Ухвала від 17.06.2021 по справі 757/32349/21-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/32349/21-к

Примірник № ___

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів при проведені досудового розслідування у кримінальному провадження, внесеному до ЄРДР за № 120200000000000420, -

ВСТАНОВИВ:

17.06.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .

Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020000000000420 від 27.04.2020 за ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 - інспекторами з паркування систематично вчиняються кримінальні правопорушення, пов'язані з внесенням неправдивих відомостей до офіційних документів, які стають підставою для тимчасового затримання транспортних засобів.

В ході досудового розслідування виявлено, що керівництвом управління (інспекції) з паркування ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) встановлено кількісні показники з тимчасового затримання автомобілів, що встановлюються для інспекторів із паркування та виконання яких вони повинні забезпечувати. Ця подія відбулася після того, як у четвертому кварталі 2019 року ІНФОРМАЦІЯ_5 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_6 з проханням розмістити на офіційному порталі міста Києва оголошення про намір укласти договори про транспортування транспортних засобів, тимчасово затриманих інспекторами з паркування ІНФОРМАЦІЯ_5 у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, та в порядку, визначеному Порядком тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 990, з суб'єктами господарської діяльності (перевізниками).

ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), керуючись Положенням про Департамент від 19 листопада 2018 року № 2089, Порядком тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 990, рішенням ІНФОРМАЦІЯ_7 від 27 вересня 2018 року № 1530/5594 «Про уповноваження посадових осіб (інспекторів з паркування) ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 » оголошує про намір укласти договори про транспортування транспортних засобів, тимчасово затриманих інспекторами з паркування ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, та в порядку, визначеному Порядком тимчасового затримання інспекторами з паркування транспортних засобів та їх зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 990, з суб'єктами господарської діяльності (перевізниками).

У подальшому договори були укладені з усіма компаніями, які звернулися за оголошенням, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); КП « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ); КП « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).

Також встановлено, що у червні 2020 року укладені договори із наступними товариствами: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ).

Вартість послуг підприємств, які надають послуги із евакуації, становить 1270 грн.

Разом із тим посадовцями ІНФОРМАЦІЯ_5 досягнуто взаємовигідних домовленостей із посадовими особами підприємств-перевізників щодо забезпечення останніх надприбутками за проведені евакуації транспортних засобів шляхом складання максимальної кількості актів тимчасового затримання.

З даною метою керівництвом ІНФОРМАЦІЯ_5 і встановлюються згадані кількісні показники.

Враховуючи викладене, а також вимоги до оформлення документів, якими інспектори документують порушення правил дорожнього руху, та те, що їх процедура передбачає вчинення інспекторами ряду дій, а також пошук та залучення понятих, що займає час, інспекторами з метою виконання встановлених керівництвом показників, нехтуються правила тимчасового затримання транспортних засобів, проводиться складання документів та затримання транспортних засобів без участі понятих, із порушенням порядку такого затримання, після чого до актів тимчасового затримання транспортних засобів вносяться неправдиві відомості.

Таким чином, посадовцями ІНФОРМАЦІЯ_5 легалізовано схему в межах якої окремі суб'єкти підприємницької діяльності збагачуються за рахунок громадян України, використовуючи адміністративні функції вказаного департаменту КМДА.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що господарську діяльність, пов'язану зі здійсненням евакуації транспортних засобів на території м. Києва, реалізують наступні суб'єкти господарської діяльності: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ФОП « ОСОБА_5 » (РНОКПП НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), які здійснюють вказану діяльність на підставі відповідних договорів, укладених із посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні детальної інформації стосовно відкритих у суб'єктів господарської діяльності у сфері евакуації транспортних засобів банківських рахунків, оскільки вказана інформація містить в собі відомості щодо сум грошових коштів, які приймаються - переказуються з вказаних рахунків, відомості щодо осіб, які їх відкривали, та які мають право розпорядження такими коштами, та іншу інформацію, яка має істотне значення для проведення досудового розслідування, та буде використана як доказ обставин вчинених кримінальних правопорушень.

Зокрема, інформація відносно банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ) перебуває у володінні посадових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .

В заяві поданій до суду слідчий просив розглянути клопотання у його відсутність, вимоги клопотання підтримує у повному обсязі.

Зважаючи на думку органу досудового розслідування викладену в клопотанні, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України під час розгляду клопотання слідчим суддею фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У відповідності зі ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя дослідивши клопотання та долучені до нього документи дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення їх копій, оскільки вказаний захід забезпечення кримінального провадження дійсно спрямований на отримання доказів та перевірку вже отриманих доказів у кримінальному провадження, а речі та документи до яких необхідно отримати тимчасовий доступ самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів при проведені досудового розслідування у кримінальному провадження, внесеному до ЄРДР за № 120200000000000420 - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчої групи ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_3 , ОСОБА_17 , на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , що полягає у наданні інформації по банківським рахункам НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , а саме:

- матеріали справи з юридичного оформлення рахунків клієнтів банку (документів щодо відкриття (закриття) рахунків, договорів на розрахунково-касове обслуговування по даним рахункам, свідоцтв, статутів, установчих договорів, довіреностей, довідок, копій паспортів, опитувальників клієнта (у тому випадку, якщо такий складався);

- картки із зразками підписів та відбитками печаток, копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів осіб, які мають право першого та другого підписів (осіб, яким, відповідно до чинного законодавства або довіреності, надано право розпорядження рахунками

та підписання розрахункових документів);

- банківські виписки (руху коштів) по рахункам в електронному вигляді у форматі «Microsoft Excel», з зазначенням: призначення платежу; повних даних платника та отримувача з зазначенням коду, номеру рахунку та МФО банківської установи; конкретного часу та дати платежу; номеру платіжного документу) за період з 01.01.2019 по 07.06.2021;

- платіжні доручення, а у випадку їх відсутності, електронних розрахункових документів (реєстрів), що подавались до банку власниками рахунків із зазначенням дати і номера платіжного документа, назви, ідентифікаційного коду (номеру) платника та номеру його рахунку, назви та коду банку платника, назви, ідентифікаційного коду (номеру) одержувача та номеру його рахунку, назви та коду банку одержувача, суми та призначення платежу;

- документи, на підставі яких здійснювались зарахування і списання грошових коштів з рахунків, (розпорядження бухгалтерії, реєстри, копії цінних паперів, договорів, актів та інших відповідних документів, які відображають фінансову діяльність вищевказаних суб'єктів підприємницької діяльності - клієнтів банку);

- документи, що свідчать про видачу готівкових коштів, в тому числі заяв на зняття коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень на отримання готівки та актів перевірки цільового використання готівки, інших документів за рахунками;

- документи щодо видачі співробітниками банку чекових книжок по рахункам, векселів;

- відомості (прізвище, ім'я та по-батькові), а також копій документів (паспорту, довіреності) щодо фізичної особи, яка отримувала готівкові кошти (у тому випадку, якщо по відповідному рахунку проводились видаткові готівкові розрахунки) з банківських рахунків;

- документи щодо встановлення та обслуговування системи «клієнт-банк», із зазначенням відомостей про телефонних абонентів, з яких проводилося з'єднання з банківською установою, договорів щодо надання зазначеною вище банківською установою послуг, пов'язаних з функціонуванням системи «Клієнт-Банк», а також будь - яких додатків до такого договору, якщо вони складались, технічної документації щодо проведення працівниками відповідної установи встановлення (інсталяції) на ПЕОМ вказаної системи, включаючи дату та місце проведення вказаної операції;

- виписки з номерами телефонів, ІР - адрес, з яких проходило з'єднання системи «Клієнт-Банк» між комп'ютером банку і клієнтом, із зазначенням часу і дати проведення вказаних з'єднань, за період з 01.01.2019 по 07.06.2021;

- документи щодо проведення фінансового моніторингу операцій по рахункам, а саме: реєстр фінансового моніторингу, файлів-повідомлення, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів-додатків, файлів-квитанцій, довідок щодо обґрунтування рішення про недоцільність інформування Уповноваженого органу про фінансову операцію, яка підлягає фінансовому моніторингу, анкети клієнта;

- копії вхідної та вихідної кореспонденції між банківською установою та власником вказаних рахунків (клієнт банку), інформацію щодо проведення моніторингу по операціях, з наданням підтверджуючих документів, інших документів (заяв-анкет на видачу платіжної картки, документів ідентифікації особи-користувача платіжної картки), що стали підставою для видачі пластикових платіжних карток клієнта.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/32349/21-к

Примірник 2- наданий слідчому ОСОБА_3

Слідчий суддя ОСОБА_1