Ухвала від 18.06.2021 по справі 203/1113/21

Справа №203/1113/21

Провадження №1-кс/0203/919/2021

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2021 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю:

-прокурора ОСОБА_3 ,

-слідчого ОСОБА_4 ;

-захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Волоське Дніпропетровського району Дніпропетровської області, громадянки України, маючої середню освіту, незаміжньої, не працюючої, не судимої, маючої на утриманні двох малолітніх дітей, мешкаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27 частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України, заявлене у рамках кримінального провадження №12021040000000102,

УСТАНОВИВ:

1. 17 червня 2021 року слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду із цим клопотанням, у якому зазначив, що підозрювана у серпні - вересні 2020 року у м. Першотравенську Дніпропетровської області, маючи умисел, направлений на скоєння особливо тяжкого злочину проти власності, діючи з корисливих мотивів, надала раніше знайомому їй ОСОБА_8 відомості про ОСОБА_9 про наявність в квартирі останнього цінностей. У подальшому ОСОБА_8 організував групу осіб, які із застосуванням заздалегідь придбаної зброї, тобто із насильством, небезпечним для життя, здоров'я особи, яка зазнала нападу, з метою заволодіння чужим майном у великих розмірах, здійснили напад на потерпілого ОСОБА_9 .

2. 25 травня 2021 року ОСОБА_7 пред'явлено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27 частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України.

3. У клопотанні слідчий просить суд застосувати до підозрюваної запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту в межах строку досудового розслідування - до 08.08.2021.

4. Необхідність застосування до підозрюваної саме такого виду запобіжного заходу слідчий мотивував наявністю ризиків її переховування від органу досудового розслідування або суду, можливістю вчинення іншого кримінального правопорушення тощо.

5. У судовому засіданні прокурор заявлене клопотання підтримав у повному обсязі.

6. Підозрювана, її захисники проти задоволення клопотання прокурора заперечували, просили суд обмежитись запобіжним заходом у вигляді особистого зобов'язання.

7. Заслухавши пояснення підозрюваної, її захисників, прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про те, що клопотання підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

8. Судом встановлено, що 06.02.2021 за вказаними вище обставинами відкрите кримінальне провадження №12021040000000102, а 25.05.2021 - ОСОБА_7 пред'явлено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27 частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України.

9. Відповідно до статей 131, 132, 176, частини 2 статті 177, частини 1 статті 194 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) запобіжний захід, різновидом якого є домашній арешт, застосовується під час досудового розслідування до особи на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором, за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні такою особою кримінального правопорушення, а також за наявності хоча б одного з ризиків вчинення особою дій, передбачених частиною 1 статті 177 КПК.

10. Згідно з частиною 1 статті 177 КПК метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

11. За правилами, встановленими частинами 1, 2, 6 статті 181 КПК, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі. Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

12. Вирішуючи питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу, слідчий суддя відповідно до статті 178 КПК бере до уваги дані про особу підозрюваної, яка має постійне місце проживання, а також двох малолітніх дітей, вагомість наявних доказів, які наведені в клопотанні слідчого, досліджені під час розгляду клопотання і які підтверджують наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, яке відноситься до особливо тяжкого, і за вчинення якого, у разі доведеності вини підозрюваної, їй загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.

13. Відтак зазначені вище обставини дають достатні підстави вважати про існування передбачених частиною 1 статті 177 КПК ризиків.

14. Між тим, беручи до уваги особу підозрюваної, її сімейний стан, а також міцні соціальні зв'язки, суд вважає за необхідне обрати відносно неї запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час доби.

15. Керуючись статтями 176 - 178, 181, 184, 193, 194, 196, 199 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту задовольнити частково.

Застосувати до ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період часу від 20 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин щоденно строком до 08 серпня 2021 року, за адресою: АДРЕСА_1 .

Покласти на ОСОБА_7 такі обов'язки:

-не відлучатися з населеного пункту, де вона мешкає, без дозволу слідчого, прокурора, суду;

-прибувати до слідчого, суду за кожним викликом;

-повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну місця проживання;

-не спілкуватися з потерпілими, свідками у кримінальному провадженні;

-здати на зберігання слідчому паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в'їзд в Україну.

У задоволенні решти клопотання відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
97921842
Наступний документ
97921844
Інформація про рішення:
№ рішення: 97921843
№ справи: 203/1113/21
Дата рішення: 18.06.2021
Дата публікації: 31.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Центральний районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; застосування запобіжних заходів; домашній арешт
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.07.2021)
Дата надходження: 14.07.2021
Предмет позову: -
Розклад засідань:
15.04.2021 10:30 Дніпровський апеляційний суд
21.04.2021 14:30 Дніпровський апеляційний суд
27.04.2021 14:00 Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
28.04.2021 14:40 Дніпровський апеляційний суд
24.05.2021 12:50 Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
02.06.2021 16:00 Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
03.06.2021 11:00 Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
18.06.2021 11:30 Кіровський районний суд м.Дніпропетровська