Єдиний унікальний номер 337/2868/21
Провадження № 3/317/1008/2021
30 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І., розглянувши матеріал, який надійшов із Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працевлаштованої, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості не відомі,
за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
До Запорізького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 592874 від 19.05.2021.
За змістом протоколу про адміністративне правопорушення 19.05.2021 о 13 год. 55 хв. ОСОБА_1 знаходилась за адресою: Запорізький район, Солов'їний Гай, поблизу садівничого товариства «Славутич-97», юридична адреса якого: Запорізький район, с. Розумівка, вул. Миру, буд. 26, на території Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області у торгівельному кіоску без документів, що посвідчують особу, чим порушила вимоги п.п. 2 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, причини неявки не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що провадження підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, з наступних підстав.
Так, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає адміністративній відповідальності та встановити інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За змістом п.п. 2 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції, що була чинною на час складання адміністративного протоколу) з 24.02.2021 на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
У протоколі про адміністративне правопорушення від 19.05.2021 у викладі суті учиненого адміністративного правопорушення ОСОБА_1 взагалі не ставиться у провину те, що вона знаходилась без документів, що посвідчують її особу на вулиці.
Виходячи із вищезазначеного, суддя дійшов висновку про відсутність підстав для притягнення до адміністративної відповідності ОСОБА_1 за порушення п.п. 2 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», оскільки знаходження особи без документів не на вулиці не є порушенням п.п. 2 п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 та взагалі не є адміністративним правопорушенням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3, 247 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.І. Сакоян