Справа № 143/668/21
Іменем України
25 червня 2021 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Бойко А. В., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до поліцейського РПП СПД №2 ВП №4 ВРУП ГУНП у Вінницькій області Шуваріна Руслана Олександровича про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
Встановив:
24.06.2021 до Погребищенського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до поліцейського РПП СПД №2 ВП №4 ВРУП ГУНП у Вінницькій області Шуваріна Руслана Олександровича про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Згідно з п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Частиною 6 ст.161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
З матеріалів позовної заяви встановлено, що оскаржувана постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія БАА №799596, була винесена 11.05.2021, однак позивач звернувся з позовом до суду лише 24.06.2021, тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Як на підставу поважності пропуску строку оскарження постанови, позивач зазначає, що копію постанови він отримав поштою 15.06.2021, а тому просить поновити строк на її оскарження. Однак, до матеріалів позову не долучено доказів поважності причин його пропуску, зокрема не долучено копії рекомендованого листа чи інших доказів отримання постанови саме 15.06.2021.
Також, звертаю увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до ст. 222 КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення, зокрема, про порушення правил дорожнього руху (ст. 126 КУпАП).
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Статтею 255 КУпАП встановлено, що у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання органів, зазначених у статтях 222-244-21цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи цих органів.
Таким чином, належним відповідачем за вимогою визнати протиправним та скасувати рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності в даній справі є відповідний орган Національної поліції.
Позивачем же в якості відповідача зазначено інспектора поліції без зазначення відповідного органу Національної поліції.
Крім того, до заяви не додано копію паспорта позивача, з огляду на що суд позбавлений можливості ідентифікувати його як особу, яка подала позовну заву та перевірити його місце проживання, а подана позивачем оскаржувана постанова неналежної якості, що позбавляє суд встановити зміст даної постанови.
За правилами, визначеними частинами 1, 2 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст. ст.123, 160, 169, 248, 256, 286, 293 КАС України, -
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського РПП СПД №2 ВП №4 ВРУП ГУНП у Вінницькій області Шуваріна Руслана Олександровича про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення адміністративного стягненнязалишити без руху.
Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
У випадку не усунення недоліків у встановлений строк заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя