Справа № 735/358/21р.
3/735/87/2021р.
Категорія 156
смт.Короп 18 червня 2021 року
Коропський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого-судді: Грушко О.П.
при секретарі Хілько Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16 квітня 2021 року, близько 09 години 40 хвилин, в с.Лукнів, Коропського району, Чернігівської області, по вул. Миру, ОСОБА_2 керував автомобілем DAEWOO, д.н. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння, (запах алкоголю з ротової порожнини) та відмовився від продуву приладу «Драгер» та проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнав. Разом з захисником ОСОБА_3 пояснили, що 16.04.2021 року ОСОБА_2 зупинили працівники поліції у с. Лукнів. Попросили пред'явити документи і забрали їх з собою. Потім довгий час не повертали документи і сказали, що підозрюють його у керуванні автомобілем в стані алкогольного сп'яніння. Під час розмови чинили психологічний тиск на ОСОБА_2 . Вважають, що протокол було складено з численими порушеннями законодавства, за відсутності свідків. Через це писав скаргу на дії поліцейських. Заявили клопотання про закриття справи.
Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, його захисника, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного висновку.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст. 251 КУпАП: Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 266 КУпАП: Особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 затверджено «Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду». Відповідно до п.п. 6-8 Постанови: Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. Огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров'я і відповідають установленим МОЗ вимогам. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Зазначеним Порядком передбачено складання протоколу в присутності свідків у двох випадках: відмови водія від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловлення незгоди з його результатами і за обов'язкової умови - наявності направлення для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
З переглянутого в судовому засіданні відеозапису видно, що водій ОСОБА_2 підтвердив працівникам поліції, що керував автомобілем Део Ланос, від продуття приладу «Драгер» та від проходження огляду в закладі охорони здоров'я відмовляється. Отже, через відмову, направлення до закладу охорони здоров'я не надавалося.
Законом про адміністративну відповідальність передбачено можливість процесуальних дій без участі свідків, за умови застосування відеозапису.
Згідно повідомлення Чернігівського районного управління поліції, за наслідками перевірки факти, які б вказували на неправомірність дій працівників поліції не знайшли свого об'єктивного підтвердження.
Таким чином, в діях ОСОБА_2 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ДПР18 № 472542 від 16.04.2021 року, відеозаписом, долученим до матеріалів справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130 ч. 1, 283 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок (р/р UA78999980313050106000025637 ЄДРПОУ 37972475 ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Коропському районі 21081100), з позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.
В разі несплати штрафу в добровільному порядку протягом 15-ти днів з дня вручення постанови у справі про адміністративне правопорушення, у порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок (р/р UA908999980313111256000026001 ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Коропський районний суд.
Суддя О. П. Грушко