Постанова від 25.06.2021 по справі 586/295/21

СЕРЕДИНО-БУДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 586/295/21

Номер провадження 3/586/136/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2021 року м.Середина-Буда

Суддя Середино-Будського районного суду Сумської області Ситайло О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №1 (м.Середина-Буда) Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Красичка Середино-Будського району Сумської області, громадянина України, паспорт № НОМЕР_1 , виданий 16.04.2020, орган, що видав, 5925, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , не працює,

за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

Судом встановлено, що 28.03.2021 ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не знаходився за місцем мешкання по АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Вищевказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.

Суд, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, виходячи з такого.

Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

В п.9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376 встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» зазначається суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №291232 від 30.03.2021, складеному відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, в порушення приписів вищевказаних норм, не зазначений час вчинення вказаного адміністративного правопорушення.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст.187 КУпАП, виражається у декількох формах, однією з яких є порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Піднаглядному ОСОБА_1 на підставі ухвали Середино-Будського районного суду Сумської області від 05.03.2021 продовжений адміністративний нагляд на строк 6 місяців та встановлена заборона виходити з житлового будинку в період часу з 23:00 год. до 05:00 год. наступного дня.

Оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, о котрій годині піднаглядний ОСОБА_1 не перебував за місцем мешкання, визначеним ухвалою суду, вказана обставина унеможливлює встановлення в його діях ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП. Крім цього, наявний в матеріалах справи диск із відезаписом як доказ вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, не містить жодних відеофайлів.

Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Оскільки протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням встановленого порядку, він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, тому не може братися до уваги як доказ вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення.

Крім цього, на підставі задекларованого принципу, що міститься в ст.7 КУпАП, кожній особі щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності гарантовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справі про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Виходячи з викладеного, з врахуванням положень ч.1 п.1 ст.247 КУпАП суд вважає, що в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, провадження в даній справі слід закрити.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.7, 187, 245, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду через Середино-Будський районний суд Сумської області.

Суддя О.І.Ситайло