17.06.2021 Справа № 756/8293/21
№ 756/8293/21
№ 3/756/8293/21
17 червня 2021 року місто Київ
Суддя Оболонського районного суду м. Києва Дев'ятко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ),
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 534 від 13.05.2021, складеним головним спеціалістом відділу безпеки середовища Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Тимомой О.А.., 13.05.2021 ОСОБА_1 приблизно об 10:55 на робочому місці в приміщенні салону краси за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 13 , не забезпечив організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту в окрему урну; не дотримався вимог щодо вологого прибирання та дезінфекції приміщенняне рідше ніж 2 години ( відсутній журнал вологого прибирання)відсутній журнал термометрії, чим порушив вимоги ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,підпункту 12, пункту 3 (абз. 1, 2) Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»; пункти 1, 8, 9 постанови Головного державного санітарного лікаря України № 20 від 09.05.2020 про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у перукарнях та салонах краси на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав і просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі ст. 247 КпАП України у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 443 цього Кодексу, оскільки в матеріалах справи відсутні беззаперечні докази на підтвердження вчинення ним адміністративного правопорушення, зазначеного в протоколі від 13 травня 2021 року № 534.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши наявні в ній докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, суд приходить наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ч. 1 ст. 443 цього Кодексу настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Виходячи з вимог ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
При цьому суд зауважує, що відповідно до ч. 2 ст. 251 КпАП України обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Натомість, у матеріалах адміністративної справи, крім копій розпорядчих документів та протоколу про адміністративне правопорушення, в якому ОСОБА_1 зазначив, що не визнає свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення. На підтвердження обставин вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 443 КпАП України, міститься лише лист - опитувальник щодо дотримання суб'єктами господарювання обмежувальних протиепідемічних заходів, та протиепідемічних заходів, фотознімки, на якому зображено невстановлену особу яка перебуває у масці, та копія наказу Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві про здійснення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів.
Враховуючи те, що суд позбавлений процесуальної можливості збирати докази з огляду на такі засади провадження як диспозитивність, змагальність та забезпечення права на захист, а також на те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять беззаперечних доказів винуватості ОСОБА_1 , суд приходить до висновку про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 443 КпАП України, що відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 цього Кодексу є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 9, 443, 247, 251, 252, 279, 280, 283-285 КпАП України, суддя
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 443 КпАП України, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.В. Дев'ятко