Справа № 344/5175/21
Провадження № 3/344/2868/21
29 червня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №417716 від 02.04.2021, 07.03.2021 близько 05 год 00 хв за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Вовчинецька, 185, працівниками патрульної поліції під час поверхневої перевірки у ОСОБА_1 вилучено паперовий згорток із рослинною речовиною та згідно висновку експерта №СЕ-19/109-21/2617-НЗПРАП/21 від 11.03.2021 рослинна речовина є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, кількість якого в перерахунку на суху речовину становить 0,186 грама, яку останній зберігав при собі без мети збуту.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з'явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи. Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16.06.2021 застосовано привід до ОСОБА_1 , однак вказану постанову суду не виконано, останнього не доставлено до суду. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В обґрунтування вини ОСОБА_1 суду надано протокол про адміністративне правопорушення серії №417716 від 02.04.2021, постанову про закриття кримінального провадження від 20.03.2021, копію рапорту працівника поліції від 07.03.2021, копію протоколу огляду місця події від 07.03.2021, копію висновку експерта №СЕ-19/109-21/2617-НЗПРАП/21 від 11.03.2021.
Однак, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
З матеріалів справи вбачається, що 20.03.2021 старшим дізнавачем сектору дізнання Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області Іванюк Р.З. винесено постанову про закриття кримінального провадження щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, та направлено копію постанови начальнику Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області для прийняття рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Також, як вбачається з матеріалів справи, днем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.44 КУпАП, є 07.03.2021, матеріали справи надійшли до суду 06.04.2021, то строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином вважаю, що оскільки строки накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 на момент розгляду справи закінчились, то провадження в справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Зеленко