Постанова від 23.06.2021 по справі 308/7591/21

308/7591/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2021 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Малюк В.М., з участю представника особи відносно якої запроваджено протокол - адвоката Семенова Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, матеріали справи про адміністративне порушення за протоколом ДОП СДОП ВП Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області відносно гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про ідентифікаційний номер платника податку в матеріалах справи відсутні, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

30.05.2021 року було складено протокол серії ВАБ №433592 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, в якому зазначено, що 30.05.2021 року, о 01 год. 30 хв., ОСОБА_1 , допустив роботу закладу «Свої», що в АДРЕСА_2 , чим порушив вимоги п.п.10 п.3 Постанови КМУ № 1236 та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином.

Адвокат Семенов Ю.О. у судовому засіданні просив закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з підстав та мотивів, викладених у письмових запереченнях, які долучені до матеріалів справи, зокрема у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не є суб'єктом господарювання, а тому не може нести відповідальності за інкриміноване йому правопорушення.

Заслухавши пояснення адвоката Семенова Ю.О., дослідивши матеріали вказаної адміністративної справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №433592 від 30.05.2021 року відносно ОСОБА_1 , дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, кваліфікуються за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Частиною першою статті 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Вказана норма є бланкетною і відсилає до інших нормативно-правових актів.

Статтею 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режим роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України, суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Суб'єктом господарювання, який здійснює свою господарську діяльність в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , є ФОП ОСОБА_2 , що підтверджується зокрема копією ліцензії № 07010308202003575 виданої ГУДПС у Закарпатській області.

ОСОБА_1 , як встановлено в судовому засіданні, в той час перебував на стажуванні на роботу офіціанта у ФОП ОСОБА_2 , тобто є найманим працівником суб'єкта господарювання.

При цьому, матеріали розглядуваного протоколу не містять відомостей, що ОСОБА_1 є відповідальною особою за діяльність закладу - кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зокрема, відсутня посадова інструкція, наказ про призначення його на посаду, які б окреслювали перелік його посадових обов'язків, а відтак, до протоколу не долучено і доказів, що ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вказане адміністративне правопорушення, адже санкція ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає не однакову відповідальність громадянина чи посадової особи.

Як випливає зі змісту ч.1 ст. 44-3 КУпАП суб'єктом адміністративного проступку - загальний - є фізична осудна особа, яка досягла на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку, що містить певні розбіжності згідно з приписами Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року, де суб'єкт є спеціальний, тобто суб'єкт господарювання.

З цього випливає, що відповідальність за порушення вимог, що встановлені у даному випадку вищевказаною постановою КМУ не можуть нести працівники таких суб'єктів господарювання, оскільки вони не здійснюють господарську діяльність та не відповідають за дії суб'єкта господарювання, у якого працюють.

Отже, оскільки ОСОБА_1 не здійснює господарську діяльність в кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а є лише найманим працівником даного закладу, оскільки працює стажистом на роботу офіціанта, то він не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, так як не уповноважений припинити роботу закладу або приймати рішення щодо приймання чи неприймання відвідувачів і ці обов'язки на нього не покладені.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, оцінюючи всі докази в сукупності за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи, керуючись законом, оцінюючи докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушення, що передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП, оскільки не є відповідальним за виконання вказаних у постанові Кабінету міністрів України № 1236 від 09.12.2020, норм, не є керівником закладу або його власником, не має повноважень на встановлення режиму роботи закладу, тому провадження в даній справі підлягає закриттю, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.7, 44-3, 245, 247 п.1, 251, 280, 283-285, 287-294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст. 44-3 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду В.М.Малюк