23 червня 2021 року 10 год. 59 хв.Справа № 280/7928/20 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., за участі секретаря судового засідання Шелепко Б.В. та сторін
від позивача: адвокат Романенко А.В., адвокат Спиридонова В.С.,
від відповідача: Кучеренко І.А., Берека В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощенного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТІНВЕСТ - ПРОМСЕРВІС"
до - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області
про визнання протиправним та часткове скасування рішення від 15.09.2020 №500/11 про повернення коштів
04 листопада 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТІНВЕСТ - ПРОМСЕРВІС" (далі по тексту - позивач) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та частково скасувати рішення відповідача №500/11 від 15.09.2020 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в частині сплати 55481,18 грн, в тому числі: неправомірні витрати в розмірі 36987,45 грн, штраф 50% у розмірі 18493,73 грн, що застосовані за висновками, викладеними в Акті перевірки дотримання страхувальником вимог законодавства у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування №212 від 27.08.2020. Позовна заява обгрунтована тим, що в Акті перевірки вказано, що в жодному листку непрацездатності немає відмітки щодо вживання особами алкоголю. Крім того, в поясненнях осіб, яким видано листки непрацездатності та саміх листках непрацездатності відсутня жодна згадка (відмітка) щодо вживання застрахованими особами алкоголю, а також комісія позбавлена можливості самостійного збирання конфіденційної інформації, остання відповідно до положень Порядку дійшла висновку щодо відсутності підстав, передбачених статтею 23 Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
09 листопада 2020 р. ухвалою суду відкрито провадження у справі з правилами спрощенного позовного провадження. Судове засідання призначено на 09 грудня 2020 року об 11 год. 00 хв.
09 грудня 2020 р. ухвалою суду зупинено провадження у справі до 15 лютого 2021 року до 14 год. 10 хв.
15 лютого 2021 року ухвалою суду продовжено зупинення провадження у справі до 23 червня 2021 року об 09 год. 00 хв.
23 червня 2021 р. ухвалою суду поновлено провадження у справі, судове засідання призначено на 23 червня 2021 року.
04.12.2020 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник просить суд у задоволені позовної заяви відмовити у повному обсязі.
Відзив обгрунтовано наступним - статтею 23 Закону №1105 встановлені підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Згідно з пунктом 5 частини І статгі 23 Закону №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності не надається у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням.
У разі надходження до комісії підприємства листка непрацездатності, в якому підкреслено причину непрацездатності «невиробничі травми», а також зазначений шифр захворювання, комісія для прийняття вмотивованого рішення про призначення або відмови у наданні матеріального забезпечення повинна вжити заходи для з'ясування обставин, причин отримання та наявність або відсутність причинно-наслідкового зв'язку між сп'янінням та травмуванням у разі травми або захворювання, що отримані внаслідок алкогольного сп'яніння застрахованою особою, шляхом розгляду пояснень застрахованої особи, акта за формою НТ (невиробничий травматизм) або інших документів, відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 №270.
Крім того для прийняття правильного рішення, комісія самостійно у кожному конкретному випадку визначає дії та перелік необхідних документів. У разі потреби комісія повинна з'ясувати обставини та причини нещасного випадку, що стався з працівником. З метою з'ясування обставин і причин нещасного випадку та прийняття об'єктивного рішення комісія має підстави звернутися до лікувально - профілактичних закладів, як це передбачено Положеннями №25 та №13.
У разі виявлення порушень у видачі та заповненні листка непрацездатності комісія із соціального страхування підприємства, установи, організації має прийняти рішення про повернення таких листків непрацездатності застрахованій особі для внесення закладами охорони здоров'я, якими вони були видані, відповідних доповнень та виправлень.
В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги з підстав, викладених у позові, просили суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представники відповідача проти задоволення судом позовних вимог заперечили з підстав, викладених у відзиві, просили суд у задоволені позовних вимог відмовити у повному обсязі.
В судовому засіданні 23 червня 2021 року судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Відносини між Позивачем і Відповідачем регулюються Законом України від 23.09.1999 №1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до статті 4 Закону №1105 Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом. Кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету України та використовуються тільки за цільовим призначенням.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 9 Закону України №1105 Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.
Судом встановлено, що за результатами проведеної Відповідачем відповідно до «Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження», затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 29 від 22.12.2010 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за №393/19131, планової перевірки правомірності використання ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС» коштів Фонду за період з 01.04.2017 по 30.06.2020, встановлені численні порушення, які призвели до неправомірного використання страхових коштів Фонду на загальну суму 67720,90 грн, результати якої зафіксовано в акті від 27.08.2020 №212.
З позовної заяви вбачається, що Позивач не погоджується з порушеннями, встановленими по п'яти листках непрацездатності серії АДС №650043 з 30.09 по 22.10.2019, АДС №239111 з 23.10 по 01.12.2019, АДС №220483 з 02.12 по 11.12.2019, АДС №220448 з 29.11 по 12.12.2019 та АДБ №765599 з 25.02 по 10.03.2017, на підставі яких призначена та виплачена за рахунок коштів Фонду допомога по тимчасовій непрацездатності у зв'язку із травмами, що сталися внаслідок алкогольного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням, на загальну суму 36 987,45 грн, що є порушенням вимог частини першої статті 23 Закону №1105.
Перевіркою встановлено, що комісія із соціального страхування ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС» призначила матеріальне забезпечення застрахованій особі ОСОБА_1 по листках непрацездатності: серії АДС №650043 на період з 30.09.2019 по 22.10.2019, серії АДС №239111 на період з 23.10.2019 по 01.12.2019 та серії АДС №220483 на період з 02.12.2019 по 11.12.2019, в яких зазначена причина непрацездатності «невиробничі травми - 5». Відповідно до даних Акту НТ від 03.12.2019 №22 складеного за результатами розслідування, «компанія нетверезих чоловіків 30.09.2019 о 00 год. 30 хв. завдали ОСОБА_1 тілесних ушкоджень» та зазначено, що ОСОБА_1 не перебував в стані алкогольного сп'яніння під час отримання травми, не зважаючи на те, що в своїх поясненнях ОСОБА_1 взагалі не зазначає про свій стан в момент отримання ним травми, що свідчить про формальний підхід до визначення обставин травми та її причин.
В матеріалах справи міститься відповідь КНП «Криворізька міська лікарня №7» КМР» від 13.08.2020 №2238, згідно з якою ОСОБА_1 звернувся за першою медичною допомогою 30.09.2019 о 15 год. 30 хв. з побутовою травмою, впав на вулиці 30.09.2019 о 01 год. 45 хв., що суперечить даним ОСОБА_1 (застрахованої особи) у пояснювальній та в Акті НТ, де вказано, що за першою медичною допомогою він звернувся 00 год. 30 хв. та зазначені інші обставини події. При проведенні обстеження на алкоголь шляхом дихального тесту апаратом «Алкофор-307» встановлено факт наявності алкоголю в крові - 1,3% проміле, що відповідає середній ступені сп'яніння.
Частиною 2 статті 16 Закону України від 23.09.1999 №1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що застраховані особи зобов'язані надавати страхувальнику, страховику достовірні документи, на підставі яких призначається матеріальне забезпечення та надаються соціальні послуги відповідно до цього Закону
Отже, комісією із соціального страхування неправомірно прийнято рішення про призначення матеріального забезпечення ОСОБА_1 в сумі 29696,28 грн на підставі наданих ним недостовірних даних в порушення вимог пунктів 1, 2 частини другої статті 16 Закону №1105 та листків непрацездатності. Вказане свідчить про порушення Позивачем законодавства при призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду в загальній сумі 22 064,38 грн на підставі листків непрацездатності з причиною непрацездатності «невиробничі травми-5» в частині не дослідження комісією із соціального страхування обставин, що мають значення, при прийнятті до оплати листків непрацездатності.
Згідно даних листка непрацездатності серії АДС № 220448, виданого 29.11.2019 на період з 29.11.2019 по 12.12.2019 застрахованій особі ОСОБА_2 , підкреслено причину непрацездатності - «загальне захворювання» та зазначено діагноз «Забій правого гомілкового ступеневого суглобу» і шифр «S 89.8 - Інші уточнені травми гомілки». При прийнятті листка непрацездатності АДС № 220448 комісія із соціального страхування не звернула уваги, що вказаний в листку непрацездатності діагноз «Забій правого гомілкового ступеневого суглобу» не може вважатися загальним захворюванням. Пояснювальна ОСОБА_2 щодо причин отримання ним травми та Акт НТ відсутні. Комісією із соціального страхування не проведено розслідування травми у зв'язку з тим, що в листку непрацездатності зазначено причину непрацездатності «загальне захворювання».
З метою з'ясування правомірності призначення допомоги, під час перевірки Відповідачем направлено запити до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» КМР» та до КНП «Криворізька міська лікарня №7» КМР» на які отримано відповіді (листи від 17.08.2020 №2260 та від 13.08.2020 №1306) про те, що « ОСОБА_2 28.11.2019 доставлений бригадою швидкої медичної допомоги №41 в приймальне відділення КНП «Криворізька міська лікарня №7» КМР» в 21 год. 05 хв. для надання першої медичної допомоги. Хворий в стані алкогольного сп'яніння. Вміст алкоголю в крові - 1,55% проміле. Видана довідка про стан здоров'я та ступінь сп'яніння 28.11.2019 №1268».
З матеріалів справи вбачається, що при зверненні наступного дня, 29.11.2019, до КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» КМР», довідку про стан здоров'я та ступінь сп'яніння від 28.11.2019 №1268 лікуючому лікарю ОСОБА_2 не надав.
Частиною 2 статті 16 Закону України від 23.09.1999 №1105 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що застраховані особи зобов'язані надавати страхувальнику, страховику достовірні документи, на підставі яких призначається матеріальне забезпечення та надаються соціальні послуги відповідно до цього Закону.
Судом встановлено, що комісією із соціального страхування ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС» не вжито необхідних заходів для з'ясування причин і обставин, за якими ОСОБА_2 отримав травму, що призвела до тимчасової непрацездатності застрахованої особи, та не проведено розслідування для встановлення причинного зв'язку травми з вживанням алкоголю.
Таким чином, призначення та нарахування Позивачем допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі ОСОБА_2 у зв'язку з травмою, що сталася внаслідок алкогольного сп'яніння, є порушенням пункту 5 частини 1 статті 23 Закону України №1105, що призвело до неправомірного використання коштів Фонду в сумі 5430,60 гривень.
Як зазначено в акті перевірки, комісією із соціального страхування ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС» призначено матеріальне забезпечення застрахованій особі ОСОБА_3 за період з 25.02.2017 по 10.03.2017 в сумі 1860,57 грн на підставі листка непрацездатності серії АДБ № 765599 від 25.02.2017, в якому зазначена причина непрацездатності - «невиробнича травма - 5», шифр «S 22.4 - Множинні переломи ребер», а в графі «Примітка» зазначено: «23.02.2017 відмова від здачі алкотесту».
Відповідно до пояснювальної ОСОБА_3 та даних Акту НТ від 15.03.2017, травма отримана під час поїздки у маршрутному таксі 23.02.2017 о 10 год. 30 хв.: «був притиснутий до поручня, відчув біль у грудях». Зі слів застрахованої особи, викладених у пояснювальній - «на момент травми в алкогольному або наркотичному сп'янінні не знаходився».
З метою з'ясування обставин травмування, Відповідачем направлено запит до КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міської ради», якою надано першу медичну допомогу ОСОБА_3 . Із відповіді від 14.08.2020 №2083 на запит, встановлено, що ОСОБА_3 звернувся до приймального відділення 23.02.2017 о 17 год. 35 хв. Зі слів постраждалого: травма отримана 23.02.2017 біля 13 год. 00 хв., «був побитий співробітниками поліції в Саксаганському РОВД» (що суперечить пояснювальної застрахованої особи та даних, викладених в Акті НТ, що «травма отримана о 10 год. 30 хв. під час поїздки у маршрутному таксі). Під час надання першої медичної допомоги проведені відповідні обстеження, за результатами яких надані об'єктивні висновки травмування (переломи VІІ, VІІІ та ІХ ребер) та зазначено про вживання алкоголю (клінічно). Клінічними ознаками алкоголю є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Від запропонованої госпіталізації до торакального відділення КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міської ради» та обстеження на алкоголь хворий ОСОБА_3 відмовився, але у зв'язку з погіршенням стану здоров'я звернувся 25.02.2017 за медичною допомогою до лікувального закладу, яким видано листок непрацездатності серії АДБ №765599 із зазначенням про відмову 23.02.2017 від обстеження на алкоголь. Викладені факти свідчать про те, що в даному випадку застрахована особа надала завідомо недостовірні дані, а комісія із соціального страхування підприємства не звернула увагу на зазначене на листку непрацездатності, що призвело до неправомірних витрат коштів Фонду в сумі 1860,57 грн.
Відповідно до статті 30 Закону № 1105, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією із соціального страхування (далі - комісія), що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).
Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавцем за рахунок коштів Фонду, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплат матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.
Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду.
Права і обов'язки комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства врегульовані нормами "Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності", затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.07.2018 № 13 (далі - Положення №13).
Відповідно до пункту 2.2. Положення №13 Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства зобов'язана:
- приймати рішення про призначення матеріального забезпечення;
- приймати рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення, про припинення його виплати (повністю або частково), розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення;
- здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавцем за рахунок коштів Фонду як за власною ініціативою, так і у зв'язку із зверненням застрахованих осіб;
- вживати заходів по своєчасному наданню на підприємстві застрахованим особам матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;
- брати участь у перевірках, що здійснюються на підприємстві робочими органами виконавчої дирекції Фонду з питань правильності використання страхових коштів, надавати контролюючим органам необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірок;
- здійснювати заходи по усуненню виявлених комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства та контролюючими органами порушень з питань надання матеріального забезпечення, використання страхових коштів.
Таким чином, при прийнятті рішення про призначення матеріального забезпечення, комісія зобов'язана ретельно розглянути підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення застрахованим особам.
В розділі ІІІ Положення №13 визначені повноваження комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, зокрема, в пункті 3.1.1. зазначено, що Комісія перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.
Виважене і правильне рішення про призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності по листках, виданих застрахованим особам, комісія повинна прийняти тільки після ретельного розгляду підстав і правильності видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.
Комісія із соціального страхування зобов'язана розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення (пункт 2.2 Положення №13) та має право звертатися за необхідності до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства (пункт 2.1 Положення №13).
Враховуючи, що комісією із соціального страхування не досліджено обставини, що мають значення при прийнятті рішення про призначення та нарахування матеріального забезпечення застрахованим особам ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 по п'яти листках непрацездатності серії АДС №650043 з 30.09 по 22.10.2019, АДС №239111 з 23.10 по 01.12.2019, АДС №220483 з 02.12 по 11.12.2019, АДС №220448 з 29.11 по 12.12.2019 та АДБ №765599 з 25.02 по 10.03.2017, ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС» неправомірно використано кошти Фонду на загальну суму 36 987,45 грн, на оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням, що є порушенням пункту 5 частини 1 статті 23 Закону України №1105.
Відповідно до частин 5, 6 статті 15 Закону №1105 роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду. У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що за результатами розгляду матеріалів перевірки з урахуванням наданих ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІС» заперечень, враховуючи умови розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1105, керуючись нормами пунктів 5, 6 частини першої статті 10, частиною 6 статті 15 цього Закону, Управлінням правомірно прийнято Рішення №500/11 від 15.09.2020 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності» на загальну суму 101 581,35 грн, в тому числі: неправомірні витрати - 67720,90 грн, штраф - 33860,45 грн (50%), яке оскаржується Позивачем в частині неправомірних витрат 36 987,45 грн та 50% штрафу - 18493,73 грн.
Щодо посилання позивача на Постанову Верховного Суду від 15.08.2021 у справі №812/1131/17, суд зазначає наступне.
По перше, обставини, викладені в справі №812/1131/17 інші ніж в справі №280/7928/20.
По друге Верховним Судом в справі №812/1131/17 зазначено, що відмова в призначенні матеріального забезпечення у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок, зокрема алкогольного сп'яніння, буде обґрунтованою лише у випадку, якщо між уживанням алкоголю й отриманою травмою чи захворюванням є прямий причинно-наслідковий зв'язок.
Суд зазначає, що в справі №280/7928/20 є прямий причинно-наслідковий зв'язок між вживанням особами алкоголю та отриманнями ними травм, у зв'язку з тим, що застраховані особи звернулися до лікувальної установи за медичної допомогою перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
У зв'язку з відмовою судом у задоволені позовних вимог, розподілення судових витрат не здійснюється.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволені позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТІНВЕСТ - ПРОМСЕРВІС" (юридична адреса: 69008, м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, буд. 72; поштова адреса: 87504, Донецька обл., м. Маріуполь просп. Нікопольський, буд. 53, код ЄДРПОУ 39641616) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (49020, м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, буд. 93, код ЄДРПОУ 41323962) про визнання протиправним та часткове скасування рішення від 15.09.2020 №500/11 про повернення коштів - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлено та підписане суддею 29 червня 2021 року.
Суддя Р.В. Сацький