Постанова від 25.05.2021 по справі 450/1265/21

Справа № 450/1265/21 Провадження № 3/450/798/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заступника директора ТОВ «Транс-Сервіс», жителя АДРЕСА_1

за ч. 6 ст. 164 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0003296 від 05.04.2021 року, заступнику директора ТОВ «Транс-Сервіс» ОСОБА_1 ставиться в провину те, що під час здійснення планової перевірки додержання ТОВ «Транс-Сервіс» ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення вантажів, відповідно до наказу Державної служби України з безпеки на транспорті № 471 від 30.11.2020 року, виявлено порушення п. 6 Ліцензійних умов, а саме не внесено зміни у відомості про наявність матеріально-технічної бази.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому не визнав, вказав, що згідно посадової інструкції, він не є суб'єктом адміністративного правопорушення передбаченого ч. 6 ст. 164 КУпАП. Просив провадження у справі закрити.

Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

За змістом ст.164 КпАП України особа підлягає адміністративній відповідальності за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 55 ГК України, суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Згідно вимог ч. 1 ст. 3 ГК України, під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Частиною 2 вказаної статті встановлено, що господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва підприємцями.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Окрім того ОСОБА_1 було долучено до матеріалів справи копію посадової інструкції заступника директора з логістики, затвердженої 17.06.2019р., з якою ОСОБА_1 був ознайомлений 21.06.2019р. Як вбачається з даної посадової інструкції до завдань і обов'язків ОСОБА_1 не включено посадових обов'язків щодо повідомлення органу ліцензування про всі зміни даних.

Таким чином в матеріалах справи відсутні відомості та докази, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання і є суб'єктом відповідальності за ст.164КпАП України, а саме з підстав зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення.

Окрім того, частиною 6 статті 164 КпАП України передбачена відповідальність за порушення ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії.

Статтею 280 КпАП України передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Проте, вказаним вимогам протокол про адміністративне правопорушення від 05.04.2021 року не відповідає.

У протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , ставиться в провину порушення вимоги п. 6 Постанови КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом», однак в акті № 0090321 від 05.04.2021 року, таке порушення Ліцензійних умво не виявлене.

П.6 постанови КМУ передбачено, що здобувач ліцензії подає у спосіб, передбачений частиною першою статті 10 Закону “Про ліцензування видів господарської діяльності” (далі - Закон), до органу ліцензування заяву на отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1.

У протоколі ж зазначено, що ОСОБА_1 ставиться в провину невнесення змін у відомості про наявність матеріально-технічної бази.

Підпунктом 2 п.16 Ліцензійних умов передбачено, що ліцензіат зобов'язаний повідомляти у письмовій або електронній (із застосуванням цифрового підпису) формі органу ліцензування про всі зміни даних (у тому числі розширення, звуження), зазначених у документах, що додавалися до заяви на отримання ліцензії, протягом не пізніше ніж одного місяця з дня настання таких змін. Однак в протоколі відсутнє покликання на порушення ОСОБА_1 даного пункту.

Також, у протоколі про адміністративне правопорушення № 0003296 від 05.04.2021 року, не зазначено дату вчинення правопорушення, а зазначено лише дату складання протоколу.

Також, до протоколу не долучені пояснення ОСОБА_1 , та не зазначено про відмову останнім від дачі пояснень.

Тому з врахуванням наведеного, вивчивши матеріали справи, суддя, приходить до висновку про необхідність закриття провадження в справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 6 ст. 164 КУпАП.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Із наведеного слідує, що провадження у цій справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

провадження у справі № 450/1265/21 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н. Б. Добош