Справа № 159/2630/21
Провадження № 3/159/1591/21
29 червня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шергіна Ю.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працевлаштованого, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 122-4 КУпАП,
права у відповідності до статті 268 КУпАП роз'яснені, -
07.05.2021 до Ковельського міськрайонного суду Волинської області надійшов протокол серії ДПР18 №384810 від 20.04.2021 про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-4 КУпАП.
Згідно вищевказаного протоколу встановлено, що ОСОБА_1 02.04.2021 о 22:00 в селі Дарівка Ковельського району по вулиці Центральній, 52А, керуючи мопедом марки «Вайпер», державний номерний знак НОМЕР_1 , залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої був причетний та був її учасником.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковані за статтею 122-4 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснив, що під час дорожньо-транспортної пригоди він отримав легкі тілесні ушкодження. Оскільки від отриманого удару біль посилювався, він змушений був залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звернутися за допомогою до лікарів. Знайомі відвезли його до лікарні, де йому надали медичну допомогу.
Захисник Хомич Ю.В. надані особою, яка притягається до адміністративної відповідальності пояснення та заперечення підтримав, просив провадження по справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 122-4 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення особи та його захисника, вивчивши письмові докази у справі, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положення статті 251 КУпАП регламентують, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №384810 від 20.04.2021 ОСОБА_1 залишив місце дорожньо-транспортної пригоди.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Системний аналіз наведених вище правових норм вказує на те, що достатньою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є вчинення нею правопорушення, відповідальність за яке передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, та її вина у вчиненні цього правопорушення.
Із пояснень ОСОБА_3 від 20.04.2021 вбачається, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди він отримав легкі тілесні ушкодження. Даний факт він підтвердив у судовому засіданні, а також вказав, що з метою отримання медичної допомоги був доставлений у лікарню.
Наведені вище обставини свідчать, що залишення ОСОБА_3 місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він був причетний, відбулося не з метою уникнення потерпілим адміністративної відповідальності, а для отримання необхідної, в даному випадку, медичної допомоги. Наведене свідчить про відсутність у ОСОБА_3 умислу на вчинення адміністративного правопорушення, що є обов'язковою умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за статтею 122-4 КУпАП.
Такими чином, у судовому засіданні не здобуто доказів винуватості ОСОБА_1 в порушенні вимог Правил дорожнього руху, а отже в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-4 КУпАП.
Відповідно до пункту 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вказане, проаналізувавши та оцінивши відповідно до вимог статті 252 КУпАП, наведені вище обставини справи та докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-4 КУпАП .
Керуючись пунктом 1 статті 247, статтями 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 122-4 КУпАП, закрити на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ковельського міськрайонного судуЮ. О. Шергіна