Постанова від 17.06.2021 по справі 686/12139/21

Справа № 686/12139/21

Провадження № 3/686/4407/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2021 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Антонюк О.В., з участю: потерпілих - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_3 , його захисника-адвоката - Бондара М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Новосілка Деражнянського району Хмельницької області, мешканця АДРЕСА_1 , працюючого порізником залізних виробів ТДВ «Хмельницькзалізобетон»,

за ст. 124 КУпАП,-

встановив:

08 травня 2021 року, приблизно о 17 год. 55 хв., ОСОБА_3 , керуючи транспортним засобом «VAZ 21099» д.н.з. НОМЕР_1 в м. Хмельницькому, Копистинське шосе поблизу в/ч НОМЕР_2 , в порушення вимог п. 14.2(а), 10.1 Правил дорожнього руху України, перед початком обгону, не переконався, що жоден з водіїв транспортних засобів, які рухались за ним і яким може бути створено перешкоду, не розпочав обгону, створив небезпеку для руху водію ОСОБА_2 , який, керуючи транспортним засобом «Опель Вектра», д.н.з НОМЕР_3 , виконував маневр обгону, внаслідок чого водій ОСОБА_2 , керуючи транспортним засобом «Опель Вектра», д.н.з НОМЕР_3 , допустив виїзд за межі проїзної частини та в подальшому в некерованому стані допустив зіткнення з транспортним засобом «Опель Омега», д.н.з. НОМЕР_4 , під керуванням водія ОСОБА_1 , який рухався попереду в попутньому напрямку зі сторони м. Хмельницького в сторону с. Копистин, після чого ОСОБА_2 виїхав в кювет.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

Такими діями ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав повністю та підтвердив обставини справи, пояснивши, що розпочинаючи маневр обгону, подивився в дзеркало, однак автомобіль потерпілого не бачив, оскільки він виїхав з-за буса.

Вина ОСОБА_3 у порушенні правил дорожнього руху, що призвело до ДТП, окрім визнання вини останнім, також підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 225681 від 08.05.2021 року, схемою місця ДТП, в якій зафіксовані дорожня обстановка, місце розташування транспортних засобів та їх механічні пошкодження, письмовими поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , дослідженим в судовому засіданні відеозаписом з відео реєстратора потерпілого ОСОБА_2 .

Згідно п. 14.2(а) ПДР України перед початком обгону водій повинен переконатися в тому, що жоден з водіїв транспортних засобів, які рухаються за ним і яким може бути створено перешкоду, не розпочав обгону.

Згідно п. 10.1 ПДР України перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам дорожнього руху.

Як слідує з досліджених в судовому засіданні доказів, зокрема, дослідженого в судовому засіданні відеозапису, вважаю, що саме порушення ОСОБА_3 п.14.2(а), п. 10.1 Правил дорожнього руху України стало першопричиною дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої транспортні засоби зазнали механічних пошкоджень.

З урахуванням суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, позиції потерпілих, зокрема потерпілого ОСОБА_2 , який вважав за необхідне позбавити ОСОБА_3 права керування транспортними засобами, приходжу до висновку накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.

Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-

постановив:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 6 (шість) місяців.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 454 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення через Хмельницький міськрайонний суд до Хмельницького апеляційного суду.

Суддя:

Попередній документ
97885279
Наступний документ
97885281
Інформація про рішення:
№ рішення: 97885280
№ справи: 686/12139/21
Дата рішення: 17.06.2021
Дата публікації: 02.09.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (29.07.2021)
Дата надходження: 12.07.2021
Предмет позову: Відносно Свириди Ю.В. за ст. 124 КУпАП
Розклад засідань:
24.05.2021 10:00 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
17.06.2021 09:40 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
29.07.2021 09:00 Хмельницький апеляційний суд
10.09.2021 09:00 Хмельницький апеляційний суд