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Суд зазначає, що висновок щодо застосування строків у спірних правовідносинах викладений у постанові Верховного Суду від 09.04.2020 № 620/1708/19, а також від 30.09.2019 у справі №340/685/19 та встановлений частиною п'ятою статті 122 КАС України (місячний строк).
У справі, що розглядається, позивач звернувся до адміністративного суду з позовом про зобов'язання Департаменту поліції охорони внести зміни до наказу № 129 о/с від 16.04.2014 про звільнення позивача зі служби, зарахувавши період служби з 02 листопада 1993 року по 20 листопада 1993 року на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці та направити відповідні документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, у той час як ОСОБА_1 , був звільнений зі служби в Департаменту Державної служби охорони 16.04.2021, що підтверджується відповідним наказом, витяг якого наявний в матеріалах справи, тобто з пропуском місячного строку.
Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду позивачем не наведено, письмове клопотання відповідно до вимог статей 166-167 КАС України про поновлення строку звернення до суду не надано.
У свою чергу частиною 1 ст. 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позивач звернувся до суду з пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України та не надав суду заяви про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду та поновлення цього строку то, відповідно до ч. 1 ст. 123 та ч. 6 ст. 161 КАС України, позов слід залишити без руху.
Вказані судом недоліки повинні бути усунені в десятиденний термін з моменту отримання ухвали шляхом подання до суду заяви про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду (відповідні докази поважності причин пропуску строку) та поновлення цього строку.
Керуючись статтями 123, 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту охорони поліції про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали суду для усунення недоліку поданої позовної заяви.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків, у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде йому повернута.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Відповідно до частини 2 статті 256 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно зі статтею 294 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя О.Є. Ткаченко