Справа №463/8397/20
Провадження №2-а/463/14/21
25 червня 2021 року Личаківський районний суд м. Львова
у складі: головуючого судді - Нор Н.В.
при секретарі - Заверуха О.Б.
представника відповідача - Радченко М.І.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, суд -
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення №373-ДК/0121ПО/08/01/-20 від 02.09.2020р.
Позов обґрунтовує тим, що 02.09.2020р. уповноваженим працівником відповідача винесено оскаржувану постанову. Вважає, що в постанові не відображено дійсні обставини події, відсутня об'єктивна та суб'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 52 КУпАП. Тому дані обставини просить врахувати при прийнятті рішення та позов задоволити в повному обсязі. У підтвердження вимог покликається на копію оскаржуваної постанови, та інші документи. У судове засідання позивач не з'явився, заявою до суду просить справу слухати у його відсутності і позов задоволити в повному об'ємі. Враховуючи представлені документи, суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності.
Представник відповідача в судовому засідання проти позову заперечила, мотивуючи тим, що в результаті перевірки та обстеження земельної ділянки в присутності інженера із землевпорядкування КЕВ м. Львова ОСОБА_2 та землевпорядника Брюховицької селищної ради ОСОБА_3 , встановлено, щ земельна ділянка військового містечка № НОМЕР_1 загальною площею 15,1 га (кадастровий номер 461016630:03:001:0036) за адресою АДРЕСА_1 , використовується за цільовим призначенням (для розміщення та постійної діяльності Збройних сил України). В межах земельної ділянки знаходиться частково зруйновані будівлі споруди, а також гуртожитки для сімей військовослужбовців. Оскільки, державним інспектором виявлено порушення законодавства у сфері використання та охорони земель, було складено протокол про адміністративне правопорушення №373-ДК/0113П/07/01/-20. Вказаний протокол був підписаний позивачем без зауважень. А відтак державним інспектором на підставі наявних матеріалів винесено постанову про накладення адміністративного стягнення №373-ДК/0121ПО/08/01/-20 від 02.09.2020р. Крім того, 01.09.2020р. позивачу було вручено припис №373-ДК/0109Пр/03/01/-20 про усунення порушень вимог земельного законодавства. За результатами перевірки щодо виконання вимог припису, позивач такі виконав. Проте адміністративне стягнення накладене постановою Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 02.09.2020р. №373-ДК/0121ПО/08/01/-20 не сплачене. Тому просить в позові відмовити.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши представлені суду документи, суд вважає, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з таких підстав.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадській порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З долученої до справи постанови Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 02.09.2020р. №373-ДК/0121ПО/08/01/-20 про накладення адміністративного стягнення вбачається, що ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 52 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 грн., де зазначено про порушення порядку використання земельної ділянки площею 15,1 га за адресою АДРЕСА_1 .
Доказів, які б спростували виявлене порушення в ході перевірки суду не надано. Отже, позовні вимоги не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, а судом не здобуто жодних переконливих доказів у їх підтвердження.
При таких обставинах, суд приходить до висновку про правомірність винесення оспорюваної постанови по наведених вище мотивах, а відтак і про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 2, 77, 241, 243-246, 257-263, 286, 293 КАС України, ст.ст. 9, 14-1, 121, 251 КУпАП суд, -
ухвалив:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - відмовити.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст. 286, 293, п. 15.5 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Нор Н. В.