Постанова від 31.05.2021 по справі 120/7624/20-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/7624/20-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Свентух Віталій Михайлович

Суддя-доповідач - Капустинський М.М.

31 травня 2021 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Капустинського М.М.

суддів: Смілянця Е. С. Сапальової Т.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 11 лютого 2021 року у справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємеця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

в грудні 2020 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Вінницькій області в якій просив:

- визнання протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20 липня 2020 року №0002043204 постановлене Головним управлінням ДПС у Вінницькій області, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , свідоцтво про державну реєстрацію 21680170000001375 від 25.09.1996, застосовано фінансові санкції в розмірі 45000,00 грн.

- визнання протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20 липня 2020 року №0002043204 постановлене Головним управлінням ДПС у Вінницькій області, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , свідоцтво про державну реєстрацію 21680170000001375 від 25.09.1996, застосовано фінансові санкції в розмірі 80000,00 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що Головним управлінням ДПС у Вінницькій області протиправно прийнято податкові повідомлення-рішення №0002043204 від 11.08.2020 року, яким застосовано штраф (фінансову санкцію) в розмірі 45000,00 грн. та №0002033204 від 21.07.2020 року, яким застосовано штраф (фінансову санкцію) в розмірі 80000,00 грн.

Фактична перевірка позивача проведена на підставі підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України згідно з яким у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Таким чином, наведена норма дозволяє проведення фактичної перевірки, у тому числі на виконання функцій контролюючого органу, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, які в силу приписів статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" покладені на контролюючі органи.

Відповідно до пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Крім того, розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 11 лютого 2021 року відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Не погоджуючись з рішенням суду, позивач подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. Апелянт зазначає, що ним були проведені усі можливі дії, з метою виконання норм чинного законодавства, зокрема вчасно замовлено рівнеміри. Вважає, що оскаржувані рішення відповідачем прийняті без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо та без дотримання необхідного балансу між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів позивача.

На адресу Сьомого апеляційного адміністративного суду надійшов відзив від відповідача в якому він просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується наявними в справі матеріалами, відповідно до наказів Головного управління ДПС у Вінницькій області від 01.07.2020 року №2079, №2080 посадовими особами Головного управління ДПС у Вінницькій області проведено фактичну перевірку СГ ФОП ОСОБА_1 /а.с. 43-44/.

За результатами проведеної перевірки Головним управлінням ДПС у Вінницькій області складено акт про результати фактичної перевірки №105/32/ НОМЕР_1 від 06.07.2020 року /а.с. 49-53/.

Фактичною перевіркою встановлено, що СГ ФОП ОСОБА_1 здійснює діяльність на підставі:

- ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, виданої ГУ ДПС у Вінницькій області за №02260314201900365 від 20.12.2019 року з терміном дії з 20.12.2019 року до 20.12.2024 року.

Місце роздрібного продажу пального, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , внесено до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (відомості про акцизні склади) 31.07.2019 року за №11915. Акцизному складу присвоєно уніфікований номер №1011455.

Згідно договору оренди №1 від 02.01.2018 року СГ ФОП ОСОБА_1 орендує у ТОВ "ПРОГРЕС" (ЄДРПОУ 20095161) майновий комплекс автозаправочної станції (АЗС), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , АЗС, орендна плата здійснюється по взаєморозрахунку.

Пальне (бензин А-92, бензин А-95 та дизельне пальне) на АЗС СГ ФОП ОСОБА_1 зберігається в 4 ємностях, які введені в експлуатацію та використовуються на умовах оренди:

- резервуар горизонтальний, сталевий, підземний, циліндричний №1 тип: РГСП - 6, місткістю 6,0 м. куб. (дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області №570.19.05 від 18.11.2019 р.);

- резервуар горизонтальний, сталевий, підземний, циліндричний №2 тип: РГСП - 10, місткістю 10,0 м. куб. (дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області №570.19.05 від 18.11.2019 р.);

- резервуар горизонтальний, сталевий, підземний, циліндричний №3 тип: РГСП - 10, місткістю 10,0 м. куб. (дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області №570.19.05 від 18.11.2019 р.);

- резервуар горизонтальний, сталевий, підземний, циліндрічний №4 тип: РГСП - 9, місткістю 9,0 м. куб. (дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області №570.19.05 від 18.11.2019 р.).

Згідно даних витягу із СЕАРП від 03.07.2020 року, на АЗС СГ ФОП ОСОБА_1 , облікові залишки нафтопродуктів станом на 03.07.2020 року в розрізі резервуарів становлять:

Резервуар №01 - бензин А-95 в кількості - 0,00 л.;

Резервуар №02 - бензин А-92 в кількості - 615,21 л.;

Резервуар №03 - паливо дизельне - 0,00 л.;

Резервуар №04 - паливо дизельне - 366,50 л.

Книгу обліку розрахункових операцій фіскальний номер РРО 3000208323 до перевірки не пред'явлено.

Інвентаризацію (зняття залишків) пального на АЗС провести не можливо, у зв'язку із відсутністю у місці продажу та зберігання пального технічно-повірених вимірювальних приладів та градуювальних таблиць.

Також, перевіркою обліку та обігу пального на акцизному складі (АЗС СГ ФОП ОСОБА_1 ) встановлено факт реалізації пального за відсутності обладнання рівнемірами-лічильниками рівня пального введених в експлуатацію резервуарів №1, №2, №3 та №4 та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у введеному в експлуатацію резервуарі. Довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри станом на 03.07.2020 року не подавалась.

Відповідно підпункту 230.1.3. пункту 230.1. статті 230 Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 25 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу України визначено, що норми пункту 128-1.3 статті 128-1 цього Кодексу за неподання електронних документів з акцизних складів, на яких розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, починають застосовуватися з 1 квітня 2020 року.

Перевіркою подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі протягом періоду з 01.04.2020 року по 01.07.2020 року СГ ФОП ОСОБА_1 встановлено факт неподання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального. Згідно даних АІС "Податковий блок" - "Аналітична система” - виторги РРО, акцизний склад ( АДРЕСА_1 , АЗС) СГ ФОП ОСОБА_1 працював 45 днів.

На підставі акту про результати фактичної перевірки №105/32/ НОМЕР_1 від 06.07.2020 року Головним управлінням ДПС у Вінницькій області прийнято податкові повідомлення-рішення:

- №0002033204 від 21.07.2020 року, яким застосовано штраф (фінансову санкцію) в розмірі 80000,00 грн., на підставі пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України /а.с. 59/;

- №0002043204 від 21.07.2020 року, яким застосовано штраф (фінансову санкцію) в розмірі 45000,00 грн., на підставі пункту 128-1.3 статті 128-1 ПК України /а.с. 61/.

Вважаючи такі рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, при прийнятті оскаржуваних рішень про застосування фінансових санкцій діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та Законами України, відтак підстави для задоволення позову відсутні.

Колегія судді погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно із частиною 2статті 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Податковим кодексом України врегульовані відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Підпунктом 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що акцизний склад це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.

Згідно з підпунктом 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 ПК України розпорядник акцизного складу це суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб'єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального.

У відповідності до п. 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПКУ встановлено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу, інших газів, бутану, ізобутану за зазначеними в цьому підпункті кодами УКТЗЕД - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Згідно з положеннями пункту 128-1.1 статті 128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Що стосується обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, то пунктом 12 підрозділу 5 розділу XX ПК України встановлено, що розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в строки, зокрема, акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

До внесення змін Законом України №391-ІХ від 18.12.2019 року пунктом 18 було встановлено, що норми пункту 128-1 статті 128-1 ПК України застосовуються до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу) з 1 січня 2020 року.

Однак, Законом України №391-ІХ від 18.12.2019 року були внесені зміни та слово "січня" замінено словом "квітня".

Таким чином, законодавець встановив, що відповідальність розпорядників акцизних складів за відсутність обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками може наступити лише з 01.04.2020 року, тобто фактично надав розпорядникам вказаних складів додатковий термін для обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

З матеріалів справи встановлено, що станом на день здійснення посадовими особами податкового органу фактичної перевірки (06.07.2020), у позивача на резервуарах з пальним були відсутні витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, що порушує вимоги пункту 128-1 статті 128-1 ПК України.

Так, в апеляційній скарзі, позивач зазначає, що обладнання резервуарів з пальним рівнемірами-лічильниками не відбулося у зв'язку із погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, введенням карантинних обмежень та відсутністю даних рівнемірів у заводу - виробника, так як дані вироби виготовляються з імпортних складових, поставки яких припинились через розповсюдження вірусного захворювання (COVID - 19).

Колегія суддів не бере дані доводи до уваги, адже нормами Податкового кодексу України визначено обов'язок обладнати акцизний склад витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, у строк не пізніше 01.01.2020 року, тоді як, карантин вперше на усій території України установлено з 12 березня 2020 року (п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" №211 від 11.03.2020 року).

З огляду на зазначене колегія суддів зауважує, що у позивача були відсутні непереборні труднощі, пов'язані із введенням карантинних заходів, з виконання встановленого на 01.01.2020 року законодавцем обов'язку.

Крім того, з матеріалів справи, зокрема витягу з АІС "Податковий блок" підсистема "Аналітична система" (Чеки РРО) за період з 01.04.2020 року по 03.07.2020 року /а.с. 55-58/ встановлено факт здійснення реалізації пального.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив обставини справи та дійшов обґрунтованого висновку щодо правомірності податкового повідомлення-рішення №0002033204 від 21.07.2020 року, яким застосовано штраф (фінансову санкцію) в розмірі 80000,00 грн.

Переглядаючи правомірність відмови суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог, що стосується податкового повідмлення-рішення №0002043204 від 21.07.2020 року, яким застосовано штраф (фінансову санкцію) в розмірі 45000,00 грн., на підставі пункту 128-1.3 статті 128 ПК України, колегія суддів зазначає таке.

Згідно з положеннями пункту 128-1.3 статті 128-1 ПК України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Абзацом 1 пункту 230-1.3 статті 230 ПК України встановлено, що розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі в цьому розділі - обсяг обігу пального) в розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С.

Відповідно до абзацу 3 пункту 230-1.3 статті 230 ПК України дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального в добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

У відповідності до положень абзацу 10 пункту 230-1.3 статті 230 ПК України дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку в формі електронних документів, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну фінансову політику.

Системний аналіз вищезазначених положень дозволяє дійти висновку, що законодавець чітко встановив платнику податків обов'язок щодо подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового та встановив відповідальність за його не виконання, а тому позов в цій частині також задоволенню не підлягає.

Згідно з положеннями статті 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Враховуючи зазначене, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах законодавства та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції надав належну оцінку наявним у справі доказам та зробив вірний висновок щодо відмови у задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги спростовуються встановленими судом першої інстанції обставинами, наявними в матеріалах справи доказами та нормами права, зазначеними в мотивувальній частині оскаржуваного рішення суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скарги Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 11 лютого 2021 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Капустинський М.М.

Судді Смілянець Е. С. Сапальова Т.В.