Єдиний унікальний номер №243/4363/15-к
Номер провадження №1-в/243/205/2021
29 червня 2021 року м. Слов'янськ
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Слов'янського міськрайонного суду Донецької області подання т.в.о. начальника відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_3 відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Слов'янська, громадянина України, раніше судимого, не працюючого, одруженого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 -
про продовження адміністративного нагляду,
22 червня 2021 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області надійшло подання начальника відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області про продовження дії адміністративного нагляду, встановленого у відношенні ОСОБА_4 . Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 перебуваючи на профілактичному обліку, систематично порушує встановлені правила адміністративного нагляду та вчиняє нові правопорушення.
З метою запобігання вчинення ОСОБА_4 нових правопорушень і злочинів та здійснення на нього виховного впливу начальник відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області клопоче перед судом про продовження адміністративного нагляду строком на шість місяців, із встановленням останньому відповідних обмежень.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд подання без його участі.
Представник відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд подання без його участі.
Вослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
П. "в" ст. 3 Закону передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
У відповідності до ст. 5 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.
Ст. 10 вказаного Закону передбачається, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
У відповідності до ч.2 ст. 6 Закону - у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
11.02.2021 року ухвалою Слов'янського міськрайонного суду Донецької області продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 строком на шість місяців з певними обмеженнями.
У судовому засіданні було достовірно встановлено, що перебуваючи на профілактичному обліку як піднаглядний в період часу з 11.02.2021 року по 22.06.2021 року ОСОБА_4 систематично вчиняв наступні правопорушення.
Так, постановою управління поліції в метрополітені ГУНП в м. Києві від 13.05.2021 року гр. ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 44-3 ч. 2 КУпАП за порушення правил щодо карантину людей та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 170 гривень (постанова по справі ЕГА № 277981 від 13.05.2021 року).
Так, постановою відділу поліції № 4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області від 28.01.2021 року гр. ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 44-3 ч. 2 КУпАП за порушення правил щодо карантину людей та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 170 гривень (постанова по справі ГАБ № 733853 від 28.01.2021 року).
Так, постановою відділу поліції № 4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області від 15.06.2021 року гр. ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 178 ч. 1 КУпАП за розпивання алкогольного пива у забороненому місці та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження (постанова по справі ГАБ № 383074 від 15.06.2021 року).
Так, постановою відділу поліції № 4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області від 16.06.2021 року гр. ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності за ст. 178 ч. 1 КУпАП за розпивання слабоалкогольного напою у забороненому місці та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 гривня (постанова по справі ГАБ № 383075 від 16.06.2021 року).
За місцем мешкання гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 характеризується з посередньої сторони, тому що офіційного місця роботи не має, спиртними напоями не зловживає, на заходи профілактичного впливу й кількаразові попередження з боку співробітників поліції не реагує, раніше був засуджений за здійснення навмисних злочинів, строк погашення судимостей не закінчився у встановлений Законом строк і судимості судом не зняті. Згідно ст. 89 КК України - строк погашення його судимостей закінчується 28.04.2023 та гр. ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, тому що на шлях виправлення не став.
Згідно із вимогами ст. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення адміністративного нагляду» №3 від 28 березня 1986 року, після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог які передбачені статтями 4-6 Закону.
Згідно із вимогами пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється відносно засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Аналізуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4 незважаючи на заходи профілактичного впливу та попередження правоохоронних органів на шлях виправлення не став, на попередження не реагує, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушує суспільний порядок, права інших громадян, у зв'язку із чим залишається небезпечним для суспільства, а тому, з метою запобігання вчинення ним нових правопорушень і злочинів, а також здійснення на нього виховного впливу, існує необхідність у продовженні відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на шість місяців, тобто в межах терміну, передбаченого законом для зняття судимості.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст.4-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 372 КПК України, -
Подання начальника відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області відносно ОСОБА_4 про продовження адміністративного нагляду - задовольнити.
Продовжити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на шість місяців, встановивши йому обмеження дій у повному обсязі, а саме:
1) заборонити вихід з будинку (квартири) мешкання в період часу з 20 години 00 хвилин до 04 годин 00 хвилин наступного дня, за винятком виходу на роботу або навчання;
2) заборонити знаходження в кафе, барах, ресторанах та інших місцях реалізації спиртних напоїв на розлив;
3) заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста), обраного для постійного місця проживання в межах України без дозволу керівництва відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області;
4) зобов'язати являтися на реєстрацію в кабінет № 8 відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області 4 рази на місяць, кожну 1, 2, 3, 4 суботу кожного місяця в період часу з 09.00 годин до 18.00 годин у вільний від роботи час.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Слов'янський міськрайонний суд, протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Донецької області