Справа № 635/4820/21
Провадження 1-в/635/519/2021
25 червня 2021 року смт Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника відділу поліції № 3 Харківського районного управління № 1 ГУНП в Харківській області підполковник поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого Харківським районним судом, Харківської області, за статями ст. 115, ч. 1, ст. 185 ч. 3 КК України, звільнений з місць позбавлення волі 17.07.2017 року,
до Харківського районного суду Харківської області внесено зазначене подання, в якому просять суд встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_4 , на строк 12 (дванадцять) місяців та встановити наступні обмеження адміністративного нагляду, а саме: прибувати на реєстрацію в період нагляду 4 рази на місяць (в дні встановлені керівництвом ВП) для реєстрації в Харківському ВП; заборонити залишати місце мешкання в літній період часу (з 01 квітня по 01 жовтня) з 22.00 до 06.00 год., в зимовий період часу (з 01 жовтня до 01 квітня) з 21.00 до 05.00 год.; заборонити виїжджати за межі населеного пункту мешкання на постійне або тимчасове проживання без письмового дозволу поліції. У разі необхідності виїхати за межі населеного пункту мешкання письмово повідомити поліції про мету, час і точну адресу місцезнаходження, отримати дозвіл та маршрутний листок; заборонити відвідування вокзалів та аеропортів без відповідного дозволу Національної поліції (окрім випадків проїзду на роботу та з роботи).
В обґрунтування своєї вимоги в поданні зазначено, що 17.07.2017 року гр. ОСОБА_4 , звільнився з місць позбавлення за скоєння особливо тяжкого злочину, однак в Харківському ВП ГУ НП в Харківській області, на профілактичний облік не став, без поважної причини. За місцем мешкання гр. ОСОБА_4 , зарекомендував себе з негативного боку, як особа, що зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, схильний до скоєння правопорушень, на профілактичні заходи та бесіди не реагує. Так, ОСОБА_4 , скоїв наступні правопорушення:
09.06.2021 року скоїв правопорушення, передбачене ст. 178 ч. 1 КУпАП (попередження).
10.06.2021 року скоїв правопорушення, передбачене ст. 175 п. 1 ч. 1 КУпАП
(попередження).
14.06.2021 року скоїв правопорушення передбачене ст. 178 ч. 2 КУпАП (штраф 51 гр.).
14.06.2021 року скоїв правопорушення передбачене ст. 175 п. 1 ч. 2 КУпАП (штраф 170 гр.) Після кожного правопорушення гр. ОСОБА_4 , був попереджений про те, що
відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд.
Дослідивши надані матеріали судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений Харківським районним судом, Харківської області, за статями ст. 115 ч. 1, ст. 185 ч. 3 КК України до 9 років позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 17.07.20217 року за відбуттям строку покарання.
Відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» чітко визначено осіб, що можуть бути ініціаторами встановлення та продовження адміністративного нагляду.
В даному випадку згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, подання про встановлення адміністративного нагляду розглядається в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Поняття «органу Національної поліції» чітко визначено Законом України «Про національну поліцію», який поділяє такі органи на центральний орган управління поліції та територіальні органи поліції.
Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про національну поліцію» визначено, що територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.
В даному випадку подання про встановлення адміністративного нагляду подано начальником територіального підрозділу органу національної поліції, який не створено як юридична особа публічного права.
Зазначені обставини свідчать про внесення до суду подання неповноважною особою, не передбаченою законом в якості ініціатора такого подання, тому суд відмовляє в задоволені внесеного подання.
Керуючись ст. ст. 5,6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
в задоволені подання начальника відділу поліції № 3 Харківського районного управління № 1 ГУНП в Харківській області підполковник поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 7 днів з дня її проголошення до судової палати з кримінальних справ Харківського апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1