Справа № 755/9580/21
1-в/755/334/21
"23" червня 2021 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про зміну обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Києва, проживаючому: АДРЕСА_1 , раніше судимому,
за участю:
інспектора Дніпровського
УП НП у м. Києві ОСОБА_5 ,
особи, щодо якої розглядається
подання ОСОБА_4 ,
Начальник Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з поданням про зміну обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подання мотивоване тим, що 18.09.2020 року Коростенським міськрайонним судом Житомирської області ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, із застосуванням наступних обмежень, а саме: заборонено виходити з будинку (квартири) з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин щодобово; заборонено відвідувати та перебувати в ресторанах, кафе барах та місцях, де спиртні напої продаються на розлив; заборонено виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу начальника ВП ГУ НП; реєструватися у ВП ГУ НП кожного першого понеділка нового місяця.
Однак, реєстрація осіб, які перебувають під адміністративним наглядом у Дніпровському УП ГУ НП у місті Києві здійснюється щочетверга в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин. При цьому, в ухвалі Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 18.09.2020 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , у пункті «4» не вказано час реєстраційної відмітки адміннаглядного в органах Національної поліції, для більш ефективного контролю з боку органів Національної поліції України за дотриманням громадянином ОСОБА_4 обмежень адміністративного нагляду, у зв'язку з чим, необхідно змінити обмеження адміністративного нагляду останньому, а саме: пункт «4» - з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві в 1-й четвер щомісяця; пункт «5» - з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
У судовому засіданні інспектор Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 подання підтримав та прохав його задовольнити.
ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення клопотання.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, однак, відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України, неприбуття у судове засідання, осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб , засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Як вбачається з ухвали Коростенським міськрайонним судом Житомирської області від 18.09.2020 року ОСОБА_4 встановлено терміном на один рік адміністративний нагляд та визначено обов'язки, а саме: заборонено виходити з будинку (квартири) з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин щодобово; заборонено відвідувати та перебувати в ресторанах, кафе барах та місцях, де спиртні напої продаються на розлив; заборонено виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу начальника ВП ГУ НП; реєструватися у ВП ГУ НП кожного першого понеділка нового місяця.
Згідно з абз. 2 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Підстави встановлення адміністративного нагляду, передбачені ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі, не відпали.
Зазначені у подані зміни органу внутрішніх справ не суперечать абз. 1 ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Термін дії адміністративного нагляду, визначений ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» на момент розгляду подання в суді, не закінчився.
За таких обставин, суд з урахуванням особи ОСОБА_4 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про зміну обмежень адміністративного нагляду встановленого відносно особи, щодо якої внесено подання в частині адміністративного нагляду, оскільки змінені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів ОСОБА_4 і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 369, 372, 392, 539 КПК України, суд,-
Подання начальника Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 про зміну обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановлені пунктом «4» ухвали Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 18.09.2020 року обмеження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , змінити із «реєструватися у ВП ГУ НП кожного першого понеділка нового місяця» на «з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві в 1-й четвер щомісяця», а також, встановити пунктом «5» обмеження, а саме: «з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду».
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя :