вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"24" червня 2021 р. м. Київ Справа № 911/1454/21
Господарський суд Київської області, у складі судді Лилака Т.Д., розглянувши справу
за позовом Акціонерного товариства “Укрзалізниця” (03680, м. Київ, вул. Єжі Гедройця, 5, (Тверська, 5), код ЄДРПОУ: 40075815) в особі Регіональної філії “Львівська залізниця” Акціонерного товариства “Українська залізниця” (79007, м. Львів, вул. Гоголя, 1, код ЄДРПОУ: 40081195);
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Швейне об'єднання “Робочий Стіль” (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Ломоносова, буд. 42, код ЄДРПОУ: 38144198)
про стягнення 342 037,88 грн.
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явились;
від відповідача - Мінченко Я.В. (довіреність № 30-07/5/19 від 30.07.2020).
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява від Акціонерного товариства “Укрзалізниця” в особі Регіональної філії “Львівська залізниця” Акціонерного товариства “Українська залізниця” до Товариства з обмеженою відповідальністю “Швейне об'єднання “Робочий стіль” про стягнення 342 037,88 грн.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 24.05.2021 у справі № 911/1454/21 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 24.06.2021.
23.06.2021 на електронну адресу Господарського суду Київської області від представника позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Згідно резолюції заступника керівника відділу автоматизованого документообігу та обробки внутрівідомчої службової кореспонденції (канцелярія) Господарського суду Київської області вищезазначений документ не підписано з використанням електронного цифрового підпису.
Згідно ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
З огляду вище зазначеного, суд вирішив залишити без розгляду клопотання про відкладення розгляду справи, беручи до уваги те, що поданий документ не підписано з використанням електронного цифрового підпису.
У підготовче засідання 24.06.2021 представник позивача не з'явився.
Приписами ст. 183 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З огляду на вищенаведене, враховуючи неявку представника позивача та заявлене представником відповідача клопотання про відкладення розгляду справи у підготовчому засіданні, а також неможливість вирішення питань, визначених частиною другою статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні 24.06.2021, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання у справі.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України № 104 від 17.02.2021 “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”, постановою Кабінету Міністрів України № 405 від 21.04.2021 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», постановою Кабінету Міністрів України № 583 від 02.06.2021 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», постановою Кабінету Міністрів України № 611 від 16.06.2021 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» встановлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 19 грудня 2020 р. до 31 серпня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.
Рішенням Вищої ради правосуддя України № 763/0/15/21 від 01.04.2021 «Про надання уніфікованих рекомендацій для суддів усіх інстанцій та юрисдикцій щодо безпечної роботи в умовах карантину» рекомендується судам усіх інстанцій та юрисдикцій застосовувати у діяльності уніфіковані рекомендації щодо безпечної роботи в умовах карантину.
З огляду на вищезазначене, суд пропонує учасникам справи подавати письмові пояснення та всі наявні документи по справі в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв'язку.
Враховуючи ст. ст. 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Відкласти підготовче засідання у справі на 22.07.2021 о 10:10. Засідання відбудеться за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.
2. Залишити без розгляду клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи.
3. Повідомити про підготовче засідання учасників справи.
4. Повідомити учасників справи про можливість подавати письмові пояснення та всі наявні документи по справі в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв'язку.
5. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
6. Ухвалу направити учасникам справи.
Згідно ч. 1 ст. 235, ч. 2 ст. 254, ч. 3 ст. 255 ГПК України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя Т.Д. Лилак