"25" червня 2021 р.Справа № 126/2220/13 Провадження № 1-в/126/47/2021
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бершадь матеріали за поданням т.в.о. начальника ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду,
До Бершадського районного суду Вінницької області надійшло подання т.в.о. начальника ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду. Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 , відносно якого було встановлено адміністративний нагляд терміном на шість місяців з 14.01.2021 року, протягом якого неодноразово порушував встановлені судом обмеження, продовжує зловживати спиртними напоями та перебуваючи в нетверезому стані, порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Так:
- 04.03.2021 року за порушення ст. 187 ч. 2 КУпАП матеріали направлено до Бершадського районного суду Вінницької області;
- 04.03.2021 року за порушення ст. 178 ч. 2 КУпАП матеріали направлено до Бершадського районного суду Вінницької області;
- 02.04.2021 року за порушення ст. 187 ч. 2 КУпАП матеріали направлено до Бершадського районного суду Вінницької області;
- 12.05.2021 року за порушення ст. 187 ч. 2 КУпАП матеріали направлено до Бершадського районного суду Вінницької області;
- 03.06.2021 року за порушення ст. 187 ч. 2 КУпАП матеріали направлено до Бершадського районного суду Вінницької області;
- 22.06.2021 року за порушення ст. 177 КУпАП притягнутий до адміністративної відповідальності ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області та накладено адміністративне стягнення - 17 грн. штрафу.
Особа, щодо якої внесено подання про продовження встановленого адміністративного нагляду ОСОБА_4 надав до суду заяву в якій просить слухати подання т.в.о. начальника ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження відносно нього адміністративного нагляду у його відсутність. Проти задоволення подання не заперечував.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно вироку Бершадського районного суду Вінницької області від 18.07.2013 року ОСОБА_4 визнано винним у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України і призначено покарання у виді трьох років трьох місяців позбавлення волі.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно п. а) ч. 3 ст.8 згаданого вище Закону адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Відповідно до постанови Бершадського районного суду Вінницької області від 14.01.2021 року встановлено відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на шість місяців.
Судом встановлено, що за час перебуванням під адміністративним наглядом ОСОБА_4 неодноразово порушував встановлені судом обмеження, продовжує зловживати спиртними напоями та перебуваючи в нетверезому стані, порушує громадський порядок, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Так, ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Згідно зі ст. 2 Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Зазначені в поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став.
За таких обставин, суд, з урахуванням особи ОСОБА_4 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання та продовжити встановлений адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів і здійснити належний виховний вплив на нього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 539 КПК України,суд -
Подання т.в.о. начальника ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю та жителю АДРЕСА_1 строком на 6 (шість) місяців із застосуванням наступних обмежень:
1) заборона виходити з помешкання в АДРЕСА_1 , в період часу з 22 год. до 6 год. ранку;
2) заборона перебувати в ресторанах, кафе та інших місцях, де є дозвіл продажу спиртних напоїв на розлив;
3) заборона виїжджати за межі району без дозволу керівництва ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області;
4) зобов'язати явкою в ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області останню п'ятницю місяця до начальника сектору превенції ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, а в разі його відсутності до чергового ВП № 1.
Роз'яснити, що:
- у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством;
- адміністративний нагляд припиняється з підстав регламентованих ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Копію постанови вручити сторонам та надіслати для виконання до ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Бершадський районний суд Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: ОСОБА_1