Справа № 752/10635/21
Провадження №: 1-кс/752/4189/21
Іменем України
20.05.2021 м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Києва клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дисклокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №62019000000001704, відомості щодо якого внесені 06.11.2019 року до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,-
Слідчий першого слідчого відділу (з дисклокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, ОСОБА_3 , за погодженням заступника начальника відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 звернулась до слідчого судді із вказаним клопотанням, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ІНФОРМАЦІЯ_8 ; ІНФОРМАЦІЯ_9 ; ІНФОРМАЦІЯ_10 ; ІНФОРМАЦІЯ_11 ; ІНФОРМАЦІЯ_12 ; ІНФОРМАЦІЯ_13 ; ІНФОРМАЦІЯ_14 ; ІНФОРМАЦІЯ_15 ; ІНФОРМАЦІЯ_16 , а саме:
- документи щодо формування потреби, витяги з планів закупівель;
- листи ініціатора закупівлі, комерційні запити, комерційні пропозиції; розрахунки очікуваної вартості закупівель та інші документи на підставі яких здійснювався розрахунок очікуваної вартості закупівель, техніко-економічні обґрунтування закупівель;
- документи на підставі яких формувалися технічні характеристики до предмету закупівлі, технічні специфікації;
- тендерна документація, зміни до тендерної документації, листування між тендерним комітетом та ініціатором закупівлі;
- всі протоколи засідань тендерних комітетів;
- договори укладені за результатами публічних закупівель з додатками та доповненнями, додаткові договори, заявки на поставку, акти прийому-передачі товарів (робіт, послуг), довіреності, товарно-транспортні накладні, податкові накладні, платіжні доручення, виписки банку, реєстри виданих та отриманих податкових накладних;
- акти виявлення невідповідностей товару;
- висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на основний матеріал з якого виготовлені зразки, або на виріб в цілому;
- протокол випробувань на основну тканину, з якої виготовлений предмет закупівлі;
- копії ярликів робочих зразків та документів, що здаються разом із робочими зразками товару;
- журнали складського обліку, а також документи в яких зафіксовано розприділення між конкретними підрозділами та видача конкретним особам ТМЦ поставлених на виконання договорів укладених за результатами зазначених публічних закупівель;
- сертифікатів якості;
- звіти про виконання договорів;
- інші документи, які складалися під час виконання договірних зобов'язань за результатами проведення публічних закупівель та являються невід'ємною частиною вищезазначених фінансово-господарських операцій;
- листування між ІНФОРМАЦІЯ_17 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_5 (іпн НОМЕР_2 )Ю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) як під час проведення закупівель так і в процесі виконання договірних зобов'язань;
- накази або інші розпорядчі документи, якими затверджувався склад, зміни до складу тендерних комітетів, що проводили зазначені публічні закупівлі;
- положення про тендерний комітет чи інший нормативний документ, що регулював(є) порядок роботи тендерного комітету, визначає права та обов'язки голови, секретаря, членів тендерного комітету, в період 2017-2021 років.
- нормативний документ, що регулює порядок формування очікуваної вартості, з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії, виписки, провести, у разі необхідності, їх огляд та вилучити їх належним чином засвідчені копії.
Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що ІНФОРМАЦІЯ_20 , місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 , здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62019000000001704 від 06.11.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_21 , діючи за попередньою змовою з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ФОП ОСОБА_5 , всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб, з метою отримання неправомірної вигоди, уклали договори на поставки товарно-матеріальних цінностей за бюджетні кошти, що спричинило тяжкі наслідки. Встановлено, що Управління державної охорони виступало замовником у публічних закупівлях.
Слідчий зазначає, що у слідства є достатні підстави вважати, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_21 , діючи за попередньою змовою з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ФОП ОСОБА_5 , всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб, з метою отримання неправомірної вигоди, укладали договори закупівлі товарно-матеріальних цінностей за бюджетні кошти, тендерна документація та первинні фінансово-господарські документи містять фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, та підлягають доказуванню, завдяки ним можливо дослідити процес формування потреби, очікуваної вартості, технічних характеристик предмета закупівлі, встановити осіб, які підписували вищезазначені документи, кількість проведених фінансових операцій, осіб, які здійснювали приймання-передачу товарів, ідентифікувати товар та його кінцевих споживачів, а також інші відомості, які підлягають дослідженню. Слідчий зазначає, що в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до тендерної документації, первинних фінансово-господарських документів, розпорядчих документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_17 .
У судове засідання слідчий не з'явилась, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлялась належним чином. До початку розгляду клопотання подала заяву про розгляд вказаного клопотання без її участі, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підтримала та просила його задовольнити. Також просила розглянути вказане клопотання без виклику осіб, в яких необхідно отримати документи та інформацію, пояснюючи тим, що виклик у судове засідання посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_17 може призвести до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збору доказів.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться документи, враховуючи достатньо обгрунтовані аргументи слідчого.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи вразі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути вказане клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити його, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та,у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Зі змісту ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи наведені положення законодавства та беручи до уваги, що матеріалами клопотання слідчого підтверджено, що документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_17 , тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, не є такими, доступ до яких заборонено законом, мають суттєве значення для встановлення та виключне значення для доведення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також досягнення його дієвості, оскільки наявні в них відомості можуть бути використані як докази, отримати які іншим способом неможливо, слідчий суддя вважає, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження клопотання слідчого слід задовольнити з можливістю вилучення запитуваної інформації та документів у формі належно завірених копій у друкованому та/або електронному вигляді.
Керуючись ст. ст. 3, 107, 110, 159-166, 309, 372 КПК України, -
1. Клопотання слідчого першого слідчого відділу (з дисклокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, ОСОБА_3 , погоджене заступником начальника відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , задовольнити.
2. Надати дозвіл слідчому першого слідчого відділу (з дисклокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів (відомостей), які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_17 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за адресою: АДРЕСА_2 , а також в інших будівлях і приміщеннях ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ІНФОРМАЦІЯ_5 ; ІНФОРМАЦІЯ_6 ; ІНФОРМАЦІЯ_7 ; ІНФОРМАЦІЯ_8 ; ІНФОРМАЦІЯ_9 ; ІНФОРМАЦІЯ_10 ; ІНФОРМАЦІЯ_11 ; ІНФОРМАЦІЯ_12 ; ІНФОРМАЦІЯ_13 ; ІНФОРМАЦІЯ_14 ; ІНФОРМАЦІЯ_15 ; ІНФОРМАЦІЯ_16 , а саме:
- документи щодо формування потреби, витяги з планів закупівель;
- листи ініціатора закупівлі, комерційні запити, комерційні пропозиції; розрахунки очікуваної вартості закупівель та інші документи на підставі яких здійснювався розрахунок очікуваної вартості закупівель, техніко-економічні обґрунтування закупівель;
- документи на підставі яких формувалися технічні характеристики до предмету закупівлі, технічні специфікації;
- тендерна документація, зміни до тендерної документації, листування між тендерним комітетом та ініціатором закупівлі;
- всі протоколи засідань тендерних комітетів;
- договори укладені за результатами публічних закупівель з додатками та доповненнями, додаткові договори, заявки на поставку, акти прийому-передачі товарів (робіт, послуг), довіреності, товарно-транспортні накладні, податкові накладні, платіжні доручення, виписки банку, реєстри виданих та отриманих податкових накладних;
- акти виявлення невідповідностей товару;
- висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на основний матеріал з якого виготовлені зразки, або на виріб в цілому;
- протокол випробувань на основну тканину, з якої виготовлений предмет закупівлі;
- копії ярликів робочих зразків та документів, що здаються разом із робочими зразками товару;
- журнали складського обліку, а також документи в яких зафіксовано розприділення між конкретними підрозділами та видача конкретним особам ТМЦ поставлених на виконання договорів укладених за результатами зазначених публічних закупівель;
- сертифікатів якості;
- звіти про виконання договорів;
- інші документи, які складалися під час виконання договірних зобов'язань за результатами проведення публічних закупівель та являються невід'ємною частиною вищезазначених фінансово-господарських операцій;
- листування між ІНФОРМАЦІЯ_17 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_5 (іпн НОМЕР_2 )Ю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) як під час проведення закупівель так і в процесі виконання договірних зобов'язань;
- накази або інші розпорядчі документи, якими затверджувався склад, зміни до складу тендерних комітетів, що проводили зазначені публічні закупівлі;
- положення про тендерний комітет чи інший нормативний документ, що регулював(є) порядок роботи тендерного комітету, визначає права та обов'язки голови, секретаря, членів тендерного комітету, в період 2017-2021 років.
- нормативний документ, що регулює порядок формування очікуваної вартості,
з можливістю вилучення копій вищевказаних документів у друкованому та/або електронному вигляді.
3. Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
4. Уповноваженим посадовим особам Управління державної охорони ( АДРЕСА_2 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеним в ухвалі особам, підготувати вказані документи для можливості вилучення їх копій.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
6. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
7. Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1