Справа №:297/1439/21
24 червня 2021 року м. Берегове
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Фейір О. О., розглянуши матеріали, що надійшли з Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №100369 від 12 червня 2021 року, 12 червня 2021 року о 21:22 год., ОСОБА_1 порушив правила самоізоляції та обсервації, перетинаючи державиий кордон на КПП "Лужанка", що в с. Астей Берегівського району Закарпатської області.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який про день, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив (а.с. 7).
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №100369 від 12 червня 2021 року, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 року (далі - Інструкція), виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративні правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, в порушення вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП та п. 15 розділу ІІ Інструкції, в протоколі не зазначено свідків адміністративного правопорушенння.
Крім того, диспозиція ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ Інструкції, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема, у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Вважаю, що всупереч вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП та п. 9 розділу ІІ Інструкції, в протоколі не конкретизовано суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Крім того, норма ст. 44-3 КУпАП носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на статтю Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», яким встановлюються відповідні правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми, або посилання на інші акти законодавства (нормативно-правові акти вищої юридичної сили, суб'єктом прийняття (або санкціонування) якого є парламент як законодавчий орган державної влади), або посилання на рішення органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, яких не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення, не зазначено, яку саме конкретну норму акта законодавства порушив ОСОБА_1 ..
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що " ОСОБА_1 порушив правила самоізоляції та обсервації.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (далі - Закон), самоізоляція - це перебування особи, стосовно якої є обґрунтовані підстави щодо ризику інфікування або поширення нею інфекційної хвороби, у визначеному нею місці (приміщенні) з метою дотримання протиепідемічних заходів на основі зобов'язання особи.
Згідно ст. 1 Закону, обсервація - це перебування особи, стосовно якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення, не конкретизовано місце обсервації чи самоізоляції покинув ОСОБА_1 ..
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 25 квітня 2021 року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КупАП, однак відповідну постанову до матеріалів протоколу не приєднано.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1376 від 06.11.2015 року, вважаю повернути такий начальнику Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись п. 9, 15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 року, ст. 256 КУпАП,
постановив:
Матеріали протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП України - повернути начальнику Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Фейір О. О.