Ухвала від 29.06.2021 по справі 906/580/21

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "29" червня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/580/21

За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО"

До боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Сем-3"

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Гнисюк С.Д.

27.05.2021 на адресу Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО" №18-3/05 від 18.05.2021 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Сем-3".

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 01.06.2021 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО" №18-3/05 від 18.05.2021 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Сем-3" - залишено без руху; постановлено Товариству з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО" протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали суду усунути недоліки заяви шляхом подання до суду: докази сплати судового збору в сумі 22700,00 грн.; докази авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень в сумі 54000,00 грн. (на депозитний рахунок Господарського суду Житомирської області; роз'яснено заявнику, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

Зазначену ухвалу 01.06.2021 було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО".

14.06.2021 до Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, повернулось рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, а саме копію ухвали Господарського суду Житомирської області від 01.06.2021, з якого вбачається, що представник Товариства з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО" отримав відправлення 08.06.2021.

Відповідно до положень ч.ч. 1, 4 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Як вбачається із зазначеного вище, останнім днем усунення недоліків є 18.06.2021.

Відповідно до ст. 118 ГПК України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Визначений строк на усунення недоліків є присічним та не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, що визначено ч. 2 ст. 174 ГПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Заявником вимоги ухвали Господарського суду Житомирської області від 01.06.2021 не виконано, недоліки не усунуто у встановлений судом строк.

Отже, оскільки недоліки заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО" №18-3/05 від 18.05.2021 про відкриття провадження у справі про банкрутство не усунуто у встановлений судом строк, дана заява підлягає поверненню заявнику.

Згідно із ч. 8 ст. 174 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області, -

УХВАЛИВ:

1. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "НОР-ЕСТ АГРО" заяву №18-3/05 від 18.05.2021 про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до заяви додатки на 29 аркушах та поштовий конверт.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 та підпунктом 17.5 підпункту 17 пункту 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Гнисюк С.Д.

Попередній документ
97924264
Наступний документ
97924266
Інформація про рішення:
№ рішення: 97924265
№ справи: 906/580/21
Дата рішення: 29.06.2021
Дата публікації: 30.06.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Житомирської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; банкрутство юридичної особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (29.06.2021)
Дата надходження: 27.05.2021
Предмет позову: відкриття провадження у справі про банкрутство