Справа №: 310/4874/21
3/310/2145/21
Іменем України
30 червня 2021 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Черткова Н.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Бердянську, не працюючого, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,-
03.06.2021 о 14-40 год. ОСОБА_1 , йшовши по вул. Шмідта, 3/43, перебував на вулиці без без документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п. 2 п. 3 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєному правопорушенні визнав у повному обсязі.
Ч.1 ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" №1645-ІІІ від 06.04.2000 визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно з ст.29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" №1645-ІІІ від 06.04.2000 карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.п.2 п.3 Постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції від 17.02.2021, яка набрала чинності з 24.02.2021, з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Так, за результатами розгляду справи суддею встановлено, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, яке полягає у порушенні п.п.2 п.3 Постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції від 17.02.2021, яка набрала чинність 24.02.2021, а саме, перебуванні на вулиці без документів, що посвідчують особу.
За змістом ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується у сукупності наявними у справі письмовими доказами, а саме, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №589361 від 03.06.2021.
Встановивши вину особи у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, за результатами розгляду справи, суд дійшов вивновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП із застосуванням положень ст. 22 КУпАП, виходячи з такого.
Так, діяння, вчинене ОСОБА_1 , що охоплюється диспозицією ч.1 ст.44-3 КУпАП, не відповідає тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, не має шкідливих суспільних наслідків, зокрема, дії ОСОБА_1 , не спрямовані на заподіяння шкоди суспільним інтересам, внаслідок події жодних наслідків, що пов'язуються саме із перебуванням особи без документів, не настало.
До малозначних відносяться такі порушення, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
В силу норми ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За змістом ч.2 ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься, зокрема, при оголошенні усного зауваження.
Врахувавши наведене, встановлені під час розгляду справи фактичні обставини вчинення правопорушення, суддя приходить до переконання, що відповідно до ст.22 КУпАП слід звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 23, 27, 30, 44-3, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ознаками скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, закрити.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд.
Суддя Н.І. Черткова