Справа № 560/304/21
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Шевчук О.П.
Суддя-доповідач - Франовська К.С.
01 липня 2021 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Франовської К.С.
суддів: Боровицького О. А. Матохнюка Д.Б. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2021 року у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "Екіпаж" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування дій,
В січні 2021 року Приватне підприємство "Екіпаж" звернулось в суд з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 02.12.2020 №0014570705, винесеного відповідачем - ГУ ДПС у Хмельницькій області та податкової вимоги від 16.01.2021 №1115-13.
Позов мотивований тим, що податкове повідомлення-рішення від 02.12.2020 №0014570705, яким застосована штрафна санкція у сумі 500 000,00 грн. за зберігання пального без наявності ліцензії, ГУ ДПС у Хмельницькій області винесло протиправно, оскільки придбане пальне було розлито до паливних баків транспортних засобів, яке використовувалось в господарській діяльності позивача, що підтверджується наявними доказами, які відповідно до підпункту "г" абзацу 2 пункту 14.1.6 Податкового кодексу України не є акцизним складом. Відтак, зберігання пального в баках транспортних засобів не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального. Отже висновки відповідача про порушення позивачем статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодовою, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та пального" є безпідставними. Крім того, зазначає позивач, 25 березня 2020 року підприємство звернулось до податкового органу із заявою на одержання ліцензії на право зберігання пального. Ліцензія № 22180414202000948 видана 27.04.20 р. терміном на 5 років. Отримання ліцензії відбулось із затриманням строків через введення загальнодержавного карантину.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2021 року позов ПП "Екіпаж" задоволено.
Визнано протиправними та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області форми "С" №0014570705 від 02.12.2020 та податкова вимога Головного управління ДПС у Хмельницькій області форми "Ю" №1115-13 від 16.01.2021.
Стягнуто на користь приватного підприємство "Екіпаж" судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 7500 грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції з підстав неправильного застосування норм матеріального права, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій порушує питання про скасування ухваленого рішення та прийняття нового про відмову у позові.
На обґрунтування доводів апеляційної скарги ГУ ДПС у Хмельницькій області зазначає, що за результатами фактичної перевірки ПП "Екіпаж" встановлено, що відповідно до даних єдиного реєстру акцизних накладних 08.04.2020 року за №9073527874 зареєстровано акцизну накладну №118 від 07.04.2020 року, згідно якої ТОВ "НАФТАЕКСПРЕС" (41782433) відвантажило для отримувача ПП "Екіпаж" (21241245) важкі дистиляти (газойлі) в обсязі 11578,02 кг. (у літрах, приведених до температури 15С - 14097,16 літрів). Згідно вказаної акцизної накладної адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - не платник податку зберігає пальне виключно для власного споживання чи промислової переробки - Хмельницька обл., Хмельницький р-н., Олешинська сільська рада, Комплекс будівель та споруд №4.
Відповідно наданих копії додатку №5 до договору поставки нафтопродуктів №ЕКС 01- 22/08/18 від 22.08.2018р. між ТзОВ "Нафтаекспрес" (41782433) та ПП "Екіпаж" (21241245), копій видаткової накладної №118 від 07.04.2020 року та товаро-транспортної накладної на відпуск нафтопродуктів №14/04-2020 від 07.04.2020 року ТОВ "Нафтаекспрес" (41782433) відвантажило ПП "Екіпаж" (21241245) паливо дизельне в кількості 14097,16 літрів на загальну суму 225456,00 грн.
Згідно документів, отриманих під час перевірки, а саме : копії розпорядження №51-03 від 31.10.2017, та акта приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів від 31.10.2017 в ПП "Екіпаж" (21241245) рахується основний засіб ємністю 20 м 3, який введено в експлуатацію для власних потреб, що призначена для зберігання пального.
Разом з цим, на момент отримання і вивантаження в пункті призначення пального в ПП "Екіпаж" була відсутня ліцензія на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, чим не дотримано вимоги ст.15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".
Відповідач звертає увагу, що заява щодо одержання ліцензії на право зберігання пального для власних потреб чи промислової переробки ПП "Екіпаж" згідно вхідної кореспонденції ГУ ДПС у Хмельницькій області була подана 24.04.2020 (вх.№6222/САТ від 24.04.2020)ліцензія видана 27.04.20.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до приписів ч.4 ст.229 КАС України якщо згідно положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги законність та обґрунтованість судового рішення, повноту встановлення обставин справи, застосування норм матеріального і процесуального права, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Як встановлено судом, приватне підприємство "Екіпаж", код ЄДРПОУ 21241245, здійснює види економічної діяльності: 22.23 виробництво будівельних виробів із пластмас (основний); 2.20 Лісозаготівлі; 23.12 формування й оброблення листового скла; 25.21 виробництво радіаторів і котлів центрального опалення; 43.29 інші будівельно-монтажні роботи; 43.31 штукатурні роботи; 43.32 установлення столярних виробів; 46.71 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 46.90 неспеціалізована оптова торгівля та інші види діяльності.
Згідно наказу ГУ ДПС у Хмельницькій області № 2246-П від 03.11.2020 з метою контролю за дотриманням вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального, 11 листопада 2020 року було проведено фактичну перевірку приватного підприємства "Екіпаж", Хмельницький район, Олешинська сільська рада, комплекс будівель та споруд №4.
За результатами проведеної перевірки відповідачем складено Акт (довідка) фактичної перевірки №516/22-01-07-05/21241245 від 12.11.2020.
За змістом акту, перевіркою встановлено порушення позивачем ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", а саме - відсутність ліцензії на зберігання пального за період 07 квітня 2020 року, дизельного палива ДТ-Л-К5 гатунок С в кількості 14000 л (11578 кг), що придбано позивачем у ТОВ "Нафтаекспрес" на підставі Договору поставки №ЕКС 02-22/08/18 від 22.02.2018 з Додатком № 05 від 07.04.2020, видаткової накладної №118 від 07.04.2020, рахунку на оплату №114 від 07.04.2020, товаротранспортної накладної на відпуск нафтопродуктів (нафти) №14/04-2020 від 07.04.2020.
На підставі встановлених в акті порушень відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення від 02.12.2020 № 0014570705, та на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу та абз.8 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" застосовано до позивача суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені в розмірі 500000,00 грн.
В подальшому, на підставі податкового повідомлення - рішення від 02.12.2020 № 0014570705 , контролюючим органом винесено податкову вимогу №1115-13 від 16.01.2021.
Не погодившись із викладеним, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.
Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 1 липня 2019 року.
Відповідно до абзацу 8 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:- оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень.
Згідно частини двадцять другої статті 18 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 березня 2020 року без наявності відповідної ліцензії.
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, за приписами п.5 якого підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом господарювання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.
Відповідно до частин першої та восьмої статті 15 Закону України №481/95-ВР оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
У відповідності до вимог статті 1 Закону України №481/95-ВР місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування; зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена наказом Мінпаливенерго України, Мінтрансзв'язку України, Мінекономіки України, Держспоживстандарту України 20.05.2008 року № 281/171/578/155 (далі Інструкція № 281/171/578/155), зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 02 вересня 2008 року за N 805/15496, згідно п.п.6.1, 6.2,6.3 п.6 якої на всіх підприємствах ведеться облік нафти і нафтопродуктів із записом у журналі реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою N 7-НП (додаток 6) (на НПЗ у спеціальних регістрах складського обліку) для кожного резервуара з відображенням усіх технологічних операцій, що здійснюються кожною зміною.
Для підприємств, укомплектованих для зберігання світлих нафтопродуктів винятково резервуарами місткістю до 100 м3, ведення обліку для кожного резервуара не є обов'язковим. Відображення технологічних операцій ведеться за марками нафтопродукту. Сторінки журналу нумеруються, шнуруються і скріплюються печаткою та підписом керівника підприємства (організації). Дизельне паливо різних видів (залежно від масової частки сірки) повинно зберігатися в окремих резервуарах. Нафта та нафтопродукти мають зберігатись відповідно до вимог ДСТУ 4454.
В судовому засіданні представник відповідача не заперечувала кількості палива, яке може міститися у паливних баках всіх зазначених транспортних засобів відповідно до технічних характеристик.
Згідно п.14. ст.14 ПК України у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні: 14.1.6. акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;
ґ) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
У справі, що розглядається, встановлено, що згідно Договору поставки нафтопродуктів №ЕКС 01-22/08/18 від 22.08.2018 та Додатку №05 до договору поставки нафтопродуктів №ЕКС 01-22/08/18 від 22.08.2018 від 07.04.2020 ТОВ "Нафтоекспрес" поставило, а ПП "Екіпаж" прийняло партію товару зокрема: дизельне паливо ДТ-Л- К5 ґатунок С, в кількості 14000 л, загальною вартістю 225456,00 грн. з ПДВ.
Факт поставки товару також підтверджується видатковою накладною № 118 від 07.04.2020, рахунком на оплату № 114 від 07.04.2020, товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) №14/04-2020 від 07.04.2020.
Відповідно до наказу директора ПП "Екіпаж" №69-В від 07.04.2020 "Про придбання пального без попереднього зберігання" з метою виконання вимог та запобігання порушень Закону № 481 здійснено використання пального придбаного згідно Договору поставки нафтопродуктів №ЕКС 01-22/08/18 укладеного з ТОВ "Нафтаекспрес" 22.08.2018, без попереднього зберігання, шляхом заправки таких транспортних засобів, як: - загальний вантажний бортовий - тентований, марки та моделі MAN TGL 12.220, номер шасі (кузова) - НОМЕР_1 (державний номер - НОМЕР_2 ), 2012 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_3 від 28.04.2017 року; - загальний вантажний бортовий - тентований, марки та моделі MAN TGL 12.220, номер шасі (кузова) - НОМЕР_4 (державний номер - НОМЕР_5 ), 2012 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_6 від 28.04.2017 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_7 (державний номер - НОМЕР_8 ), 2009 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_9 від 23.03.2016 року; - загальний вантажний бортовий - тентований, марки та моделі DAF АЕ 45LF, номер шасі (кузова) - НОМЕР_10 (державний номер - НОМЕР_11 ), 2006 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_12 від 26.06.2015 року; - бортовий - С, марки та моделі MAN L 2000, номер шасі (кузова) - НОМЕР_13 (державний номер - НОМЕР_14 ), 2005 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_15 від 23.05.2013 року; - бортовий - С, марки та моделі ISUZU NQR71R, номер шасі (кузова) - НОМЕР_16 (державний номер - НОМЕР_17 ), 2008 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_18 від 12.01.2011 року; - загальний вантажний бортовий - тентований, марки та моделі MAN TGL 12.220, номер шасі (кузова) - НОМЕР_19 (державний номер - НОМЕР_20 ), 2012 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_21 від 20.05.2017 року; - спеціалізований вантажний фургон, марки та моделі MAN TGL 12.250, номер шасі (кузова) - НОМЕР_22 (державний номер - НОМЕР_23 ), 2013 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_24 від 20.05.2017 року; - загальний вантажний бортовий - тентований, марки та моделі MAN TGL 12.250, номер шасі (кузова) - НОМЕР_25 (державний номер - НОМЕР_26 ), 2013 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_27 від 13.02.2018 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF XF 95.480, номер шасі (кузова) - НОМЕР_28 (державний номер - НОМЕР_29 ), 2007 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_30 від 17.04.2015 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_31 (державний номер - НОМЕР_32 ), 2011 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_33 від 23.03.2016 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_34 (державний номер - НОМЕР_35 ), 2011 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_36 від 15.07.2016 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_37 (державний номер - НОМЕР_38 ), 2010 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_39 від 07.09.2016 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF FT XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_40 (державний номер - НОМЕР_41 ), 2012 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_42 від 20.04.2017 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF FT XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_43 (державний номер - НОМЕР_44 ), 2011 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_45 від 20.05.2017 року; - спеціалізований вантажний сідловий тягач - Е, марки та моделі DAF XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_46 (державний номер - НОМЕР_47 ), 2012 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_48 від 22.06.2017 року; - спеціалізований вантажний-спеціалізований бортовий (з краном-маніпулятором), марки та моделі DAF CF 75.310, номер шасі (кузова) - НОМЕР_49 (державний номер - НОМЕР_50 ), 2005 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_51 від 22.08.2019 року; - спеціалізований вантажний-спеціалізований сідловий тягач-Е, марки та моделі DAF FT XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_52 (державний номер - НОМЕР_53 ), 2013 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_54 від 02.11.2019; - спеціалізований вантажний-спеціалізований сідловий тягач-Е, марки та моделі DAF FT XF 105.460, номер шасі(кузова) - НОМЕР_55 (державний номер - НОМЕР_56 ), 2013 року випуску свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_57 від 19.10.2019; - спеціалізований вантажний-спеціалізований сідловий тягач-Е, марки та моделі DAF FT XF 105.460, номер шасі (кузова) - НОМЕР_58 (державний номер - НОМЕР_59 ), 2013 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_60 від 11.03.2020; - спеціалізований вантажний-спеціалізований сідловий тягач-Е, марки та моделі DAF FT XF 105.460 номер шасі (кузова) - НОМЕР_61 (державний номер - НОМЕР_62 ), 2013 року випуску, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_63 від 18.03.2020; - бортовий - С, марки та моделі DAF LF 45.220, номер шасі (кузова) - НОМЕР_64 (державний номер - НОМЕР_65 ), 2006 року випуску, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_66 від 26.07.2013.
Згідно висновків суду, позивач здійснив заправку транспортних засобів, які були ним орендовані на підставі договорів оренди (найму), копії яких містяться в матеріалах справи.
Крім того, згідно акту внутрішнього споживання товарів №368 від 07.04.2020 вказаним пальним були заправлені транспортні засоби ПП "Екіпаж" на загальну кількість 14000 літрів (паливо дизельне ДТ-Л-К5 гатунок С).
Отже, пальне, що знаходилось в паливних баках перерахованих транспортних засобів і є тим пальним, на яке вказує контролюючий орган у акті перевірки, як таке, що зберігалось без ліцензії.
Відповідач при проведенні перевірки не врахував об'єм паливних баків транспортних засобів ПП "Екіпаж" та транспортних засобів, які позивач отримав в оренду по договорах і не перевірив ні наявності пального в паливних баках, ні його витрат (списання).
Суд зазначає, що наданими відповідачем доказами та поясненнями не спростовані доводи позивача про те, що зберігання пального здійснювалось у ємностях (паливних баках) транспортних засобів, які також передані позивачу за договорами оренди.
Суд звертає увагу, що пальне, яке було придбане для власних потреб підприємства, здійснення його господарської діяльності, не реалізовувалось будь-яким третім особам, попередньо не зберігалось на підприємстві та було використане шляхом заправки автотранспорту підприємства, що підтверджується наявними в матеріалах справи належними та допустимими доказами.
З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що отримання позивачем пального відповідно до видаткової накладної не є доказом того, що позивач фактично зберігав отримане пальне в певних ємностях, а не використав його у власній господарській діяльності, заповнивши паливні баки належних та орендованих транспортних засобів.
Доводи податкового органу про те, що на території підприємства є ємність для пального, а тому позивач у цій ємності зберігав пальне, колегія суддів не приймає до уваги, оскільки відповідачем не перевірялось чи зберігалось в ємності пальне та чи така ємність перебуває на балансі позивача.
Фактично такі твердження є лише припущеннями відповідача, яке не підтверджено відповідними доказами.
Водночас, зберігання залишків пального в паливних баках транспортних засобів не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального у розумінні вимог Закону №481.
Окрім того, як вже зазначено колегією суддів, в акті перевірки відповідачем не було зафіксовано, у яких ємностях чи ємності позивач зберігав пальне 14000 л
Судова колегія також бере до уваги, що позивач вчинив всі необхідні дії для отримання ліцензії, яка дає право на зберігання пального, що підтверджується відповідними заявами, та 27.04.2020 року отримав таку ліцензію.
За таких підстав, з урахуванням того, що відсутні належні докази зберігання позивачем пального без відповідної ліцензії у розумінні вимог Закону України №481, колегія суддів вважає, що відсутні правові підстави для прийняття податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, апеляційний суд приходить до переконання в тому, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін.
Одночасно слід зазначити, що в контексті положень п.6 ч.6 ст.12 КАС України дана справа відноситься до категорій справ незначної складності, а тому відповідно до п.2 ч.5 ст.328 цього Кодексу судове рішення за результатами її розгляду судом апеляційної інстанції в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2021 року - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Постанова суду складена в повному обсязі 01 липня 2021 року.
Головуючий Франовська К.С.
Судді Боровицький О. А. Матохнюк Д.Б.