. 30 червня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/1053/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чеснокової А.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі м. Києва про заміну боржника у виконавчому листі № 440/1053/19 від 02 березня 2020 року, -
22 червня 2021 року до суду надійшла заява Управління Державної казначейської служби України у Печерському районі м. Києва про заміну боржника у виконавчому листі № 440/1053/19 від 02 березня 2020 року, в якому ініціатор звернення просить замінити Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України (ЄДРПОУ 39440996) його правонаступником Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків (ЄДРПОУ ВП 44131658).
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 червня 2021 року питання про заміну боржника у виконавчому листі призначено до розгляду у судовому засіданні.
У судове засідання заінтересована особа, яка звернулась із заявою, та учасники справи, будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце судового засідання, не з'явились.
Відповідно до положень частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За правилами частини дев'ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене, 30 червня 2021 року суд перейшов до розгляду заяви про заміну боржника у виконавчому листі в порядку письмового провадження.
Відповідно до частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2019 року адміністративний позов ПрАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" до Офісу великих платників податків ДФС України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задоволено: визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України від 07 березня 2019 року № 0000013103 та № 0000023103; стягнуто на користь Приватного акціонерного товариства "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат" судові витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 19210,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.
Вказане судове рішення набрало законної сили 20 січня 2020 року.
02 березня 2020 року у справі № 440/1053/19 Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист щодо стягнення з відповідача судових витрат зі сплати судового збору.
Вищевказаний виконавчий документ перебуває на виконанні в Управлінні Державної казначейської служби України у Печерському районі м. Києва, а тому останнє ініціювало питання про зміну боржника у виконавчому листі № 440/1053/19 від 02 березня 2020 року.
Розглянувши дану заяву, суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, шляхом реорганізації (через поділ) Державної фіскальної служби.
Згідно з пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 утворено територіальні органи Державної податкової служби, в тому числі Офіс великих платників податків ДПС.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1. Реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2. Визначити територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Зі змісту додатку 1 та додатку 2 до вказаної вище постанови встановлено, що до створеного шляхом реорганізації Офісу великих платників податків ДПС приєднано Офіс великих платників податків ДФС.
У подальшому Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" ліквідовано Офіс великих платників податків ДПС, який був правонаступником Офісу великих платників податків ДФС.
Відповідно до абзацу 3 пункту 2 Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються, переходять до Державної податкової служби та її територіальних органів у межах, визначених положенням про ДПС та її територіальні органи.
Згідно з відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ ВП 44131658) зареєстровано 30 вересня 2020 року.
Відповідно до Положення про Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12 листопада 2020 року № 643, Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків є правонаступником майна, прав та обов'язків Офісу великих платників податків ДПС у відповідних сферах діяльності.
Пунктом 15 цього Положення визначено, що Міжрегіональне управління створюється без статусу юридичної особи та є органом державної влади, має окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України, є розпорядником бюджетних коштів.
За приписами пункту 1 наказу Державної податкової служби України від 24 грудня 2020 року № 755 "Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій" з 01 січня 2021 року розпочато здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30 вересня 2020 року № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 Постанови № 893.
Відтак, Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (ЄДРПОУ ВП 44131658) є правонаступником Офісу великих платників податків ДФС (ЄДРПОУ 39440996).
Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України у разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до частини 10 статті 51 Бюджетного кодексу України у разі ліквідації або реорганізації державних органів у поточному бюджетному періоді забезпечення їх діяльності у наступних бюджетних періодах до завершення процедур ліквідації або реорганізації здійснюється в межах видатків, передбачених новим державним органам, які визначені правонаступниками чи яким передаються функції органів, що ліквідуються або реорганізуються.
Відповідно до частини першої та четвертої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За викладених обставин, суд вважає за можливе задовольнити заяву про заміну боржника у виконавчому листі та допустити заміну боржника у виконавчому листі № 440/1053/19 від 02 березня 2020 року Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України (ЄДРПОУ 39440996) його правонаступником Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків (ЄДРПОУ ВП 44131658).
На підставі викладеного, керуючись статтями 205, 229, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Заяву про заміну боржника у виконавчому листі № 440/1053/19 від 02 березня 2020 року - задовольнити.
У виконавчому листі № 440/1053/19 від 02 березня 2020 року допустити заміну боржника Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України (ЄДРПОУ 39440996) його правонаступником Північним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків (ЄДРПОУ ВП 44131658).
Копію ухвали надіслати ініціатору звернення, а також особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя А.О. Чеснокова