24.06.2021
Справа № 361/641/21
Провадження № 3/361/3155/21
Україна
Провадження № 3/361/3155/21, справа № 361/641/21
«24» червня 2021 року м. Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від начальника Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Донецьк, громадянки України, зареєстрованої АДРЕСА_1 жительки АДРЕСА_2 ,
- за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
11.05.2021 до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла після дооформлення справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1
ст. 44-3 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 507692 від 13.01.2021, близько 17 години 10 хвилин 13.01.2021 ОСОБА_1 , будучи розповсюджувачем відділення компанії МСЛ «Лото Маркет», що розташовується по вул Короленка, 39 в
м. Бровари Київської області, не вжила заходів до закриття закладу, приймала відвідувачів, попри заборону, встановлену постановою КМУ № 1236 від 09.12.2020. Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину не визнала, стверджувала, що відвідувачів у приміщенні відділення не було, крім того, в день складання протоколу про адміністративне правопорушення вона здійснювала прибирання приміщення. Звертала увагу на недоліки, допущені при складанні протоколу.
Дослідивши повно, всесторонньо матеріали справи, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, врахувавши порушення вимог ст. 256 КУпАП, допущені при складанні адміністративного протоколу серії АПР 18 № 507692 від 13.01.2021, які не були усунуті на виконання вимог постанови судді Броварського міськрайонного суду Київської області від 12.02.2021, якою матеріали справи направлялись на дооформлення. Так, в протоколі не зазначено пункт постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1236 від 09.12.2020, незважаючи на обов'язковість такого посилання, оскільки диспозиція ч. 1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною нормою. А також, з урахуванням відсутності в матеріалах справи належних та допустимих доказів, передбачених ст. 251 КУпАП. Фотозображення, долучені під час формування матеріалів справи працівниками поліції, неможливо вважати такими, дані фотозображення належним чином не завірені та не містять інформації щодо предмету дослідження, при цьому, відповідно до ст. 255 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів. Згідно з положеннями статей 7, 254, 279 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом; розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Виходячи з вищезазначеного, з урахуванням змісту ст. 129 Конституції України, за яким розгляд і вирішення справ у судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведеності перед судом їх переконливості, діючи відповідно до презумпції невинуватості, унормованої у ст. 62 Конституції України, в якій вказано, що винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку, обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, всі сумніви стосовно доведеності вини особи тлумачаться на її користь, дійшов висновку, що адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3КУпАП підлягає закриттю на підставі ч. 1
ст. 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Крім того, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП, згідно з якими адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, унеможливило б притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3КУпАП, навіть за умов доведеності її вини.
Керуючись ст.ст. 221, 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, відповідно до ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Броварський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О.Василишин