Рішення від 22.06.2021 по справі 520/6376/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2021 р. № 520/6376/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 520/6376/21 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ДІВОДОР" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ДІВОДОР" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 86-ДП-КУА про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу від 18.03.2021.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскаржувана постанова є протиправною, а тому, підлягає скасуванню.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.04.2021 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

14.05.2021 представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки при винесенні постанови № 86-ДП-КУА про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу від 18.03.2021 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку діяла з дотриманням норм чинного законодавства України.

21.05.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій просив задовольнити позовні вимоги.

Положеннями ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України: за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду.

Відповідно 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

05.10.2020 Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку направлено запит (вимогу) № 10/01/15986 до ТОВ "КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ДІВОДОР", в якому зазначено, що за результатами моніторингу інформації щодо діяльності АТ ''Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Слобожанщина" (реєстраційний код за ЄДРІСІ 13300381) (далі - Фонд), наданого відповідно до вимог Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02 жовтня 2012 року № 1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2012 року за № 1764/22076 (із змінами) встановлено, що вартість чистих активів у розрахунку на одну акцію Фонду станом на 31.03.2020 становить 6,73 грн, станом на 30.06,2020 - 106,61 грн. Керуючись п. 10 ст. 8 та ст. 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Комісія зобов'язує ТОВ "КУА "ДІВОДОР" протягом 5 робочих днів з моменту отримання поштового запиту надати (за адресою: 01010, м. Київ, вул. Московська 8, корпус 30) надати пояснення із наданням копій підтверджуючих документів (договорів купівлі-продажу, актів переоцінок тощо) щодо зміни вартості чистих активів у розрахунку на одну акцію Фонду в зазначений період. У разі відсутності або неможливості надати будь-яку інформацію (документи), що наведені вище, необхідно надати письмові пояснення з цього приводу. За неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб.

Листом № 81 від 12.10.2020 позивач повідомив відповідача про те, що відповідно до договору № К-4 від 03.12.2015 про управління активами корпоративного інвестиційного фонду товариство надає АТ "ЗНВКІФ "СЛОБОЖАНЩИНА" (код ЄДРІСІ 13300381) (надалі - Фонд) послуги з управління активами Фонду від імені, в інтересах і за рахунок Фонду відповідно до умов та протягом строку дії договору. Зміна вартості чистих активів у розрахунку на одну акцію Фонду за визначений в листі період часу відбулась у зв'язку з переоцінкою активів Фонду станом на 31,12.2019р., а саме простих іменних акцій Приватного акціонерного товариства "Завод по обробці кольорових металів" (код ЄДРПОУ 00195452) у зв'язку з забороною з 06.12.2019 року торгівлі зазначеними цінними паперами, відповідно до рішення НКЦПФР 05.12.2019 року № 735. Оцінка зазначених цінних паперів в активах Фонду здійснювалась відповідно до п. 11 МСФЗ 13 "Оцінка справедливої вартості" з урахуванням критерію обмеження на продаж активу. В третьому кварталі 2020 року АТ "ЗНВКІФ "СЛОБОЖАНЩИНА" отримало прибуток, в зв'язку з укладанням договору купівлі - продажу цінних паперів, що призвело до зростання вартості чистих активів у розрахунку на одну акцію. Товариство здійснило всі необхідні заходи для збільшення вартості чистих активів Фонду відповідно до основних напрямів інвестиційної діяльності Фонду з урахуванням ризиків та обмежень, пов'язаних з інвестуванням. Свідченням цього є збільшення вартості чистих активів в розрахунку на одну акцію Фонду з 6,73 гривень до 106,61 гривень за період з 31.03.2020 до 30.06.2020.

У зв'язку із тим, що товариством не надано інформацію в повному обсязі на письмовий запит Комісії, уповноваженою особою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено постанову про порушення справи про правопорушення на ринках капіталу від 09.02.2021.

18.02.2021 відповідачем складено акт № 69-ДП-КУА про правопорушення на ринках капіталу.

01.03.2021 уповноваженою особою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринках капіталу, відповідно до якої розгляд справи про правопорушення на ринках капіталу у відношенні ТОВ "КУА "ДІВОДОР" відбудеться 18.03.2021 о 10:15 год. за адресою м. Київ, вул. Московська 8 . Також, вказано, що справа про правопорушення на ринках капіталу юридичної особи розглядається у присутності керівника та/або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності.

18.03.2021 відповідачем прийнято постанову № 86-ДП-КУА про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу, в якій зазначено, що товариством на письмовий запит Комісії подано інформацію не в повному обсязі, за що п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб; на дату розгляду справи про правопорушення на ринках капіталу товариство не усунуло вищезазначене правопорушення. У зв'язку з чим, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання цінних паперів в Україні" та п. 1 розділу XV Правил розгляду справ про правопорушення вимог законодавства на ринках капіталу та застосування санкцій або інших заходів впливу, затверджених рішенням Комісії № 405 від 28.07.2020, даною постановою застосовано до ТОВ "КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ДІВОДОР" санкцію у вигляді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доході громадян, що становить 5100,00 грн.

Не погоджуючись із вказаною постановою відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо вирішення справи по суті, суд вказує наступне.

Положеннями ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що до основних завдань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку віднесено захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень, встановлення порядку розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до пунктів 10, 10-3 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, суб'єктам системи накопичувального пенсійного забезпечення (крім вкладників та учасників), особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства та фондовий ринок, а також законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; вимагати надання пояснень (у письмовій та усній формі), документів, інформації від державних органів, учасників фондового ринку або будь-яких інших фізичних чи юридичних осіб, які здійснюють (виявили намір здійснювати) операції на ринку цінних паперів та/або яким можуть бути відомі обставини, пов'язані з предметом перевірки.

Статтею 9 передбачено, що Уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи; Уповноважені особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право: безперешкодно входити на підприємства, в установи, організації за службовим посвідченням і мати доступ до документів та інших матеріалів, необхідних для проведення перевірки; вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень; залучати за погодженням з відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевої влади та самоврядування, підприємствами та об'єднаннями їх спеціалістів, депутатів місцевих рад (за їх згодою) для проведення перевірок та ревізій; відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів, у тому числі стандартів, норм і правил, визначених нормативними актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, видавати розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, звертатися до правоохоронних органів щодо проведення досудового розслідування або вжиття інших заходів відповідно до законодавства; вимагати в межах своєї компетенції в посадових осіб підприємств, установ, організацій надання письмових пояснень.

Відповідно до приписів ст. 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення. Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію. Юридична особа може бути притягнута до відповідальності за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів не пізніше трьох років з дня його вчинення незалежно від санкції. Юридична особа не може бути притягнута до відповідальності за дії, що були предметом перевірки, за результатами якої не було виявлено правопорушень на ринку цінних паперів.

Як вбачається із запиту № 10/01/15986 від 05.10.2020 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, зокрема просила надати протягом 5 робочих днів з моменту отримання поштового запиту пояснення із наданням копій підтверджуючих документів (договорів купівлі-продажу, актів переоцінок тощо) щодо зміни вартості чистих активів у розрахунку на одну акцію Фонду в зазначений період.

При цьому, товариство листом № 81 від 12.10.2020 надав лише пояснення щодо вказаної у запиті інформації. Однак, підтверджуючі документи (договори купівлі-продажу, акти переоцінок тощо) позивач не надав.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Стосовно посилань підприємства на те, що підтверджуючими документами щодо зміни вартості чистих активів є саме довідки про розрахунок вартість чистих активів, в яких міститься розрахункова та інша інформація, а не договори купівлі-продажу, акти переоцінок, суд вказує наступне.

Згідно з пп. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про інститути спільного інвестування» вартість чистих активів - величина, що визначається як різниця між сумою активів інституту спільного інвестування з урахуванням їх ринкової вартості і розміром зобов'язань інституту спільного інвестування.

Доходи від здійснення операцій з активами ICI, доходи, нараховані за активами ICI, та інші доходи від діяльності ICI (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо) спричиняють зміну в активах ICI, що, в свою чергу, безпосередньо впливає на зміну вартості активів ICI.

Відповідно до п. 2 розділу III Положення про порядок визначення вартості чистих активів інститутів спільного інвестування, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 30.07.2013 № 1336 за результатами розрахунку вартості чистих активів складається довідка за формою, наведеною в додатку до цього Положення.

Таким чином, така довідка є документом, яка складається вже за результатом розрахунку вартості чистих активів та не підтверджує здійснення операцій, що спричинили зміну в активах ІСІ та зміну їх вартості.

Крім того, в запиті № 10/01/15986 від 05.10.2020 відповідач чітко вказав, які необхідно надати підтверджуючі документи (договори купівлі-продажу, акти переоцінок тощо).

Суд критично ставиться до посилань позивача на те, що запит відповідача було здійснено хоч і межах повноважень, але, таке повноваження було використано не з метою, з якою це повноваження було надано, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 8 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що здійснюється емітентами, суб'єктами системи накопичувального пенсійного забезпечення (крім вкладників та учасників) та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам.

Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку направлено в запиті № 10/01/15986 вказала підставу для витребування документів, а саме, у зв'язку з тим, що за результатами моніторингу інформації щодо діяльності АТ ''Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Слобожанщина" (реєстраційний код за ЄДРІСІ 13300381) (далі - Фонд), наданого відповідно до вимог Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02 жовтня 2012 року № 1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2012 року за № 1764/22076 (із змінами) встановлено, що вартість чистих активів у розрахунку на одну акцію Фонду станом на 31.03.2020 становить 6,73 грн, станом на 30.06,2020 - 106,61 грн.

В позові представник товариства вказує про те, що враховуючи дату отримання листа ТОВ "КУА "ДІВОДОР" який, містить, на думку НКЦПФР, неповну інформацію, 05.10.2020 року, отже станом на 18.03.2021 року, коли відповідачем винесена оскаржувана постанова № 86-ДП-КУА про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу від 18 березня 2021 року пройшло 30 днів протягом яких уповноважена особа наділена правом приймати рішення про застосування санкції.

Щодо вказаного, суд зазначає наступне.

Порядок розгляду справ та застосування санкцій за вчинення правопорушень на ринках капіталу регулюється статтею 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринках капіталу та застосування санкцій або інших заходів впливу, які затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 28 липня 2020 року № 405.

Згідно з ч.1,2 ст. 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, у системі накопичувального пенсійного забезпечення, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів, у системі накопичувального пенсійного забезпечення. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Відповідно до п.9 р. IV Правил № 405 акт про правопорушення після його складання протягом п'яти робочих днів разом з поясненнями та іншими документами справи направляється уповноваженій особі, яка правомочна розглядати справу про правопорушення, для підготовки справи до розгляду.

Згідно з ч.5 ст. 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення.

Таким чином, початок перебігу строку прийняття рішення про застосування санкції пов'язаний з отриманням саме уповноваженою особою акту, письмових пояснень керівника та пов'язаних з правопорушенням документів.

У відношенні позивача акт про правопорушення на ринках капіталу складено 18.02.2021 за № 69-ДП-КУА. Уповноважену особу, яку буде здійснювати розгляд справи про правопорушення на ринках капіталу, порушеної у відношенні ТОВ "КУА "ДІВОДОР" визначено 19.02.2021 на підставі доручення № 46-ДП-КУА.

Отже, лише після 19.02.2021- дати визначення уповноваженої особи, яка буде здійснювати розгляд справи про правопорушення, може починати перебіг строк, протягом якого уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції.

Відповідно до п.4 р. V Правил № 405 уповноважена особа вирішує питання, передбачені у пункті 1 цього розділу, визначає дату розгляду справи про правопорушення та виносить постанову про це, яку надсилає юридичній особі, щодо якої порушено справу, не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.

Постановою уповноваженої особи - відповідача від 01.03.2021 № 14/01/4675 призначено розгляд справи правопорушення на ринках капіталу, порушеної у відношенні ТОВ "КУА "ДІВОДОР", на 18.03.2021 о 10 год. 15 хв.

Отже, датою отримання уповноваженою особою документів, що підтверджують правопорушення, є 01.03.2021 (дата постанови про розгляд справи правопорушення на ринках капіталу).

Таким чином, справу про правопорушення на ринках капіталу, порушену у відношенні ТОВ "КУА "ДІВОДОР" уповноваженою особою Комісії - членом НКЦПФР Тарабакіним Д. В. розглянуто в межах строку визначеного законодавством - на дванадцятий робочий день.

Стосовно посилань позивача на позбавлення права надати пояснення до акта, оскільки відповідач не повідомив своєчасно про дату, час та місце складання акта, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.2 р. IV Правил № 405 про дату, час та місце складання акта про правопорушення особа, щодо якої порушено справу про правопорушення, повідомляється не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати складання акта.

Постановою про порушення справи про правопорушення на ринках капіталу № 14/02/2916 від 09.02.2021 визначено керівнику (уповноваженому представнику) ТОВ "КУА "ДІВОДОР" з'явитися на підписання акта про правопорушення на ринках капіталу та надання письмових пояснень 18 лютого 2021 року о 11 год. 20 хв. за адресою: м. Київ, вул. Московська, буд. 8, корп. 30, кім. 413 .

Вказану постанову направлено засобами поштового зв'язку 10.02.2021, в межах строку, визначеного п.2 р. IV Правил № 405.

Згідно з п. 13 р. І Правил № 405 постанова про порушення справи про правопорушення та інші процесуальні документи вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою місцезнаходження, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, адресою місця проживання чи перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку та/або за наявності в особи офіційної електронної адреси - на офіційну електронну адресу.

Доказом надіслання вищезазначених документів поштою є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля, та касовий чек.

Факт надіслання 10.02.2021 ТОВ "КУА "ДІВОДОР" постанови про порушення справи про правопорушення на ринках капіталу № 14/02/2916 від 09.02.2021 підтверджується наявним в матеріалах справи реєстром (списком) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля, та касовим чеком.

Вказане підтверджує факт належного повідомлення відповідачем позивача про дату, час та місце складання акта про правопорушення.

Відповідно до п. 7 р. IV Правил № 405 у разі неявки керівника або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності, на підписання акта про правопорушення, акт складається того самого дня, на який було викликано особу, за умови своєчасного повідомлення юридичної особи про місце та час складання акта, про що робиться відповідний напис на акті про правопорушення.

Про неявку керівника або представника ТОВ "КУА "ДІВОДОР" на підписання акта про правопорушення на акті від 18.02.2021 № 69-ДП-КУА зроблено відповідну відмітку - "без представника".

В постанові про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу № 86-ДП-КУА від 18 березня 2021 року розгляд справи здійснювався у присутності представника ТОВ "КУА "ДІВОДОР" Гнідченка Г. Г. (за довіреністю).

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що постанова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 86-ДП-КУА про накладення санкції за правопорушення на ринках капіталу від 18.03.2021 є правомірною, підстави для її скасування відсутні.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ДІВОДОР" є необґрунтованими, а тому, не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ДІВОДОР" (місцезнаходження: вул. Донця - Захаржевського, буд. 6/8, м. Харків, 61057, ідентифікаційний код - 34693586) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (місцезнаходження: вул. Московська, буд. 8, корп. 30, м. Київ, 01010, ідентифікаційний код - 37956207) про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.С. Мороко